Astra J sport

vectra38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.3 CDTI motor yerine başka bir motor gelmezse Astra almakatan vazgeçeceğim :(

Yasmut

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu yakıt tüketim tabloları gerçekten hikaye nerde neye göre o değerleri yakıyor. Rüzgar, yol eğimi , kalitesi, gittiğiniz hız 10 larca şey yakımı etkiler.

ben aracımla şehiriçi fix 12.5lt/100 km yakıyorum ve agresif kullanmayan biriyim sakin kullanıyorum.
şuan ankaradayım araçta 3 kişi geldik oratlama 8.2lt/100 km ile ankaraya geldim.

cagri1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.insigniateam.com
Bu yakıt tüketim tabloları gerçekten hikaye nerde neye göre o değerleri yakıyor. Rüzgar, yol eğimi , kalitesi, gittiğiniz hız 10 larca şey yakımı etkiler.

ben aracımla şehiriçi fix 12.5lt/100 km yakıyorum ve agresif kullanmayan biriyim sakin kullanıyorum.
şuan ankaradayım araçta 3 kişi geldik oratlama 8.2lt/100 km ile ankaraya geldim.

o zaman bu değerleri yazanlara göre de sizin yakıt tüketiminiz hikaye olabilir değil mi? herkes hangi şehirde yaşadığını, aracının kaç km'de olduğunu, yazdığı tüketim değerinin %kaç şehiriçi/şehirdışı olduğunu yazmışlar. bunlar fabrika verileri değil gerçek kullanıcı verileri

Yasmut

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çağrı bey,

söylediğimi ters yorumlamışsınız bende sizin dediğinizi diyorum benim değerlerimde hikaye. Göründüğü gibi aynı tüketimi yazan kimse yok kimi 15 litre kimisi 10 litre diyor. herkes ortalama yakıt tüketiminde ne görüyorsa odur bence. çünkü trafiğe göre ciddi yakım farkı oluyor. zaten fabrika verileri hiç tutmuyor.

mesela 1 haftadır ankaradayım arbaam 10 litre /100 km yakıyor çünkü hiç trafik yok. istanbulda bu değeri asla yakalıyamıyorum. Soğuk şehirlerde de yakım artıyor.

cagri1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.insigniateam.com
tablo hikaye deyince yazılan bilgileri yalanlar gibi olmuş, onu demek istemiştim ben. Insignia 1.6T ortalama tüketim fabrika verisi 7.7lt
kullanıcıların ortalama tüketimleri 9-10 litre, fabrika verisi ile bu kadar fark da normal değil mi? fabrika verisi hesaplanan yer ile Türkiye arasında dünya kadar fark var, adamlar şehiriçi trafiği de olsa belirli hızda ilerliyorlar. burada ya arayoldan araba fırlar, ya yolda çukur vardır yavaşlar geri hızlanırsın vs. sürekli gaz-fren-gaz-fren satın alınan araçların fabrika verisinden 2-3 litre fazla yaktığı zaten bilinen birşey :) yani şehir içi fab. verisi 10 litre olan aracın 12 litre yakması normal bence.

sifomehmettay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2011 astra sport kullanısıym ve usb standart olarak sunuldu. 2010 modellerde standart olan kapı içi aydınlatmaları 2011 modelde yok ilginç vede komik bence :)

danger588

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu arada Ben de Siyah,Sport,CD 500 NAVI , Sunroof ve 1.3 diesel sportun siparişini verdim arkadaşlar 1 aydır bekliyorum 2 haftaya kadar geleceğini söylediler ama bayilerin verdiği tarihe hiç güvenemiyorum.Daha önce Ford'da bu tecrübeyi yaşatmışlardı çünkü ..
Daha önce sipariş aracı olduğu için bekleyen arkadaşlar varsa aşağı yukarı ne kadar beklediğinizi yazabilir misiniz??

danger588

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar bende aracımı teslim alalı 3gün oldu fakat tatmin edici veri vermem veya erken yorum yapmak yanlış olur sanırım,aracın performansı mükemmel,yakıt,hiçte ekonomik değil,anlık yakıt göstergesi 10 dan aşağı düşmüyor şehir içi,araçta usb girişi var,kaı içi kırmızı aydınlatmada var,küllük ve çakmaklık yok.aracım otommatik bu arada.

Kapı içi kırmızı ışık var demişsiniz...
Aracınız Sport mu yoksa Cosmo mu??