Astra J Tekleme ve Gaz Kesme

Mümtaz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Sensorleri temizletmeniz gerek ozellikle maf, map ve oksijen sensorlerini kurum yapmis olabilir. 10bin bakimlarinda sensor temizligi sart
Üstad buraya üye olmadan takip ediyordum yazılanları. Ustaya gittim sensörleri temizlemesi için. Şimdi sensörü temizlesem arızaya da düşebilir. Hata vermiyorsa hiç elleme deyip sensör temizliği yapmamıştı. Kendim sökmeyi bilsem yapacağım da bilmiyorum.

Zafer715

Yönetici
Admin
10-Balıkesir
Yagsiz kontak spreyi ile temizleyebilirsin daha oncede forumda konusu gecti nasil yapilacagi yaziyor. 1.4 t perde 2 tane emme manifoldu uzerinde, 1 tane hava filitresi uzerinde, birtane turbo borusu uzerinde 4 adet sensor var map ve maf. Bunlarin haricinde on tarafta oksijen sensoru var. Katalizorun girisinde. girisindekini sokebilirsin ama cikisini sokemezsin muhtelemen kufleniyo ve kaynak gibi oluyo cok zor sokuluyo.

Mümtaz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Yagsiz kontak spreyi ile temizleyebilirsin daha oncede forumda konusu gecti nasil yapilacagi yaziyor. 1.4 t perde 2 tane emme manifoldu uzerinde, 1 tane hava filitresi uzerinde, birtane turbo borusu uzerinde 4 adet sensor var map ve maf. Bunlarin haricinde on tarafta oksijen sensoru var. Katalizorun girisinde. girisindekini sokebilirsin ama cikisini sokemezsin muhtelemen kufleniyo ve kaynak gibi oluyo cok zor sokuluyo.
Tamam üstad paylaşılan şeylere bakayım ben o zaman kendim halledebilirsem çok iyi olur teşekkür ederim

Mümtaz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Başlarken patırtı şeklinde motor hissetiriyormu patır patır diye ve lpg yi arka vanadan kapatın 50 100 km öyle kullanın ilk etapta
Hocam lpg nin vanası nerde acaba. Arabanın altına eğildim göremedim de. Bagajda simit şeklinde olan bölümde mi?

Mesela benim lpg nin bagajdaki hali bu. Vana burda mı?

kannn

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Hocam lpg nin vanası nerde acaba. Arabanın altına eğildim göremedim de. Bagajda simit şeklinde olan bölümde mi?

Mesela benim lpg nin bagajdaki hali bu. Vana burda mı?
Bak üstad siyah röle varya hemen altında oval tırtıklı o vanadir kapatın onu iyice

• Beğen
Tepkiler: Mümtaz