Astra J Tekleme ve Gaz Kesme

Mümtaz

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba. Aracım otomatik vites opel astra j 1. 4 turbo lpg li. Aracım öncelikle lpg de kullanırken rolantide çok titriyor. Lpg de hizlanirken de eskisi kadar hizlanmiyor artık. Benzinde ise bazen anlık gaz kesiliyor. Gazı köklüyorum ama araç hızlanmiyor 5 10 saniye sonra kendine gelip hızlanmaya başlıyor. Bunun sebebi ne olabilir.?

Son düzenleme:

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Başlarken patırtı şeklinde motor hissetiriyormu patır patır diye ve lpg yi arka vanadan kapatın 50 100 km öyle kullanın ilk etapta

Mümtaz

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Başlarken patırtı şeklinde motor hissetiriyormu patır patır diye ve lpg yi arka vanadan kapatın 50 100 km öyle kullanın ilk etapta
Evet hocam motor yerinden çıkacak gibi titriyor baya. Vanadan kapatıp kullanınca ne gibi katkısı oluyor?

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Benzin haritasi tekrar olusacak eger sorununuz duzelirse benzinde kullandiginizda lpg ye afr ayari yaptirin

• Beğen
Tepkiler: Mümtaz ve Kaan.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Ve bir de eğerki enjektör ve regülatör kaçırıyorsa veyahut enjektör arızalandıysa bunlarda anlaşılacak

• Beğen
Tepkiler: Mümtaz

Mümtaz

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Benzin haritasi tekrar olusacak eger sorununuz duzelirse benzinde kullandiginizda lpg ye afr ayari yaptirin
Tamam hocam teşekkür ederim dediğinizi deneyeceğim. Umarım sorunun neyden olduğu belli olur.

Mümtaz

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Ve bir de eğerki enjektör ve regülatör kaçırıyorsa veyahut enjektör arızalandıysa bunlarda anlaşılacak
Sistemden lpg ye bakmışlardı serviste ama hiçbir hata yok değerler gayet normal dediler. Ben de acaba ateşleme olabilir mi diye düşündüm hocam

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Sistemden lpg ye bakmışlardı serviste ama hiçbir hata yok değerler gayet normal dediler. Ben de acaba ateşleme olabilir mi diye düşündüm hocam
Öyle anlaşılmaz üstad lpg farkli araç beyniyle uyumlu çalışmıyor sonuçta lpg yi kendi cihazına bağlayıp bakabilirsiniz ama şu arıza var demez sadece röle bozulursa basınç hatası yada elektrik tesisatında voltaj hatası alırsınız hani dinlerseniz bence arka vanadan lpg yi kapatıp bir süre kullanın

• Beğen
Tepkiler: Mümtaz

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Lpg nin obd baglantisi farkli arac obd ile algilayamazsiniz. misal rolantide hersey duzgun gibi gorunur ama yola ciktiginiz zaman degerler belirli devir araliklarinda cildirir. Yada fakirlesir

• Beğen
Tepkiler: Kaan.

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
oyuzden yol ayari dedigimiz afr ayari yaptirmaniz gerekir. Oncelikle benzinde binin harita duzelsin problem varmi takip edin

• Beğen
Tepkiler: Kaan.