Astra J Tekleme ve Gaz Kesme

Mümtaz

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Öyle anlaşılmaz üstad lpg farkli araç beyniyle uyumlu çalışmıyor sonuçta lpg yi kendi cihazına bağlayıp bakabilirsiniz ama şu arıza var demez sadece röle bozulursa basınç hatası yada elektrik tesisatında voltaj hatası alırsınız hani dinlerseniz bence arka vanadan lpg yi kapatıp bir süre kullanın
Tamam hocam vanayı kapatıp kullanacağım.

Mümtaz

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
oyuzden yol ayari dedigimiz afr ayari yaptirmaniz gerekir. Oncelikle benzinde binin harita duzelsin problem varmi takip edin
Dediklerinizi deneyeceğim hocam. Peki mesela vanayı kapatıp 100 km benzinde bindikten sonra vanayı açıp lpg de binmeye mi başlayacağım yoksa lpg de kullanmaya başlamadan önce yapmam gereken bir şey var mı?

Mümtaz

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Bu arada sistemde sorun yok diyen yer zavolinin servisiydi. Enjektörler normal çalışıyor, regülatör normal dediler. Tabi teknik kontrol yapmadılar ekranda yazan değerlerden bu yorumları yaptılar. Araç obd si dediğiniz hangisi oluyor onu bilmediğim için belirteyim dedim.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Bu arada sistemde sorun yok diyen yer zavolinin servisiydi. Enjektörler normal çalışıyor, regülatör normal dediler. Tabi teknik kontrol yapmadılar ekranda yazan değerlerden bu yorumları yaptılar. Araç obd si dediğiniz hangisi oluyor onu bilmediğim için belirteyim dedim.
Aracın kendi beyni vardır cihaz bağlanır araçla ilgili her ayrıntıyı her küçük arızayı orj. Cihaz ise gösterir opelin kendi cihazları dışında diğer cihazlarda ayrıntı vermez lpg ise lpg beynine bağlanır onu söylerler durağan halde enjektör basınç farklı olabilir her araçta enjektörün süresi değişik olabilir lpg enjektörü sadece yola çıkıp benzin enjektör süresi benzindeyken ne ise lpg dede o olmalı misal yani yolda tekleme varsa o aralıklar zenginleştirilir bu şekilde olur

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Mümtaz

Mümtaz

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Aracın kendi beyni vardır cihaz bağlanır araçla ilgili her ayrıntıyı her küçük arızayı orj. Cihaz ise gösterir opelin kendi cihazları dışında diğer cihazlarda ayrıntı vermez lpg ise lpg beynine bağlanır onu söylerler durağan halde enjektör basınç notamı olabilir her araçta enjektörün süresi değişim olabilir lpg enjektörü sadece yola çıkıp benzin enjektör süresi benzindeyken ne ise lpg o olmalı misal yani yolda tekleme varsa o aralıklar zenginleştirilir bu şekilde olur
Şimdi anladım hocam teşekkür ederim. Önce sizin dediğiniz basit yöntemle başlayacam. Bir süre kullanayım buraya tekrar yazarım.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Egerki araç duzelirse afr ayarı için gidince biraz zenginde bırakın de

• Beğen
Tepkiler: Mümtaz

Süleyman37

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu sorun benim aracımda da var 1 ay önce aldım aracı 2. Haftada gaz verdiğimde 2 3 saniye sonra tepki veriyordu şuan 5 6 saniyelere çıkdı ve motor arıza lambasını yakdı.

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Sensorleri temizletmeniz gerek ozellikle maf, map ve oksijen sensorlerini kurum yapmis olabilir. 10bin bakimlarinda sensor temizligi sart

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Bu sorun benim aracımda da var 1 ay önce aldım aracı 2. Haftada gaz verdiğimde 2 3 saniye sonra tepki veriyordu şuan 5 6 saniyelere çıkdı ve motor arıza lambasını yakdı.
Arıza kodunu söyleyin daha iyi yardımcı olalım