Astra J ic kapi kollarinda soyulma

Ergun U.

Kayıtlı Kullanıcı
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Orta konsol, kapı tutamaçları, jant, kaliper gibi bir çok parçayı sökülebilir sprey boyayla boyadıklarını gördüm instada takip ettiğim sayfada (politech diye bir marka).
Güzel hoş duruyorlar yepyeni gibi fakat belli bir müddet sonra söküldüğünde ne durumda olacak kestiremiyorum.

HORASANLI

Kayıtlı Kullanıcı
53-Rize
Siteyi ziyaret et
iyi akşamlar. 2016 model insignia da aynı sorun oldu. garanti kapsamında olduğu için üsküdar GTC ye gittim. foto çektiler. bant ile sardılar. garanti için sizi ararız dediler. 4 gün sonra cevap geldi. siz yaptınız dediler. opel türkiyeyi aradım. o da aynı söyledi. bu nasıl bir geri zekalıliktır ki görmeden karar verebiliyorlar. kendi kalitesizliğini. bana yüklediler. opel de bu soyulma var aman dikkat.

Ekli dosyalar

• 20180308_135444.jpg
    20180308_135444.jpg
    131.9 KB · Görüntüleme: 541
  • 20180308_135629.jpg
    20180308_135629.jpg
    160.5 KB · Görüntüleme: 391

CemUğur1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bahsedilen parça kapı açma kolu mu tutamak mı acaba?
Tutamaklar 4 kapida da ayni sorun var orta konsolun cercevesinde de ayni sorun var.

---- Seri mesaj engellendi. Mesajlar birleştirildi. (Opel Forum) ----

Açma kolu olmasın da, tutamak kolay. Geçen biryerden 150tl fiyat aldım teyp, klima çerçevelerini ve kapı kolu ortasınadaki çıtayı piano black boyatmak için. Bahsettiğim parçalar girintili olduğu için folyonun sağlıklı olmayacağını söylediler. Bence kapı tutamağı folyo ile hallolur.
Folyo ne oluyor hocam kaplama mi ?

Son düzenleme:

HORASANLI

Kayıtlı Kullanıcı
53-Rize
Siteyi ziyaret et
iyi geceler.bendeki sorun kapıyı açma kolunda..

Berkin

VIP Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mahkemeye versen en az 2-3 sene sürer. Adamlar biliyor bunu direkt müşteriye suç atıyor. Türkiye'deki firmaların %99,9 unun yaptığı bu.

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Şahsen ben garanti olayına inanmıyorum..Güya garanti veriyorlar..Kullanıcı hatası diyip sıyrılmaya çalışıyorlar.İlla kavga dövüş olucak bu işler..ürününün arkasında duramayacaksan garanti vermiyeceksin arkadaş...

• Beğen
Tepkiler: b.arat ve omeroz

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Tutamaklar 4 kapida da ayni sorun var orta konsolun cercevesinde de ayni sorun var.

Folyo ne oluyor hocam kaplama mi ?
Teyp çerçevesi ve teyp çerçevesi ile aynı renkte olan parçaları boyuyorlar, folyo girintili kısımlarda kalkıyormuş. Aracın diğer dış plastik aksamları gibi (tampon, ayna, kapı kolu vb...)
Tutamaklar için folyo uygulatabilir ya da uygulayabilirsiniz.

Folyo için örnek;
https://www.hepsiburada.com/autofol...MI8qCI2YCR2gIVwrYYCh08mQXpEAQYAiABEgIXL_D_BwE

Alternatif;
https://www.hepsiburada.com/plastid...MI8qCI2YCR2gIVwrYYCh08mQXpEAQYASABEgLkxvD_BwE

Ya da boyatılabilir.

iyi geceler.bendeki sorun kapıyı açma kolunda..
Sizinkine benzer bir sorun vites topuzunda yaşadım. Vites topuzu güneşten deforme olmanın yanında, muhtemelen önceki kullanıcının parmağındaki yüzük sebebi ile de epey zedelenmişti. Yani objektif düşünürsek deformasyonun %20si doğal yollardan, %30'u kullanıcı hatasından kaynaklı. Ben de sizin gibi önce servise, sonra genel merkezlerine başvurdum. Kabul etmediler. Ben de kullanıcı hatasını kabul ettiğimi fakat bunun yanında parçanın doğal yollarla da deforme olduğunu belirttim fakat sonuç sizdeki gibi oldu. Mecburen aliexpresten vites topuzu aldım bitane.
Şikayetvar.com'da da bir şansınızı deneyebilirsiniz...

Son düzenleme:

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Hadi bu aracı ürettirenler, sattıranlar sömürgeci dünya düzeninin bir parçası. Ya bu plazalarda çalışanlar sizin bizim gibi birileri ve araç satışında, ya da serviste ben bu insanların bazılarının davranışlarından vicdanen rahat olmadıklarını hissettim, bazıları da kendi dillendirdi zaten. (Yetkili servisin çalışanı, akü sorunuyla gelene akü ölü de olsa "şarj et gönder yapın" talimatı aldıklarını itiraf etti. O müdür yok mu o müdür! Çalışanların bir kısmını haline bıraksa anlatacaklar. Gerçi onu da haline bırakmıyorlardır muhtemelen.)

İnsan muhakkak çalıştığı kurumun prensiplerine uyacak ama bu prensipler pek te iyi niyet üzerine kurulu değilken, en azından olabildiği kadar vicdanıyla hareket ederek karşısındakini ileride karşılaşabileceği sorunlara dair ya da kurumun politikasının art niyet içerdiği ile ilgili bir nebze bilgilendirmeli ve varsa çözüm ile ilgili bir yol gösterebilmeli diye düşünüyorum. İnsanlığın gereği bu...

Galeri ve özel servisler için konuşursak; kötü işletmenin, yetkili satıcı ve servisten çok çok daha kötü olacağına eminim. Ama Allah'tan korkan biri kul hakkı yemekten çekineceğinden, özel servisin ve galerinin iyisi de yetkililerden katbekat iyidir.

Araç sahibinden alınmalı, bakım da sağlam bir özel servise yaptırılmalı diyorum.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Murat

marv78

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Söktürdum boyatiyorum. Inşallah düzelir.

Ekli dosyalar

• 15269092641791898591749.jpg
    15269092641791898591749.jpg
    197.6 KB · Görüntüleme: 489