Astra J Tesla Ekran

OKANCAANNN

Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Sıfır arabama Tesla geri görüş kamerası tatırdım, motoru ilk çalıştırdığımda klima düğme ışıkları yanarken otomatik yazan düğmeye bastıktan sonra ışıklar söndü ve yanmadı. Klima hava üfürüyor, ama ne Tesla ekrandan ne tuşlardan klimayı kullanamıyorum. neden böyle olmuş olabilir :(
Merhaba Tuğba Hanım; Bende taktırdım, Tesla Ekrandan 1. Kilimayı açma ve kapatmak mümkün değil, çünkü bizde o özellik yok. Klimayı tuşlardan açtığınızda ekranda klimayla ilgili sadece bilgi ekranı çıkar.
2. Bağlantıyı yapılırken doğru düzgün yapılmamış olabilir, kontrol ettirmenizde fayda var. Aynı yaptırdığınız yere gitmenizi sorunu onlara anlatmanızı tavsiye ederim.

Ayrıca bende de Tesla Ekranın tuşlarının yanmadığını fark etmiştim, meğerse bağlantıları yapılmamıştı onu daha sonradan yaptırdım.
Önce kontrol etsinler daha sonra da yine yanmazsa... Hasip beyin dediği gibi Sigortayı kontrol etsinler...

Ama bence dediğim gibi bağlantılarda sorun var... Ayrıda dediğimi unutmayın Ekrandan Klima KONTROL EDİLMİYOR. Malesef.

• Beğen
Tepkiler: Tuğbaa

Tuğbaa

Kayıtlı Kullanıcı
05-Amasya
Siteyi ziyaret et
Merhaba teşekkür ederim. Dün üzüntümden buraya yorum yazarken selamsız sabahsız yazmışım kusura bakmayın.

Klima tuşları düzgün çalışsın tek, ekrandan kontrol olmasa da razıyım. Benim ekranı alma amacım geri görüş kamerasıydı. Geri görüş kamerası istiyorum deyince taktılar bunu. Yoksa benim navigosyondur şudur budur ne ihtiyacım vardı ne de isteğim. Hatta hiç geri görüş kamerasına heves etmeseydim de bunlar başıma gelmese miydi acaba diye düşündüm. Sadece park sensörü taktırsaydım da tuşlar orijinal halinde mi kalsaydı dedim canımın sıkıntısından.

Bugün yine uğraştım klima tuşlarıyla. Monte ederken fazla bastırmışlar tuşlara sanırım, bazı tuşlar gömülü vaziyetteydi. Ayar düğmelerinden geriye doğru çekmeye çalıştım, gömülü tuşlar normale döndü ışıklar yandı ve tuşlar çalışmaya başladı. Monte hatası olmuş anlaşılan. Şimdilik ışıkları yanıyor ve çalışıyor da olsa tuşlar ha gitti ha gidecek gibi hassas duruyor. Tuşlara basmaya korkuyorum adeta.

Arabayı aldığım yer çok uzak, yakın civardaki bayilerde bulamamıştım çünkü. Aldığım yere en azında bir müddet götüremem. Götüremeyecek olmam canımın sıkıntısını daha da artırdı. Gittiği yere kadar böyle idare etmeye çalışacağım. Umarım yakın vadede tekrar sönmez ışıkları.

Bir arabada oluşabilecek başkaca ciddi arıza ihtimallerinin yanında bu çok büyük bir problem mi, elbette değil. Ama insan sıfır araç alıp da aldığının ertesi gün problem yaşayınca canı baya bi sıkılıyor. Benim çok sıkıldı şahsen, bir de bayiye uzaklığından dolayı gidememe durumu da söz konusu olunca.

Daha özenli yapsalar şu monte işlemini bunların hiçbiri olmacaktı sanırım. Her an yeniden gidecek gibi hassas dursa da tuşlar şimdilik geri gelmesine çok sevindim.
Merhaba Tuğba Hanım; Bende taktırdım, Tesla Ekrandan 1. Kilimayı açma ve kapatmak mümkün değil, çünkü bizde o özellik yok. Klimayı tuşlardan açtığınızda ekranda klimayla ilgili sadece bilgi ekranı çıkar.
2. Bağlantıyı yapılırken doğru düzgün yapılmamış olabilir, kontrol ettirmenizde fayda var. Aynı yaptırdığınız yere gitmenizi sorunu onlara anlatmanızı tavsiye ederim.

Ayrıca bende de Tesla Ekranın tuşlarının yanmadığını fark etmiştim, meğerse bağlantıları yapılmamıştı onu daha sonradan yaptırdım.
Önce kontrol etsinler daha sonra da yine yanmazsa... Hasip beyin dediği gibi Sigortayı kontrol etsinler...

