Astra J Yıllık Yakıt Tüketimi

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Benim yazdığım değerler genellikle çok da dikkat etmeden kullandığım değerler. Kırmızı ışıklarda dip gaz ile kalkıp, otobanda arabayı deneyip, zaman zaman şeytana uyup birileri ile kapıştığım değerler. Bir yılın sonunda bu değerleri gördükten sonra yaklaşık 2 haftadır dikkat ederek kullanıyorum. Şehir içinde 6 lt civarı bir tüketim elde ettim. Aşağı yukarı yarı yarıya... Uzun yolu deneyemedim ama orada da durum farklı olmaz. 4 lt'nin altına düşmek son derece kolay.

O nedenle arabamı seviyorum. Yakıt tüketiminde son derece başarılı olduğunu düşünüyorum. Fakat anlamadığım nokta neden basınca bu kadar fazla yakıyor. Tamam motor küçük kasa ağır ama bu kadar mı olmalı diye düşünüyorum. Konuyu açma sebebim de buydu biraz. Çok dikkat ederek kullanılan bir 1.3 CDTI'ın üzerine araba yok. Bunun farkındayım. Ancak klima açık, çok yoğun dur kalk şehir içi trafiğinde dikkat etmeden kullanınca neden 13 lt yakar?

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Benim arabam bir depoyla (45 litre) çoğunluğu agresif kullanımla 800 kilometre yol yapıyor.Geneli uzun yol ve sakin kullanım olursa 900 kilometre yapıyor. Bu arada bende fişleri saklıyorum yarın ona da bakarım.