Opel Astra K 1.4T servis mağduriyeti ve titreme sorunlari

Shgoon

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese iyi günler, aranızda yeniyim.Sizlere başımdan geçenleri anlatmak istiyorum biraz uzun olacak fakat olursanız çok sevinecegim.
Astra K 1.4T 150 HP sahibiyim.Cok beğenerek ve severek aldım.Fakat şuanda aracimdan sogumak üzereyim.21 Eylül tarihinde Astra'larda kronik olan gösterge sesi,kapı trim sesleri için Adana Onatça Opel Bayii'ne aracımı bıraktım.Bana 1 gün sonra teslim almami söylediler.Kabul edip çıktık.Cikarken oradaki bir arkadaşa servis belgesi verip vermeyeceklerini sorduk,o da bize hayır gidebilirsiniz cevabını verdi.Araci teslim ettiğimizde benzin göstergesi yarının 1 tık üstündeydi,teslim aldığımızda ise dibe gelmişti.Bu sorun kafama takılınca servisi aradım, aracı getirdigimde kaç km olduğunu sordum, bana "27.500'de getirmissiniz" dediler, tabi ben şoktayım çünkü araç önümde 27.350 km olarak duruyor.Ben de cevap olarak "sizi suçlamak istemiyorum fakat araç şuan 27.350 km de ve benzinim bitmiş vaziyette." dedim.Aldigim cevap ise "yanlış girmisiz o zaman" oldu.O andan sonra kullandıklarından zerre şüphem kalmadı.Araci aldığımda kapıda sprey izlerini kendi ellerimle temizledim.Servis muduruyle görüştük ve kendisi bana "para almadigim işleme belge vermem" cevabını verdi.Arkadas bu araba zaten garanti kapsamında , belge vermen için zorla eline para mı sıkıştırayim ? Sonuç olarak sizlere servisten sonraki sorunlarımi yazacağım.
1- Servisten önce gostergeden normal herkeste olan cızırtı sesi geliyordu.Suanda resmen tak tak vuruyormus gibi bir ses var.Sesi dikkatli dinlediğimde motordan geldiğini anladım.
2- Motordan felaket şekilde ses alıyorum.Dizel arabaya mi benzine mi biniyorum ayırt edemiyorum.
3- Rölantide hiç olmadığı kadar titriyorum.Bu sorun servisten önce yoktu, kafayı yemek üzereyim.
4- Araç vites geçişlerinde resmen ağlıyor.Bu da servisten önce yoktu.

Arkadaşlar abartmiyorum.Gercekten servisle bunları yaşadım, yaptığım işleme belge alamadım ve aradığımda aracın kilometresi bana yanlış söylendi.Yarim depo benzinim bitirildi ve karşımda muhatap bulamıyorum.Bunlar da yetmezmiş gibi şuan bu sorunlarla uğraşıyorum.Bu konu hakkında ne yapabilirim ? Aracın sorunları nasıl çözülür, ve servis konusunda nasıl bir yol izleyebilirim ? Şimdiden herkese sonsuz teşekkürler.

cenk artem

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
opel türkiye ye mail atıp durumu bildirin. ayrıca servis kamera kayıtlarını savcılığa suç duyurusunda bulunup isteyin. haklılığınız böylece ispatlanacaktır.

Shgoon

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
opel türkiye ye mail atıp durumu bildirin. ayrıca servis kamera kayıtlarını savcılığa suç duyurusunda bulunup isteyin. haklılığınız böylece ispatlanacaktır.

Opel Türkiye sorunun arkasında durmuyor.Hakkimi yasal yoldan aramamı söylüyorlar, servise uyarı dahi yapmamislar.Titreme sorunuyla alakalı bir fikriniz var mı ?

wendor11

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ortalık sahtekâr dolu adanada aynısı başıma geldi lpg dolu bıraktım çeyrek depo benzin kaportacida iki gün sonra arabayı almaya gitim lpg 1 yeşil benzin kırmızı yani kimseye guvenmeyceksin titreme herşeyden olabilir sensörler lpg varsa ondan arcı nasıl kullandılar bilemeyiz geçmiş olsun bende adanalıyım reşatbey

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

engin_ack

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende astra k dinamik sahibiyim titreme sorunu bende de başladı görev yerime giderken yolda arıza lambası yandı Diyarbakır servise götürdüm en yakın servis diye motor açıldı 1.piston sekman kırmış dediler 3 hafta araç orda kaldı aracı teslim aldım görev yerime geldim 1 hafta sonra motorun yağ kaçırdığını farkettim şuan araç yine servis te motor açılacak tı izin vermedim yeni motor talebinde bulundum haber bekliyorum olumsuz olursa arabayı da servisten almayıp konuyu yargı ya taşıyacapım

onurcigdem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende okadar çok sorun yaşadım ki Opel servis ve Opel Türkiye ile anlatsam roman olur, en duyarsız firma imiş geçmiş olsun, Opel den uzak durun diye her yerde yazdım ama kimse okumuyor

etab5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

engin_ack

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Opel türkiye bugün sonunda dönüş yaptı olumsuz cevap verdi ama mağduriyet için 1yıl artı garanti verelim ve gelecek bakımı da ücretsiz olarak yapalım teklifinde bulundular bende peki benim maddi kaybım ne olacak deyince elimizden gelen bu diyorlar son olarak bende araba serviste sizin olsun gidip almıyorum yargı ya başvuracağımı söyledim yarın ilk iş opel türkiye ye ihtarname çekmek olacak ve sonra mahkeme ye bir daha opel mi tövbe