Astra J ses sorunu.

_OzGuR_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hızlanmaya başladığında yada vites geçişlerinde yığılmalarda torpido arkasından motor içinden sanki bir saç üzerinde vida titreşirmişcesine bir zırıltı sesi geliyor. Klime borularından dediler sabitledim ama ses kesilmedi. Böyle bir orunla uğraşan oldumu

enisokan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Hızlanmaya başladığında yada vites geçişlerinde yığılmalarda torpido arkasından motor içinden sanki bir saç üzerinde vida titreşirmişcesine bir zırıltı sesi geliyor. Klime borularından dediler sabitledim ama ses kesilmedi. Böyle bir orunla uğraşan oldumu

Bende de buna benzer bir ses var. 2000 devirde yapıyor. Altında ve üstünde yok. Saç bir malzemeye birşey sürter gibi ses geliyor. Bundan bağımsız olarak baskı balata, volan, amortisör dahil komple ön takım, kompresörden klimaya kadar komple klima gaz borusu değişti. Ses bu işlemlerden önce de vardı sonra da var. Yarın servise gidicem. Bakalım ne çıkacak.

_OzGuR_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende de buna benzer bir ses var. 2000 devirde yapıyor. Altında ve üstünde yok. Saç bir malzemeye birşey sürter gibi ses geliyor. Bundan bağımsız olarak baskı balata, volan, amortisör dahil komple ön takım, kompresörden klimaya kadar komple klima gaz borusu değişti. Ses bu işlemlerden önce de vardı sonra da var. Yarın servise gidicem. Bakalım ne çıkacak.

sanırım bendekiyle aynı ses sağ ve alt taraftan geliyo benimki. Sac bir levha üzerinde kalmış bir vidanın titreşim sesi gibi devir aralığına bakmadım ama alt devirlerden hızlanırken 2 3 sn lik bir süre yapıyor bunu

CeSaR_85

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Sesin kaynağını bulabildiniz mi??

enisokan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Bendeki ses motorun alt kısmındaki bir cıvatanın düşmüş olmasından kaynaklanıyormuş. Sanayide bakım yaptırırken eleman sıkmamış, zamanla da düşmüş. Karter muhafazasınındı sanırım. Hızlanmada ve yığılmada moturn sallanması esnasında muhafaza oynayıp ses yapıyormuş. Cıvatayı takınca hiçbirşey kalmadı.

Kışın yine takır tukur ses gelmeye başlamıştı. Muhafaza ile motor arasına taş parçası girmiş.

selcuk666

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
buna benzer bi seste bende var kafayı yiyecem bulamıuoruz

selcuk666

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
Yan direklerde kablo dedıler sabıtledım. Slıkon sprey sıktım her yana yok olmuyor

batatay

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Bende de motordan gelen bir ses var. 1den 2 ye geciste yada 2 den 3 e geciste dusuk devirde zırıldama yada şıkırtı gibi bir ses var. Lifter katkısı kullansam mı ondan mıdır bilemiyorum ama dusuk devird hızlanırken geliyor bu ses. Arac 18000 de henuz.

selcuk666

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
yan sinyal kablosu dedıler sabıtledim yıne aynı ses devam. klima borusuna vurunca ses gelıyo ona baktıracagım.dahada gecmezse yakacam galıba canımdan bezdım

selcuk666

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar yardımcı olan olmadı ben bundan sonrakilere yardımcı olayım bari. 3 yerden ses yapıyo bu o bolgede. 1 direk 2 sinyal kablosu 3 klima borusu. benımkı klıma borusu cıktı.oraya bı sunger koydu ustam şimdi sessiz tertemiz