Astra j sedan 1.4 turbo performansı

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et
1.0 tsı leon baktım full dolu araba 158 bin TL. Ancak 3 silindir lpg uyumu olmayan bir araç istemedim. Onu alacağıma 2. El 1.6 cdti astra alırım. Ama ben kararımı verdim artık. Sıfır astra 1.4 t alacağım.

Ömer üstadım verdiğin bilgiler için sağol. Ben benzinli sessizliğine alıştım 1.4 benim işimi görür. Geçen yıl alan bir arkadaşla görüştüm çok memnun araçtan ve performansına bayılmış. Ki bundan önceki aracı dizel symbol imiş.
Rica ederim. İnşallah gönlünüze göre olur...

• Beğen
Tepkiler: Kaan.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Benzinli araçlar malum çok üst devirlere çıkılmadıkça gayet sessiz.

Dizeller rolantide daha gürültülü ve sarsıntılı çalışıyor doğal olarak. Fakat 1.6 cdti'nin rolantisi diğer marka dizellere (tdi, dci vb...) kıyasla çok oldukça sessizdir. Kışın camlar kapalı iken motorun geç ısınmasını da hesaba katarak şehir içinde motor sesinin kulağa pek hoş geldiğini söyleyemeyeceğim. Ayriyeten bir de dönem dönem (takriben yılda toplam bir ay sürer) duyulan kronik/sinir bozucu bir zincir sesi vardır.

Yazın camlar/klima açılınca işler değişiyor. Kışın aklımda satma düşüncesi olan araca yazın sarılasım geliyor😂 Hazırladığım satılık ilanını siliyorum yaz gelince. O derece... Şu an nazar değmesin maşallah aramız çok iyi kendisiyle. Zincir sesi döneminde sorsanız uzak durun derim ama şu an tavsiye edebilirim.😊😊

Ama şunu da belirtmeliyim ki kullandığım araç uzun yolda 2500 devire kadar (2200 devirde yaklaşık 130km/hızla seyredebiliyor.) dizel olduğunu farkettirmeyecek kadar sessiz. Gerçi 2500 devirden sonra da dizel olduğunu farkkettirecek bir motor gürültüsü yok aslında 140 km hızlardan sonra rüzgar sesi devreye giriyor artık ve dizel benzinli de farketmiyor bir bakıma.

Kışın şehir içini saymazsak bugüne kadar kullandığım en sessiz dizel diyebilirim.

Zincir sesi ile ilgili şöyle bir konu vardı ama link ölü sanırım. Konu görüntünemiyor.
Üstad zincir sesi luiqi moil 4600 cagre olabiliyor buda olmaz zincir değiştir 😁

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
1.0 tsı leon baktım full dolu araba 158 bin TL. Ancak 3 silindir lpg uyumu olmayan bir araç istemedim. Onu alacağıma 2. El 1.6 cdti astra alırım. Ama ben kararımı verdim artık. Sıfır astra 1.4 t alacağım.

Ömer üstadım verdiğin bilgiler için sağol. Ben benzinli sessizliğine alıştım 1.4 benim işimi görür. Geçen yıl alan bir arkadaşla görüştüm çok memnun araçtan ve performansına bayılmış. Ki bundan önceki aracı dizel symbol imiş.
Benzinliye alısan dizele binemez benzinde gaza basınca hep üzüyor dizelde bir al ver olayı olur 😄

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Üstad zincir sesi luiqi moil 4600 cagre olabiliyor buda olmaz zincir değiştir 😁
Zinciri sürekli ses gelmedikçe değiştirmem çünkü ingilterede bir vauxhall'cı değiştirmiş fakat zincir sesinde hiçbir değişiklik olmamış. Daha önce paylaşım yapmıştım, fakat konu silinmiş sanırım. Bir türlü bulamadım.

Forumdaki liqui moly önerilerini gördükçe zihnimde yağ değişimi için liqui moly ağır basıyor fakat "her bakımda aynı yağı kullan!" uyarını da pek yabana atasım gelmiyor.

Peki kaan usta son üç bakımda gm, motul, mobil kullandım. Bunların üzerine 4. defa farklı marka bir yağ kullanarak liqui moly'e geçip ondan mı devam edeyim yoksa yeter mi artık değiştirdiğim, mobil 1'e mi devam edeyim?😊😊

• Beğen
Tepkiler: Kaan.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Zinciri sürekli ses gelmedikçe değiştirmem çünkü ingilterede bir vauxhall'cı değiştirmiş fakat zincir sesinde hiçbir değişiklik olmamış. Daha önce paylaşım yapmıştım, fakat konu silinmiş sanırım. Bir türlü bulamadım.

