Astra kalkış sorunu yardım!

aegeon

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar,
Benim araçta daha önce hiç olmayan ama son bir kaç gündür yoğun trafikte dur kalklarda bir sorun yaşıyorum. Araç hareket ederken sanki patinaj yapıyormuş gibi aşırı titriyor ve sarsılıyor. Normalde fazla gaz verdiğimde bunu yapmıyor ama yoğun tarfikte kalkışta fazla gaz veremediğim durumlarda sürekli yaşamaya başladım . Arac 2005 astra easytronic. bu konuda fikir ve bilgi verebilirseniz sevinirim.
Şimdiden teşekkür ederim

aegeon

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İşlerin yoğunluğundan dolayı aracı servise götüremedim ama problem hep aklımda bazen kısa süreli kullanıyorum ve sinirlerim bozuluyor. Rölanti 800 devirde ve geri viteste çok daha fazla hissediliyor. Bu hafta götüreceğim servise ama en azından fikir verebilecek ustalarımızın yardımlarını bekliyorum.

bj6766

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İşlerin yoğunluğundan dolayı aracı servise götüremedim ama problem hep aklımda bazen kısa süreli kullanıyorum ve sinirlerim bozuluyor. Rölanti 800 devirde ve geri viteste çok daha fazla hissediliyor. Bu hafta götüreceğim servise ama en azından fikir verebilecek ustalarımızın yardımlarını bekliyorum.
carbon clean km 20bin veya üzerindeyse değilse benim arkadaş ta vardı o problem yakıtını katkılı aldı düzeldi 95 yerine 97 oktan tercih et:)

ogretmen82

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
genelde bu tür durumlarda gaz kelebeği temizliği, rolanti regülatörü temizliği, egr valfi temizliğini öneriyorlar.

tansugurler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.egeopel.com
debriyaj da sorun olabilir easytronic lerde sorun oluyor, belkide şanzuman da vites kalibrasyonu yapmak gerekiyor olabilir servise gitmen gerekiyor