Baskı Balata Bu Kadar Kolay Yanar mı?

bekirs

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bayramda İstanbul'a gitmiştim. Aracı 20-25km, içinde 5 kişi ile genelde 3. 4. 5. viteslerde kullanmak ve 3500-4000 devri geçmemek şartıyla biraz sıkıştırdım. o da vitesi attıktan sonra gazı köklemek. durduğumda araçtan fena bir balata kokusu geldi. bu moralimi çok bozdu çünkü baskı balatasını 1 yıl önce değiştirmiştim. yani yeniydi. sonra tanıdık ustaya gösterdim araca bindi bi turladık durumu iyi fazla yememiş dedi. ama canım çok sıkıldı. daha önce başka arabaları benimkinden çok sıkıştırmıştım ama başıma ilk defa böyle bişey geliyor. kısacası araçtan biraz soğudum, ne yani hiç mi zorlayamıycaz bu opeli??? acaba benim arabadan mı yoksa başına bu durumun benzeri gelen var mı?

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ıyı durumdakı bı balatanın yarım debrıyaj yapmadıysan kokması neredeyse ımkansız. sen cok fren kullanmıssan fren balatası kokmustur veyahu sıkıntırınca bı sekılde yag kacakları daha cok olmustur ve asırı ısıdan onlar koku yapmıstır

yakuzz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hız yapmakla, motora yüklenmekle debriyaj baskı balatası koku yapmaz.. sol ayağını debriyaj üzerinde (basmadığın halde) tutsan bile farkedilecek kadar koku yapmaz. Senin bahsettiğin koku astrammında dediği gibi yanık yağ kokusudur. Fren balatası olduğunuda sanmam, çünkü frende kullanmamışsın..

illa aracımdan soğuyacam diyosan o başka tabi :D

bekirs

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yok arkadaşlar ben ne yarım debriyaj yaptım ne de debriyajın üzerinde ayağımı tuttum.sadece vitesi attıktan sonra sürekli gazı kökledim.(zaten 3. 4. 5. viteslerde yarım debriyaj mantıksız, 1. 2. vites olsa neyse). bugüne kadar nasıl araba kullandıysam o şekilde kullandım. firenlerden gelmediğine eminim çünkü frenleri o kadar çok kullanmadım ama dediğiniz gibi yanık yağ kokusudur inşallah. bunu ayırmanın bir yolu var mı? iki koku da birbirinin aynısı mı?

6868

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yağlanmıştır

Selam
Arkadaşım Anlattıklarından Anladığım Baskı Balatanın Olduğu Yere Yağ Gelmiş Oda Balata Kokusu yapar Bence Keçelere baktırmak lazım