astra j hb baskı balata kronik mi?

sasnemesis

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selam arkadaşlar. Foruma yeni üye oldum. Bir konuyla ilgili yardım istiyorum. Aracım 36000 kmde ve gecen hafta baskı balata değişti. Şanzumanı açınca balatanın erimediği görüldü ama bilyenin bastığı şemsiyenin 4-5 tırnağı ezilmiş.Yetkili servis çok fiyat çektiği için özel serviste yaptırdım. Opel Türkiyeye durumu izah ettim geri döndüler ve özel serviste yaptırdıysanız bişey yapamayız inceleme olmaz dediler. Esas sorum şurda :motor iyice ısındıktan sonradur kalk yaparken vitesi 1 veya 2 ye aldığımda tam vitesi geçirirken alttan 'güp ' gibi tok bir ses geliyor. İyi bir ustaya sorduk durumu bu araçlarda bu tarz kronik sorunlar olabiliyor dedi yapacak bişey yok sorun olana kadar kullan dedi. acaba ne yapmam gerekiyor. Yardım edersenz sevinirim

sasnemesis

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
pardon yazmamısım model dizel 136 hp 1.6 astra j kasa
yıl 2015

Stormingful

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selam arkadaşlar. Foruma yeni üye oldum. Bir konuyla ilgili yardım istiyorum. Aracım 36000 kmde ve gecen hafta baskı balata değişti. Şanzumanı açınca balatanın erimediği görüldü ama bilyenin bastığı şemsiyenin 4-5 tırnağı ezilmiş.Yetkili servis çok fiyat çektiği için özel serviste yaptırdım. Opel Türkiyeye durumu izah ettim geri döndüler ve özel serviste yaptırdıysanız bişey yapamayız inceleme olmaz dediler. Esas sorum şurda :motor iyice ısındıktan sonradur kalk yaparken vitesi 1 veya 2 ye aldığımda tam vitesi geçirirken alttan 'güp ' gibi tok bir ses geliyor. İyi bir ustaya sorduk durumu bu araçlarda bu tarz kronik sorunlar olabiliyor dedi yapacak bişey yok sorun olana kadar kullan dedi. acaba ne yapmam gerekiyor. Yardım edersenz sevinirim

Benim araçta da aynı sorun vardı. Motor ısındıktan sonra 1. Vitese attığımda güp diye ses geliyordu geri.vitese garçlayarak zar zor geçiyordu hatta bazen hiç geçmiyordu. 31000 km de baskı balata değiştirmiştim. Üzerinden GM amblemli sachs marka balata çıkmıştı çizik dahi yoktu ama GM amblemli valeo marka baskı deforme olmuştu. Luk baskı balata ve Fte rulman ile değiştirildi sorun ortadan kalktı.

sasnemesis

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba ben de gm marka baskı balata ile değiştirdim. Şu anda sorun yok ama ısınınca güpleme sesi hala geliyor. Aynısını yapmasından korkuyorum.