Ama bence dediğim gibi bağlantılarda sorun var... Ayrıda dediğimi unutmayın Ekrandan Klima KONTROL EDİLMİYOR. Malesef.

• Beğen
Tepkiler: OKANCAANNN

OKANCAANNN

Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
:) O zaman sorun olduğunda herhangi bir multimedia takan yani elektronikten anlayan birine gidersiniz, İyi günlerde ve kazasız belasız kullanmanız dileğiyle....

• Beğen

Tuğbaa

Kayıtlı Kullanıcı
05-Amasya
Siteyi ziyaret et
:) O zaman sorun olduğunda herhangi bir multimedia takan yani elektronikten anlayan birine gidersiniz, İyi günlerde ve kazasız belasız kullanmanız dileğiyle....
Sağolun, aslında o seçeceği de merak etmiştim. Yani herhangi elektronikçiye gitsem, cihazın da kendi garantisi olduğu için, bayi bu cihaza başka yerde müdahale olmuş deyip garantisini iptal eder mi?

OKANCAANNN

Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Sağolun, aslında o seçeceği de merak etmiştim. Yani herhangi elektronikçiye gitsem, cihazın da kendi garantisi olduğu için, bayi bu cihaza başka yerde müdahale olmuş deyip garantisini iptal eder mi?
Müdahale derken zaten açıp bağlantılarını kontrol edecekler, garantiyi bozan bir işlem yapılmayacak. Servis benim daha önceki multimedia mı takarken de malesef 1 vida takmayı unutmuştu... Ben kendim yeni tesla erkan taktırdığım için bir sorun olmadı, sadece açtığında fark etmiştik.

• Beğen

Tuğbaa

Kayıtlı Kullanıcı
05-Amasya
Siteyi ziyaret et
Müdahale derken zaten açıp bağlantılarını kontrol edecekler, garantiyi bozan bir işlem yapılmayacak. Servis benim daha önceki multimedia mı takarken de malesef 1 vida takmayı unutmuştu... Ben kendim yeni tesla erkan taktırdığım için bir sorun olmadı, sadece açtığında fark etmiştik.
Çok teşekkür ederim sağolun 🙏

• Beğen
Tepkiler: OKANCAANNN

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Tuğba hanım tuşlar yerinden çıkacakmış gibi duruyor yazmışsınız ya, isterseniz bir fotoğraf atın bizlerde görelim. Daha net yorum yapabiliriz.

• Beğen

Tuğbaa

Kayıtlı Kullanıcı
05-Amasya
Siteyi ziyaret et
Tuğba hanım tuşlar yerinden çıkacakmış gibi duruyor yazmışsınız ya, isterseniz bir fotoğraf atın bizlerde görelim. Daha net yorum yapabiliriz.
Hasip Bey, yerinden çıkacakmış gibi değil, tersine tuşlara fazla mı bastırmışlar ne olmuşsa tuşlar içine gömülmüş. Özellik sol ve sağ alt köşedeki (hava sirkülasyon tuşu ile arka cam buğu tuşu) tuşlar bastığınızda içine gömülmüş ve sabit duruyordu, yani tuşa basılmıyordu bile ve hiçbir tuşun ışığı yanmıyordu. . Dışarıya çıkıntılı ısı ayar düğmelerinden çekince biraz tuşlar dışarı çıktılar ama hala tuşa tekrar basarsam içine gömülecekmiş gibi duruyor. Dün akşam uğraşırken bir kaç fotoğraf çektim ama onları da pek güzel çekememişim. Onları atayım, tekrar gömülme olursa yine atarım inş. Fotoğrafta göreceğiniz gibi tuş ışıkları yok.

Tuğbaa

Kayıtlı Kullanıcı
05-Amasya
Siteyi ziyaret et
C18D24BC-E8DF-4AB3-A7CF-C65F8F63810C.jpeg

98A66961-3418-4BD8-B687-DB47E3BF7EF69a20b5df8234729c.jpg
B97BE23A-4D53-4965-BE93-B7B81AC04C3559f5139f1799d4d9.jpg
9C638C0B-17D0-48F4-89C7-9A4C61009AE4f21a27e55acdff17.jpg

• Beğen
Tepkiler: Mtunc

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Tuğba hanım klima tuşlarının olduğu kısım komple bir modüldür, tuşların herbirini tek tek sökmek veya işlem yapmak gibi bir işleri olmamıştır. Siz tuşlarınızı kullanın bir problem varsa en azından herşey sıcağı sıcağınayken çözülsün.. Tuş modülünün resmini aşağıya atıyorum kafanızda daha net bir fikir oluşsun.

klima_tuslari4b93932cb23a9fe3.jpg

• Beğen
Tepkiler: Tuğbaa ve Mtunc