Astra J Tampon içi çelik barı görmüş müydünüz? Kazadan sonra...

akın2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra J Tampon içi çelik barı görmüş müydünüz? Kazadan sonra...

hllb link' Alıntı:
hatta ben olsam önlerde park sensörü olan cosmo tamponu taktırırdım ( eğer mümkünse ).

halil abi  müsadenle  "yok artık lebron james" demek istiyorum  evil_Daemon

hllb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

akın link' Alıntı:
[quote author=hllb link=topic=1484.msg38661#msg38661 date=1309499632]
hatta ben olsam önlerde park sensörü olan cosmo tamponu taktırırdım ( eğer mümkünse ).

halil abi  müsadenle  "yok artık lebron james" demek istiyorum  evil_Daemon

[/quote]
müsade senin akınım :)
eski aracımda (brava) tampon değiştirmek zorunda kalmıştım, benim donanımda sis farı yoktu, az bir fark vererek sis farlı bir tampon taktırmıştım. daha sonra farları değiştirmek zorunda kalmıştım o zaman da yine fark vererek mercekli fark taktırmıştım. inşallah gerek olmaz ama astramda tampon değiştirecek olursam yine fark verip cosmo tamponu taktırırım sensörler için.

dinojasie

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

degerli görüşleriniz için herkese teşekkürler arkadaşlar. şöyle söyleyeyim. sis farları tanesi 200 tl, benim aracın önceki sinyaleri 120 tl. ikisi için üzerine 160 tl koydum. sonradan degiştirme durumunda cebimden direk olarak 400 tl çıkacak. deger kaybı açısından araç pazarlıgı yapan arkadaşlar bilir ki bu aracın  satışında zaten tampondan dolayı kaybedecegim. bence de sinyaller ve far degişimi nedeniyle ayrıca fiyat kırılacagını düşünmüyorum.satışta bu parçalardan çok kaporta degişimi veya boya soruluyor. hatta istanbulda boya bile önemli degil. tampon degişimi kendimce önemli bir neden degil araç alırken. ben daha çok kaput degişmişmi diye bakıyorum. ama bu bilgiler de sadece benim fikrim. zaten bu fotoları da araç satılırken gösterecegim. kimsenin aklında bişey kalmasın diye. ben önlerde park sensörlerini sevmedigim için cosmo tampon ile degişimi düşünmedim. ama mercek far takılır mı diye şansımı zorladım. adamlar sakın düşünme, çok pahalıya gelir dediler sustum ;D

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tampon değişimi aslında bir aracın ne kadar hasar aldığını göstermez, benim için. Yandan darbe alır birisi basar kırılır telafisi yok değişecek. sis-sinyal değişimini tamponla beraber aynı faturada geçirmeyin diye aracın aldığı hasarın şasiye kadar oturup oturmadığını anlatamazsınız diye söyledim. Tampon değişmiş lakin kaputda ve sis sinyal grubunda değişim olmayan bir araca kimse önden hayati hasar almış diyemez. Ayrıca kaputunda gram hasarı olmayan ama şasisi yamulmuş araçlar biliyorum. Benim fikrim bu sebeplere göredir.

dinojasie

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

eketen link' Alıntı:
Tampon değişimi aslında bir aracın ne kadar hasar aldığını göstermez, benim için. Yandan darbe alır birisi basar kırılır telafisi yok değişecek. sis-sinyal değişimini tamponla beraber aynı faturada geçirmeyin diye aracın aldığı hasarın şasiye kadar oturup oturmadığını anlatamazsınız diye söyledim. Tampon değişmiş lakin kaputda ve sis sinyal grubunda değişim olmayan bir araca kimse önden hayati hasar almış diyemez. Ayrıca kaputunda gram hasarı olmayan ama şasisi yamulmuş araçlar biliyorum. Benim fikrim bu sebeplere göredir.
sn eketen . görüşleriniz benim için çok degerliydi. teşekkürler. artık satarken fotolarıda ortaya koyacagım. malum radyator petekleri degişti. insan darbenin biraz içlere kadar geçtigini düşünecektir. ama fotoda dikkatli bakılırsa sadece ön petek degişti. klima radyatorü imiş o parça. ama adamlar digerini de degişecegiz . ezilme var denildi. hayırlısı bakalım artık. cana gelecegine mala gelsin

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

dinojasie link' Alıntı:
[quote author=eketen link=topic=1484.msg38758#msg38758 date=1309536416]
sn eketen . görüşleriniz benim için çok degerliydi. teşekkürler. artık satarken fotolarıda ortaya koyacagım. malum radyator petekleri degişti. insan darbenin biraz içlere kadar geçtigini düşünecektir. ama fotoda dikkatli bakılırsa sadece ön petek degişti. klima radyatorü imiş o parça. ama adamlar digerini de degişecegiz . ezilme var denildi. hayırlısı bakalım artık. cana gelecegine mala gelsin
[/quote]
aynen sayın dinojasie  Sizinki de çok şükür ufak tefek bir sorun. Aslında aracı satarken fotolarla birlikte buranın linkini de verirseniz oldukça ikna edici olacaktır :)

batu1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

dinojasie link' Alıntı:
evet fotoları özenle saklayacagım. hemde yastıgımın altında.  ;D  satışta gercekten faydalı olurlar. yalnız citroen c5dekinden daha fazla hasar verince biraz üzüldüm, adam bak benim arabada tın yok diye bakıyordu, cok sıkıldı canım steering

C5 'in arka tarafı ,astranın ön tarafı olduğu için astranın hasarı daha büyük !! tam tersi olsaydı ,C5 'in hasarı daha çok olurdu !! gerçi C5 D segment bir araç ama astra 'dan sağlam değildir !! :)

dinojasie

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

yine de adam benim aracın da sağlam oldugunu dogruladı kaza yerinde. birazcık sevindirik olmuştum. kimsenin aracına bişey olmasın  general_Pray

batu1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

dinojasie link' Alıntı:
yine de adam benim aracın da sağlam oldugunu dogruladı kaza yerinde. birazcık sevindirik olmuştum. kimsenin aracına bişey olmasın  general_Pray

tabiki !! herkese kazasız günler !!

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tamponların sağlam olduğunu Hilux un demir tamponunu yamulttuğu halde kaydadeğer hasar almamasıyla anlamış oldum bende..