astra sedan direksiyondan gelen ses

selcukakinci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
selam arkadaşlar. yaklaşık 3 haftadır aracın direksiyonundan gelen bir ses var. ancak teyp kapalıyken sesi duyabiliyorum. direksiyonu özellikle sola çevirirken çıt çıt diye bir ses geliyor. bazen sağa doğru sevirirkende geliyor. direksiyonun çalışmasında hiçbir problem yok. acaba neden olabilir. iş yoğunluğundan servisede götüremiyorum. malum servise bir girdinmi 3 saatten önce çıkılmıyor. şimdiden cevaplar için teşekkür ederim

Any1sT0pMe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
direksiyon kovanını ve döner kondaktörü kontrol etmek lazım airbag ışığı felan yanıyormu yada başka bi arıza ışığı araç çalışır durumda iken? kesin tanı için kontrol etmek gerekir arkadaşım burdan yazcaklarımızla sadece tahmin edebiliriz siz en iyisi servisine götürün kontrol etsinler...

AstraCd2000

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
o ses buyuk ıhtımalle Zrot lardan gelıyor
aynı sorun bende de vartı dıreksıyonu saga sola cevirdikce tıkırtı gelıyordu
yaptırmasıda o kadar pahalı deıl
Zrot un cıftı 50 ytl 15 de ıscılık 1 sene falan oldu yaptıralı

selcukakinci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arıza ışı yanmıyor. direksiyonda çalışmayan bir kısım yok. sadece sola doğru çevirirken çıt çıt tarzı ses çıkıyor. zrot kolundan flan değil. buna eminim. çünkü onun deneyimini eski astramda yaşadım. bu tamamen direksiyonun tam alt kısmında bulunan kutusunun iç kısmından gelen bir ses. servise gidince bakcaz bakalım.bir sorum daha olcak arkadaşlar. servis kitapçığını okudum . dizeller için her 10 bin km de bir bakım yazıyordu. şimdi aracımı 10bin de mi yoksa 15 bin de mi servise götürcem. bugün 9500 km oldu

GMGermany

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ses icin sunu söyleyebilirim:

Simit sökülüp belirli bir yerine bant yapistiriliyor ses ondan sonra kesilir.

Emin olabilirsin. Bayii bilir.

Bakim normalinde 30000KM veya 1 sene. TC de degisik olabilir.

selcukakinci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
oğuzhan çok saol. Türkiye de bakımlar bu kadar uzun sürelerde yapılsa araçları çöpe atarız galiba. yollar berbat,mazotlar genelde çok kaliteli değil. bugün öğrendim bir abiden 15000 kmde ilk bakımıymış.

GMGermany

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Direksiyon icin bir sey ögrenebildin mi ? Yarin aksama daha detayli bilgi verebilirim istersen.

Capt.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selçuk ben 15 bin bakımını yaptırdım ama daha önce yağı bir kontrol ettir, muhtemelen bu aralar lambası yanar zaten. Bursa neskar da 330 YTL ye yaptırdım 15 bin bakımını, şu an 24 binde benimki... direksiyon için birşey diyemem ama erpaşta ender bey ara bir sor ona servise hemen gidemiyorsan ama yine de ihmal etmeden en kısa sürede gitmekte fayda var. selamlar, atilla

meftunn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eğerki sinyal verdikten sonra ses yapıosa.. sinyal kolunu açıp yağlıolar geçio.. yani öleyse sorun sinyal kolunda

metaner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Direksiyon ile ilgili aynı problem benim sedanda da var. Çözüme ulaşabildiniz mi??