Astra J Benzin yakıt tüketimleri

alp___

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra J Benzin yakıt tüketimleri

Arkadaşlar yol bilgisayarında yakıt uzun yolda 5,5 civarında oluyor 90-100 km. hızda benim daha evvelki aracım 1,6 twinport Astra vardı oda uzun yolda 90 km. hızla aynıydı 1,4 T 140 HP nin fabrika verisi 4,7 lt/100 km. olarak verilmiş bu değeri uzun yolda tutturan var mı? Ben Astra H Twinport ile fabrika verisinin altında bile gittiğim oluyordu 5,1 ile bile gidiyordum yeri geliyordu ama Astra J ile en düşük 5,5 Lt. yi gördüm sizler nasıl değerler elde ediyorsunuz uzun yolda

Birde arkadaşlar bu yol bilgisayarı ortalama yakıt tüketimini gösteren iki adet bilgisayar yok mu? İnsignialarda iki adet var bildiğim kadarıyla, bizde sürüş 1 ve sürüş 2 diye sadece km. sayacı sıfırlanıyor ama ortalama yakıt tüketimini gösteren kısım birtane sanki yada ben mi bulamadım anlamadım... Birde yol bilgisayarında Astra J lerde kaç lt. yakıt kütettiğini gösteren litre bazında bilgi yok sanırım Astra H larda var litre olarak yazıyordu, insignialarda da var bu yardımcı olabilir misiniz? Teşekkürler şimdiden...

ümit DURUKAN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

fbaskaya link' Alıntı:
Arkadaşlar ilk defa benzinli araç kullanıyorum. Opel astra 1.4 140 aldım. Vites değiştirme aralığı olarak hangi deviri kullanmalıyım?
Bilgileriniz için teşekkür ediyorum..

iakgul

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

44 sayfa sonra özetlersek

253134penguenkapak.jpg

Beylerbeyli Soner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ben 1.4 Turbo aldım. Ortalama yakıtı aldığımdan beri hiç sıfırlamadım. Şu an 1700 km de ve ortalama yakıt 7.0 gösteriyor. Sakin kullanıyorum, köprü trafiğine girmiyorum, 120 yi pek geçmiyorum.

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Beylerbeyli Soner link' Alıntı:
Ben 1.4 Turbo aldım. Ortalama yakıtı aldığımdan beri hiç sıfırlamadım. Şu an 1700 km de ve ortalama yakıt 7.0 gösteriyor. Sakin kullanıyorum, köprü trafiğine girmiyorum, 120 yi pek geçmiyorum.
bence onu bi sıfırlayın 7 lt gormenız biraz zor

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

astraowner link' Alıntı:
görür çok rahat ama ş.içi trafiği sayılmaz pek sanırım çok rahat bir yolda kullanıyor
istanbulda ş.ici trafıgı olmayan yer varmı

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

varmış demekki çünkü 1700 km de hiç uzunyola çıkmadıysa araç sıfırlasada yükselmez yine düşecektir benimde 8.9 a indi bu aralar havalar güzelleşince

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

astraowner link' Alıntı:
varmış demekki çünkü 1700 km de hiç uzunyola çıkmadıysa araç sıfırlasada yükselmez yine düşecektir benimde 8.9 a indi bu aralar havalar güzelleşince
ben uzun yola cıkmadım hiç ama paso trafıkte yukselıyor
sıfırlayınca yukselmesı ıcın uzun yolamı cıkmak gerek ..?

tam tersi bence uzun yolda düşer.