Astra J Karter Muhafazası Sacı Montajı

ikra71

VIP Üye
18-Çankırı
Siteyi ziyaret et
Merhabalar. Daha önce Astra J Sedan aracımıza taktırmış olduğumuz Karter Muhafaza Sacının montajı. Koruma sacını İnternet üzerinden yan sanayi olarak 49,5 TL ye satın aldık ve gayet güzel orjinal gibi oldu. 20 TL işçilik montaj ücreti ile birlikte 70 TL ye işimiz görüldü. Almak isteyen arkadaşlar servise boşuna yüksek miktarda ödeme yapmasın. Tavsiye ederim.

Görüntüleme: https://www.youtube.com/watch?v=YVKHqjwtkKo

• Beğen
Tepkiler: Cemil ve Hasip

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Ben bunu az daha alıyordum, sonra bir şekilde erteledim ve geçen gün aracın altında plastik fabrikasyon karter koruma olduğunu farkettim.:)

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Ben bunu az daha alıyordum, sonra bir şekilde erteledim ve geçen gün aracın altında plastik fabrikasyon karter koruma olduğunu farkettim.:)
Enteresanmış :)Daha önce motor kaputunu açıp aşağı doğru bakmadınızmı? :)

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Enteresanmış :)Daha önce motor kaputunu açıp aşağı doğru bakmadınızmı? :)
Baktım ama yukarıdan göremedim. Alttan baktığımda gördüm.

u.uçar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Karter muhafaza saçını bir yetkili servis çalışanı pek önermedi doğru mu yanlış mı bilmem ama, eğer muhafaza takarsan önden yapılacak bir kaza anında motor aşağıya düşmez, kabin içine girer ve içindekileri ezer dedi. Opellerde kafadan bir kaza halinde katlanır pedal sistemi ve motor aşağıya düşmesi ve kabindekileri koruması özelliği varmış güya.

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Olabilir tabi ama ben şahsen yararlı buluyorum..Alttan sıçrayacak olan su vs.lerinin motor bölümüne,sigorta ve elektirik aksamlarına sıçramasını engelliyor..Birde şu var Kedilerin özellikle soğuk havalarda aracın sıcaklığından dolayı motor bölümünün içine girmesini engelliyor :)..Bir uyarıda hazır konusu açılmışken hatırlatıyım..Aracı çalıştırmadan kaputu açıp bakalım..Hayvancıklara zarar vermeyelim..

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Motor atma özelliği araçlarda bir güvenlik önlemidir. Hatta haber sitelerinde görürsünüz lüks aracın motoru fırladı vs gibisinden. Servis o konuda doğru söylemiş ancak unuttuğu birşey var bizim yollar maşallah pancar tarlası gibi her an arabanın altını vurma riskimiz var :)

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Motor atma özelliği araçlarda bir güvenlik önlemidir. Hatta haber sitelerinde görürsünüz lüks aracın motoru fırladı vs gibisinden. Servis o konuda doğru söylemiş ancak unuttuğu birşey var bizim yollar maşallah pancar tarlası gibi her an arabanın altını vurma riskimiz var :)
Aracın altına takılacak hiçbir karter muhafazasının motorun ağırlığına dayanabileceğini sanmıyorum. Benimki plastik ve elimle zorlasam vida yerlerinden yırtabilirim. Sac olan da 10mm kalınlığında falan değilse yırtılır düşer. Bu konular göz önüne alınarak üretildiklerini düşünüyorum... Aslında bunu üretenler, satanlar hayırlarına bi deney yapsalar da kurtulsa insanlar, altı üstü 4 vidayla sabitlenip üzerine motor ağırlığında bir nesne bırakılacak 15-20cm yükseklikten. Ben mi yapsam hayrıma, merak ettim şimdi:)

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Metal olanlar motoru rahat taşır diye düşünüyorum. Orjinal gelen vidalar var hava tabancasıyla sıkarken somunlar şişiyor belki onların ağırlık ihtimalinde düşmesi olabilir ancak somunun kaynaklanarak yapıldığı araçlarda sanmıyorum motorun düşebileceğini.

• Beğen
Tepkiler: ikra71