Astra J Resmi Fiyat Listesi (opelin Resmi Sitesinden)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
T

tonyhawk

Bilgi Girilmemiş
Ynt: Astra J Resmi Fiyat Listesi (opelin Resmi Sitesinden)

bu nasıl ıs ya araca 2-3 ay once zammı bındırdıler bındırdıler sımdı ındırıyorlar  :D tuhaf vallahı az daha ındırırlerse 180 lıge gecıs yapabılırım adamın zorla kanına gırıyorlar

enduruk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ben halen 1500 TL kÖ¢rdayım bu durumda. 1 ay önce 55'e almıştım. Yani pek bir zarar göremiyorum. 

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

enduruk link' Alıntı:
Ben halen 1500 TL kÖ¢rdayım bu durumda. 1 ay önce 55'e almıştım. Yani pek bir zarar göremiyorum. 

Zararı görebilmek için aracı aldığınız fiyatla değil, aracı aldığınız zamanki rakip markaların modellerinin fiyatları ile şimdiki sizin ve rakip marka aracın fiyatlarını kıyaslamanız lazım. Bu şekilde aracın fiyatının yerinde saydığını yani diğer markaya göre sizi zarara uğrattığını çok açık görebilirsiniz.  50bin seviyesinde olan her mal aynı zamanda yatırım sayılır. Fiyatı yerinde sayan bir yatırım ise sizi zarara uğratan yatırımdır. ֜stelik elden çıkarırken fiyatın yerinde saymasından dolayı aldığınız fiyatın altında gidecek. Yani her halükarda zarardasınız.

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

eketen link' Alıntı:
Zararı görebilmek için aracı aldığınız fiyatla değil, aracı aldığınız zamanki rakip markaların modellerinin fiyatları ile şimdiki sizin ve rakip marka aracın fiyatlarını kıyaslamanız lazım. Bu şekilde aracın fiyatının yerinde saydığını yani diğer markaya göre sizi zarara uğrattığını çok açık görebilirsiniz.  50bin seviyesinde olan her mal aynı zamanda yatırım sayılır. Fiyatı yerinde sayan bir yatırım ise sizi zarara uğratan yatırımdır. ֜stelik elden çıkarırken fiyatın yerinde saymasından dolayı aldığınız fiyatın altında gidecek. Yani her halükarda zarardasınız.
araba yatırım aracı olmaktan çok uzun zaman önce çıktı bence ama çok değer kaybetmeside iyi değil benim aldığım fiyatın 7000 tl ye yakın üstünde hala

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

astraowner link' Alıntı:
araba yatırım aracı olmaktan çok uzun zaman önce çıktı bence ama çok değer kaybetmeside iyi değil benim aldığım fiyatın 7000 tl ye yakın üstünde hala

Yatırım aracı derken, aldım ne olursa olsun keyfim yerinde olsun denilemediğini ifade etmek. Yoksa alayım kapıda dursun seneye ikiye katlasın değil tabi. Lakin eş değerindeki diğer markalar prim yapıp sahibine kazanç sağlarken opel de böyle bir durumun olması zarar yaptırmadı demek değil. Dediğim gibi aldığınız fiyatın 7 bin üstünde olabilir ancak o zaman vw yada başka bir marka tercih etmiş olsaydınız şimdi ne kadardı bunu kıyaslamak gerek. Yoksa ben aldığımda şuydu şimdi bu zarar etmemişim demek değil. Aynı, bir yıl boyunca yerinde sayan euro ve bir yıl içinde %20-30 yükselmiş dolar mukayesesi gibi. Euro baktığınızda değer kaybetmemiş ama dolar a göre yatırımcısına zarar ettirmiştir. Bu da zarar etmedik demek değildir. :)

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

haklısınız ama 10 yıldır yerinde sayan japon yeni de son 2 yıldır 1.10lardan 2.5 a kadar çıktı şimdi 2.25 lerde böyle bakarsak hep zarardayız zaten bence bardağın dolu tarafına bakalım  :) opelin satış politikası her zaman kötü oldu zaten buna birşey demiyorum ama fiyatlar bence yeni oturuyor astra cosmo nun golf highline ın 51000 iken 53-55 civar olması çok normal bence ama biran önce fiyatların oturması lazım. ayrıca kabul etmek lazım bir aracı alırken en fazla 2 yıl kullanıp hatta ilk yılında satma düşünceniz varsa o araç vw dir maalesef böyle milletin kafasına yerleşmiş bir kere çıkartmak için vw nin kendini bitirmesi lazım yoksa diğer firmalar çok öne geçselerde (ki bence şuan vw den üstün olmayı başardılar)  halkın gözündeki değer ve önyargıları kırmak zor

enduruk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Mantığı aslında anlayabiliyorum ve haklısınız. Araçlar yatırım olmasa bile en azından sahibini ilerde üzmeyecek oranda prim kazanmalı ve değerini muhafaza edebilmeli. Bu konuda en başarılı örnek 95 - 99 yılları arasında çıkan Toyota Corolla'dır. 97 model GLI'ler ortalama 20 bin TL'den satılıyor. ֖rnek:

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-toyota-acil-satilik-bukadar-orjinal-ve-temizi-yok-73873188/detay

֖te yandan aynı aracın 5 yaş daha yenisi olan kasa tutulmadığı için sahibine müthiş zarar verdi. Ortalama fiyatlar yine 20 bin TL civarında.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-toyota-kusursuz-tertemiz-servis-bakimli-full-orjinal-toyota-71494119/detay

Başka markalarda da durum aslında aynı. Bu durumda 1997 yılında hasbelkader veya bilinçli olarak Toyota Corolla almış bir kişi, aracının mtühiş prim yapmasından dolayı aslında iyi bir yatırım yapmıştır. 

emreaarslan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

2011 1,4t 140 hp stil paket  1300 km de  aracımı kaç paraya satmalıyım sızce yada satabılırım:)

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

insignia editionlara afl eklenmiş hayırlı olsun fiyat 3500 tl 18 jant ve bluetooth varmış fiyatın içinde 1.6t stil paket edition ı artık listeme alabilirim araç değişimi için

joseph33

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

astraowner link' Alıntı:
insignia editionlara afl eklenmiş hayırlı olsun fiyat 3500 tl 18 jant ve bluetooth varmış fiyatın içinde 1.6t stil paket edition ı artık listeme alabilirim araç değişimi için

045thumbsup keşke navi 600 de ayrı olarak beraberinde ekletilebilseydi.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...