Astra j sedan 1.4 turbo performansı

Mtunc

VIP Üye
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
1.4 t insigniada da kullanılıyor. D sınıfı ağır bir araba. Bunu da göz ardı etmemek lazım.

• Beğen
Tepkiler: omeroz

M.Gürhan

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
Ömer bey deneyimleriniz bazı ipuçları veriyor. Corolla 1.6 ekonomi odaklı bir makineydi. Karakteri gereği alt devirlerde yumuşak gitmeyi severdi ama ta ki rampaya kadar. Rampada da aynı yumuşaklık yerini gürültülü bir hale bırakırdı. Kimi bu gürültüyü sever ama ben bunu konforsuz buluyorum. Kâğıt üstünde 1.4 t astra ağır olsada torku geniş devirlerde verdiği için en azından makul hız ve yüksek vites ile gitmeli. Gerçekten kaç gündür ne yapsam diye düşünüyorum. Test yapmayınca olmayacak. Gidip bir astra 1.4 t kiralayacağım.
Benim bahsettigim yokus cok dik idi mesela 45 -50 derecelik bir egimi vardi.o zaman bayilmasindan bahsediyorum.yoksa siradan yokuslarda sıkıntı yok.

• Beğen
Tepkiler: omeroz

Ersin_35

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
2 seçenek bıraktım kendime ya sıfır km 1.4 t edition plus ya da aynı parayı verip 1.6 cdti sport 2015 model. Siz olsanız ne yapardınız? Bu iki araç arasında donanım dışında performansta çok fark var mı? (Fark illaki vardır ama siyah ve beyaz kadar mı?)

M.Gürhan

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
2 seçenek bıraktım kendime ya sıfır km 1.4 t edition plus ya da aynı parayı verip 1.6 cdti sport 2015 model. Siz olsanız ne yapardınız? Bu iki araç arasında donanım dışında performansta çok fark var mı? (Fark illaki vardır ama siyah ve beyaz kadar mı?)
1.4 turbo da motor sesi yok gibi.digerini bilmiyorum

• Beğen
Tepkiler: smihci

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et
1.4 t insigniada da kullanılıyor. D sınıfı ağır bir araba. Bunu da göz ardı etmemek lazım.
Tuhaf ama 1.4 t astra sedanın 1495 kg'lik ağırlığına karşılık 1.4 t insignia da 1503 kg🙂 bu kadar ebat farkına rağmen hemen hemen aynı ağırlıktalar. Kaynak: auto-data.net

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Benzinli araçlar malum çok üst devirlere çıkılmadıkça gayet sessiz.

Dizeller rolantide daha gürültülü ve sarsıntılı çalışıyor doğal olarak. Fakat 1.6 cdti'nin rolantisi diğer marka dizellere (tdi, dci vb...) kıyasla çok oldukça sessizdir. Kışın camlar kapalı iken motorun geç ısınmasını da hesaba katarak şehir içinde motor sesinin kulağa pek hoş geldiğini söyleyemeyeceğim. Ayriyeten bir de dönem dönem (takriben yılda toplam bir ay sürer) duyulan kronik/sinir bozucu bir zincir sesi vardır.

Yazın camlar/klima açılınca işler değişiyor. Kışın aklımda satma düşüncesi olan araca yazın sarılasım geliyor😂 Hazırladığım satılık ilanını siliyorum yaz gelince. O derece... Şu an nazar değmesin maşallah aramız çok iyi kendisiyle. Zincir sesi döneminde sorsanız uzak durun derim ama şu an tavsiye edebilirim.😊😊

Ama şunu da belirtmeliyim ki kullandığım araç uzun yolda 2500 devire kadar (2200 devirde yaklaşık 130km/hızla seyredebiliyor.) dizel olduğunu farkettirmeyecek kadar sessiz. Gerçi 2500 devirden sonra da dizel olduğunu farkkettirecek bir motor gürültüsü yok aslında 140 km hızlardan sonra rüzgar sesi devreye giriyor artık ve dizel benzinli de farketmiyor bir bakıma.

Kışın şehir içini saymazsak bugüne kadar kullandığım en sessiz dizel diyebilirim.

Zincir sesi ile ilgili şöyle bir konu vardı ama link ölü sanırım. Konu görüntünemiyor.

Son düzenleme:

Mtunc

VIP Üye
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
Tuhaf ama 1.4 t astra sedanın 1495 kg'lik ağırlığına karşılık 1.4 t insignia da 1503 kg🙂 bu kadar ebat farkına rağmen hemen hemen aynı ağırlıktalar. Kaynak: auto-data.net
O sitede 1298 kg 1.4t astra insignia 1503 kg sizde bir yanlışlık var. 😁
8 kilo fark olması mümkün değil zaten.

ermaneray

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
1.4 sedan astra yerine 1.0 tsi octavia bakabilirsin style paket performanslar bahsettigin tarz sürüşlerde aynı yakıtı çok daha az

Ersin_35

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
1.4 sedan astra yerine 1.0 tsi octavia bakabilirsin style paket performanslar bahsettigin tarz sürüşlerde aynı yakıtı çok daha az
1.0 tsı leon baktım full dolu araba 158 bin TL. Ancak 3 silindir lpg uyumu olmayan bir araç istemedim. Onu alacağıma 2. El 1.6 cdti astra alırım. Ama ben kararımı verdim artık. Sıfır astra 1.4 t alacağım.

Ömer üstadım verdiğin bilgiler için sağol. Ben benzinli sessizliğine alıştım 1.4 benim işimi görür. Geçen yıl alan bir arkadaşla görüştüm çok memnun araçtan ve performansına bayılmış. Ki bundan önceki aracı dizel symbol imiş.

• Beğen
Tepkiler: M.Gürhan

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et