astra sedan direksiyondan gelen ses

suluboya44

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Direksiyon ile ilgili aynı problem benim sedanda da var. Çözüme ulaşabildiniz mi??

arkadaşım yukarıdaki mesajın tarihine baktınmı, 2008 de yazılmış ve kullanıcılardan bazıları üyelik iptali yaşamış, ayrıca aynı sorun benim astra da da var, usta ya amortisör üst takozlarındandır yada z rotlarındandır dedi, bikaç güne ön düzene gireceğim orada netleşir, senin araçta durup parketmeye başlayıncamı geliyor, seyir halindede oluyomu,

metaner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşım yukarıdaki mesajın tarihine baktınmı, 2008 de yazılmış ve kullanıcılardan bazıları üyelik iptali yaşamış, ayrıca aynı sorun benim astra da da var, usta ya amortisör üst takozlarındandır yada z rotlarındandır dedi, bikaç güne ön düzene gireceğim orada netleşir, senin araçta durup parketmeye başlayıncamı geliyor, seyir halindede oluyomu,

Benim sorunum şu şekilde: Düşük hızlarda, ara sokaklarda direksiyonu özellikle sola doğru çevirdiğimde (ya da sağa dönüp, direksiyon kendini sola doğru toplarken) tel gerilme sesi gibi bir ses geliyor... Yani ses direksiyon göbeğinden geliyor, amortisör takozu ya da z rotlarından kaynaklanacağını sanmıyorum ben... :confused:

Erdinc74

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
selam arkadaşlar. yaklaşık 3 haftadır aracın direksiyonundan gelen bir ses var. ancak teyp kapalıyken sesi duyabiliyorum. direksiyonu özellikle sola çevirirken çıt çıt diye bir ses geliyor. bazen sağa doğru sevirirkende geliyor. direksiyonun çalışmasında hiçbir problem yok. acaba neden olabilir. iş yoğunluğundan servisede götüremiyorum. malum servise bir girdinmi 3 saatten önce çıkılmıyor. şimdiden cevaplar için teşekkür ederim

Diresksoyon yagı bitmistir

ergunp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende de galiba var bu ses 2009 hb
kesinlikle ön takımdan falan gelen mekanik bir ses değil
direksiyon düzken hafif sola yapınca geliyor
çıt çıt diye bir ses
hani plastik tıkırtısına benzer bir sese benzettim ben