Astra Marşpiyel Toz Lastiği ve Yol sesi

Ragojin

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba,

2017 Astra J Sedan aracımda kapı eteklerinde önceki modellerde bulunan toz lastiği bulunmuyor. Ürünü merak edenler için üretici kodu 13347304, 13347303 (google'dan bakabilirsiniz). Ürünü sol ve sağ takım almak istediğinizde işçilik dahil 600 ₺ ortalama fiyat isteniyor. Bende kendinden yapışkanlı bir D fitili geçen yaz oraya yapıştırdım. Kesinlikle ses anlamında çok farkediyor. Benim aracımda (kalorifer kapalı, radyo kapalı, tüm camlar kapalı) gürültü düzeyi 100 km/s'de 70 db iken bunu taktıktan sonra 66 db'lere görmeye başlamıştım. Ama toz ve su aldıkça yapışkan özelliğini kaybedip düşüyor. Bu sorunu kökten çözmek için önümde iki seçenek kaldı. Ya orjinal ürünü klips yerlerini deldirerek taktıracağım. Ya da benzer bir klipsli ürünü yine aynı şekilde deldirip taktıracağım. Sizden tecrübelerinize dayanarak birkaç şey sormak istiyorum:

1- Klips yerlerini matkapla deldirirsem araçta paslanma gerçekleşir mi? Tavsiye eder misiniz? (pasını önüne geçmek için fırça ile boyatabilirim, faydası olur mu bilemiyorum)
2- Kauçuğu metale yapıştıracak PU Mastik ve 3M bantlı olanları denedim. Pu Mastik kauçuğu metale yapıştırmıyor, 3M ise maks 1 yıllık çözüm. Bu durumda kauçuğu kaportaya yapıştıran sudan ve tozdan etkilenmeyecek bir ürün biliyor musunuz? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Astra h var arka kapilari duvara vurmasinlar diye kapi uclarina kaliteli bir çift yönlü bant alıp yapıştır çıkmıyor kolay kolay telefon ekranlarını yapıştırdıkları bant var bir o birde normal çift yönlü oda iyi bir bant olsun al ilk telefon cami yapistirani çek lastiğe üzerine diğer çift yölüyü onun üzerine tekrar ekran bandını çek yapıştıracağın yeri biraz ısıt ve yapıştır kapıları kapat bir gün kalsın kolay kolay çıkmaz eğer ki delersen daldığın yeri dışarıdan boyarsın oda olmaz zamanla su almadan atar ve pas olur demeni hiç bir şekilde tavsiye etmem kaliteli bir bant alıp çek cekomastik te çekme oda sökmen gerekir zarar verir boyaya