Forumdaki liqui moly önerilerini gördükçe zihnimde yağ değişimi için liqui moly ağır basıyor fakat "her bakımda aynı yağı kullan!" uyarını da pek yabana atasım gelmiyor.

Peki kaan usta son üç bakımda gm, motul, mobil kullandım. Bunların üzerine 4. defa farklı marka bir yağ kullanarak liqui moly'e geçip ondan mı devam edeyim yoksa yeter mi artık değiştirdiğim, mobil 1'e mi devam edeyim?😊😊
Üstad zincir sesi geliyorsa ara ara luiqi moil ve motul opelde önerimizdir ses geliyorsa luiqi moil kullan kesilebiliyor kesilmezse zincir değişimi gelmiş demektir sonrasında artık sürekli o yağ la devam et sürekli değişmekte iyi değil bizim ülkemizde gm yağları iyi değil p.o dolumu bir yağda kalıp onda devam etmek motor sağlığı açısından iyi ama öncesinde kullandığın yağlar iyi değilse yakın km lerde motor zinciri veyahut mekanik motor parçaları sorun çıkarabilir bence son kez değişim yapıp onda kal

• Beğen
Tepkiler: omeroz

Ersin_35

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
1.4 turbo da bu zincir sesi olayı var mı?? Birde 1.6 cdti ın reelde yakıt tüketimi nedir? Katalog daki değerlere yaklaşabiliyor mu?

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et
1.4 turbo da bu zincir sesi olayı var mı?? Birde 1.6 cdti ın reelde yakıt tüketimi nedir? Katalog daki değerlere yaklaşabiliyor mu?
Otomatikte şehir içi 7lt altı çok zor fab verisi 6.4lt/100km.
Şehir dışı da kullanıma bağlı

IMG_20200714_195135c96f293713251f76.jpg

IMG_20200701_175241bc7b7404fd34db67.jpg

ermaneray

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

tsi alırsan lpg takmana gerek yok ki resmen motor yakıtı kokluyor :)
şehir içi 5,5 lt yakıyor 100 km de sıkışık trafıkte 6,5 lt

Ersin_35

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
tsi alırsan lpg takmana gerek yok ki resmen motor yakıtı kokluyor :)
şehir içi 5,5 lt yakıyor 100 km de sıkışık trafıkte 6,5 lt
Yanlış anlaşılmasın tsı cılar ilk başta kendini kandırıyor sonra hayatın gerçekleri ortaya çıkıyor. Arkadaşımda 1.2 tsı jetta vardı şöyle güzel böyle güzel dedi sonra baktım satmış dizel doblo almış. Hayırdır dedim. Çok yakıyordu dedi. Ayrıca 1.0 tsı in performansı araç boşken iyi diyenler çoğunlukta.

ermaneray

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Yanlış anlaşılmasın tsı cılar ilk başta kendini kandırıyor sonra hayatın gerçekleri ortaya çıkıyor. Arkadaşımda 1.2 tsı jetta vardı şöyle güzel böyle güzel dedi sonra baktım satmış dizel doblo almış. Hayırdır dedim. Çok yakıyordu dedi. Ayrıca 1.0 tsı in performansı araç boşken iyi diyenler çoğunlukta.

bilgilendireyim sizi biraz o zaman.
çünkü her postta başka araç yada motor ekliyorsunuz.

1.2 tsi 4 silindir
1.0 tsi 3 silindir

tork eğrisi ve güç bandı 1.0 tsi da 1.2 ye göre çok daha üstündür ki ödüllü bir motordur
1.2 tsi 105-110 bg 175 tork 1.0 95-110-115 bg 200 tork dur tork bandı çok iyidir tekrar diyorum inceleyin.
95 gb 175 tork var 95 lik bir tık fazla yakar.

1.0 tsi 110 bg lik uzun yolda 70 90 km bandında 3.8 litre klima açık olarak benzin tüketir az dikkatsiz kullanırsanız 4.0 tüketir tüketir şehir içi 5.5 lt tüketir cok sıkışık trafikte 6.5 lt 100 km de tüketir.

bende ayrıca 1.0 tsi da var kullanıyorum ve hayatın gerçeklerini yaşıyorum neyin ne olduğunu çok çok iyi biliyorum :)

Son düzenleme: