Astra j fan açmıyor

Hashüs

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar herkese selamlar aracım 2010 astra j 1.6 otomatik ve aracım sürekli hararet yapıyor hararete sebep olan şey ise fan açmaması sizce bu fan neden açmıyor olabilir? Termostatı kontrol ettim ondan yana bi sıkıntı yok belki hararet müşürüde sebep olabilir ama fanın sigortasıda atmış olabilir diye söylediler direksiyonun altındaki sigorta kutusunu kontrol ettim ve bitane parçanın yerinden çıktığını gördüm acaba bu neyin parçası? Resimlerde ekledim cevap veren arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim

20200311_190308.jpg
20200311_192133.jpg

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
o kutunun şeması varmı üstad elinde normalde motor ile ilgili sigortalar motor bölmesinde oluyor 30 amper olduğuna göre yük çeken bişey sema var ise oraya bir bak boş olan yerlerden birinindir şimdi fan 1 mi açmıyor fan 2 mi yada her ikisimi fan bir açmıyor sa direnç patlamıştır fan iki veyahut hiç çalışmıyorsa bobin patlamıştır ama mutlak bu sigorta nereye takılıyor bulman gerekli ha bu sigorta şuda olabilir eğer o kısımda fazlalık yeri var ise yada kapakta fazlalık sigortadır

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
araç durağan halde klimayı ac bakalım sürekli hafif fan sesi gelicekmi yoksa durup durup çalışan fan sesimi gelicek yada hic mi çalışmayacak

Hashüs

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
o kutunun şeması varmı üstad elinde normalde motor ile ilgili sigortalar motor bölmesinde oluyor 30 amper olduğuna göre yük çeken bişey sema var ise oraya bir bak boş olan yerlerden birinindir şimdi fan 1 mi açmıyor fan 2 mi yada her ikisimi fan bir açmıyor sa direnç patlamıştır fan iki veyahut hiç çalışmıyorsa bobin patlamıştır ama mutlak bu sigorta nereye takılıyor bulman gerekli ha bu sigorta şuda olabilir eğer o kısımda fazlalık yeri var ise yada kapakta fazlalık sigortadır

Screenshot_20200312-140727.png

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
sanırım fazlalık o üstad araçda fan dışında herhangi bir aksaklık varmı ve motor bilmesinde sigorta kutusu var orayı acın ve orada fan rölesi ve sigortasi var aracınızda ariza ışığı da yanması lazım gaz ve frene basıp ariza kaydı varmı bakın

alibarıs

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sigorta kutusunda 2 tane boş yer görünüyor her ikisin de dene bence bir sıkıntı olmaz

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
aracın paketine göre boş olabiliyor hepsi dolu olmayabilir