astra j motor sogukken stop ediyor.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Üzerine basarak yine diyorum krank sensörünü bakın o motor yeniden yapılsa yine stop yoksa fren yapınca stop ediyor diyorsunuz yapılmadık işlem kalmamış krank sensörünü söküp şişme varmı bakın ve bir demire yaklaştırın demire yapışırşa mıknatıs sağlamdır tutması lazım ama tutmuyor yada kayıyorsa bozulmuş tur eğer geçmişinde elektrik tesisatında sorun çıkmadıysa oynanmadıysa kurcalatmayın kabloların her yerini delerler o krank sensoru benzini ateşlemeyi ayarlıyor eğer ölçüm yapmaz yada hatalı okursa araba giderken ışıkta durmak için yada vites değiştirmek için frene basınca stop eder ve genelde bobin kısmı değilde mıknatıs bozuluyor araba arıza yakmıyor

cihat2122

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kaann hocam ilk işim dediğiniz krank sensörüne baktırmak olacak. inş dediğini gibi çıkar da kurtulurum

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Baktırın hocam gecen bir oro tamircinin başına gelmiş araba görüntülü çalışıyor sadece 7 bin tl harcanmamış arabaya motor yapılmış sıfır egzoz komple kat 'la beraber motorda değişmedik parça koymamışlar bende dedim krank sensoru dür masraf etmeseydi sonra adam dediginiz gibi olmayınca sattım arabayi alan adam krank sensörünü değiştirmiş alıralmaz araba duzelmis dedi bu tarz şeyler mekanik olarak eminseniz genelde görüntülü çalışması stop etmesi geç çalışması bazen hiç çalışmamasi krank yüzünden yapıyor

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
İnş

PRESTİJ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu tür sorunlar insanı arabadan soğutuyor

cihat2122

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla öyle hocam sabahları işkence bildiğin

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Vuruntulu yazacaktım görüntülü diye düzeltme yapmış 7 bin tl yi araba sadece vuruntulu çalışıyor diye yapmış sonuç krank sensoru cıkmış

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Aslında düzgün ustaya denk gelseniz cüzi bir masraf 'la kurtarırsınız opelden anlayan lazım ustaya denk gelmek lazım

cihat2122

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar merhaba. aracın subapları gitmiş sözde gecen yıl değiştirdim. yarın yapacaklar piston segman yağ dişlisi falan kontrol edilecek bakalım sadece subap ile kurtulsak iyidir 🤗

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Gaza kac derecede geciyor. Erken geciyorsa sogutma suyu isinmadan yapabilir. Sadece benzinde binin ve 150 200 km benzin haritasini bi yenilesin. Yine ayni durum var ise benzindeyken sorununuz kaan in dedigi gibi krank sensirunden olabilir. Segmanlardaki skinti komorasyon testi ile belli eder kendini bosa motor yaptirmayin.