astra j motor sogukken stop ediyor.

cihat2122

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaşlar aracım 2010 astra J
şöyle bir sıkıntım var aracımı sabahları çalıştırınca ya da 8 10 saat kullanmayınca stop ediyor. rölantide dalgalanma titreme vuruntu oluyordu dün komprasyon testi yaptık subaplar sağlam çıktı bujiler gitmiş dediler değiştirdik 2 hava kaçağı vardı yaptılar gaz kelebeği temizlendi maf sensörü temizlendi tüple ile ilgili sukıntılar giderildi ama yine de çare olamadı. zengin fakir karısımı var düzelttik dediler ama sorun çözülmedi. en sonda motor indircez piston segmenleri gitmiş onu yapacaz dediler yaptırmadım şimdi de bu şekilde kullanıyorum. önerisi olan ya da basına böyle bişi gelen varmı saygılar.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Zor çalışma varmı

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Soğuk iken

cihat2122

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yok normal çalışıyor rölantisi normale geldikten sonra hareket ediyorum 200 300 mt gittikten sonra ışıkta falan durunca stop ediyor.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Krank vuruntu eksantrik sensörü eğer mekanik arıza olmadığına eminsen zengin fakir demişsinde usta sen bir krank sensörünü orj. Ile değiş yada sòkebilirsen tarif edeyim sana

cihat2122

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla hiç elimden gelmez öyle şeyler. değişmedik şey kalmadı katalizör yağ bombası subap hepsi de bi dünya masraf ama yine çözüm bulamadım. masraftan kaçınmayı geçtim artık haftaiçi uygun olursam servise bırakacam ne oluyosa olsun bıktırdı artık

osmansevim

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
Sa kardeşim aynı sıkıntı bende de vardı bende 2010 j sahibiyim motor sabah soğukken rölanti düşük çalışıyordu bazen stop ediyordu senin gibi kompresyın testi yaptırdım temiz çıktı ilk çalıştırmada aracın beyni karışıyor dediler tüp mü benzin mi kararsız kalıyor dediler bi usta bi depo benzinde bin arabayı devirli sür biraz dedi o şekilde yaptım sıkıntı yok şuan sana tavsiyem eğer araç LPG liyse her ay en az 100 km benzinde bin birde benzinde binince bi müddet istop etmemesi lazım bi dene derim boşa subap diye ya da başka şeye para verme ilk aşamada

• Beğen
Tepkiler: Hakan55

cihat2122

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aselam osman hocam. bir depo benzinle üstüne katkı ekleyerek denedim yine aynı sıkıntı devam etti bu hafta yine aynı şeyi yapacam benzin kullanmaya devam edecem bakalım düzelmezse artık servise bırakacam ne olacaksa olsun modundayım

Hakan55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaşlar aracım 2010 astra J
şöyle bir sıkıntım var aracımı sabahları çalıştırınca ya da 8 10 saat kullanmayınca stop ediyor. rölantide dalgalanma titreme vuruntu oluyordu dün komprasyon testi yaptık subaplar sağlam çıktı bujiler gitmiş dediler değiştirdik 2 hava kaçağı vardı yaptılar gaz kelebeği temizlendi maf sensörü temizlendi tüple ile ilgili sukıntılar giderildi ama yine de çare olamadı. zengin fakir karısımı var düzelttik dediler ama sorun çözülmedi. en sonda motor indircez piston segmenleri gitmiş onu yapacaz dediler yaptırmadım şimdi de bu şekilde kullanıyorum. önerisi olan ya da basına böyle bişi gelen varmı saygılar.

Aslında herşeyi yaptırmışsınız sorunun çözülmesi lazım. Hava kaçakları demişsiniz manifoldaki kaçaklar gaz kelebeğinin kirli olması durumlarında motor yeterince rölantide hava alamıyor böylece stop ediyor. Siz hepsine baktırmışsınız sorunun çözülmemesi ilginç. Geçmiş olsun

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

cihat2122

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
elektirkle ilgili bir sıkıntı olabilecegini düşünüyorum sağlam bir usta bulursam baktıracam bakalım farklı bi önerisi yol gösterecek bir olursa herşeyi denemeye hazırım yeterki şu illetten kurtulayım 😂