Astra J Benzin yakıt tüketimleri

sanalbiri

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra J Benzin yakıt tüketimleri

HaKaN link' Alıntı:
[quote author=sanalbiri link=topic=175.msg70303#msg70303 date=1323812642]
[quote author=HaKaN link=topic=175.msg70300#msg70300 date=1323812523]
lastik basınçlarını kontrol etmekte fayda var düşük lastik basıncı
fazla yakıt tüketiminde etkili ben 34 veya 35 tavsiye ederim
39 çok fazla ve kasisleri çok hissedersiniz
Kullanma klavuzunda ekonomik olanı 39 gördüm ya.38 e bile tahammülüm yok.  :)
[/quote]

38 ve 39 kullandım araç fazla zıplıyor inanın ve frenleme mesafesi uzuyor
lastikleri 34-35 yapın inanın farkı hissedeceksiniz :)
[/quote]
Can alıcı lafınız fren mesafesinin uzaması.Haklısınız da.Hazır Pocard'dan bedava 30 Tllik benzin almıştım extra olarak bugün.Nasılsa beleş benzinim de var.Dediğiniz gibi yapmalı. :)

Hanika

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.epiksigorta.com.tr

bulent_tnt link' Alıntı:
[quote author=Hanika link=topic=175.msg70282#msg70282 date=1323811749]
arkadaşlar ben anlamadım .. Benim canavar beni bitirdi daha ilk depodan daha 14,5 altını göremedim.bir ara 12,5 düşmüştü sonra depoyu fulleyip ortalamayı sıfırladım şimdide 14,5 den düşmüyor. İnanın o kadar da sakin kullanıyorum. Formda arkadaşlar ilk depodan sonra normale döndüğünü sölüyor benim 2 depo yarılandı gözümle görüyorum ibrenin aşağı dogru indiğini. Böle devam ederse tüp olayına giriyim diyorum ama çok farketmez bu defada 37 40 kuruş arası yakıcak. Heralde arabayı koyup öle bakıcam camdan. başka yapıcak bişey kalmıyor.:( ya da şu 9 larda 8 lerde kullanan arkadaşlar bir anlatsın nasıl yaptıklarını. Araba daha 4000 deviri görmedi desem yeridir. Çok canım sıkılıyor bu yakıt işine offf offf.
nerde yokus var kaçar hale geldim her yokuş çıkmada 39,9 görüyorum. neyse ki daha yukarısı yok 50 60 lara dogru gidicek nerdeyse. ya o vites aralarına ne demeli. offf offff 019cryy 019cryy
arabanız daha cok yenı normaldır kac km de şuan
[/quote]
şu anda 520 de :) 2 nci depo yarılandı hahahah

Hanika

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.epiksigorta.com.tr

o zaman ben şimdi bütün hepsini 35 mi yapıyım yoksa önleri 35 arkaları 36 olarak kullanııyım :D

T

tolgahan06

Bilgi Girilmemiş

Hanika link' Alıntı:
[quote author=bulent_tnt link=topic=175.msg70297#msg70297 date=1323812455]
arkadaşlar ben anlamadım .. Benim canavar beni bitirdi daha ilk depodan daha 14,5 altını göremedim.bir ara 12,5 düşmüştü sonra depoyu fulleyip ortalamayı sıfırladım şimdide 14,5 den düşmüyor. İnanın o kadar da sakin kullanıyorum. Formda arkadaşlar ilk depodan sonra normale döndüğünü sölüyor benim 2 depo yarılandı gözümle görüyorum ibrenin aşağı dogru indiğini. Böle devam ederse tüp olayına giriyim diyorum ama çok farketmez bu defada 37 40 kuruş arası yakıcak. Heralde arabayı koyup öle bakıcam camdan. başka yapıcak bişey kalmıyor.:( ya da şu 9 larda 8 lerde kullanan arkadaşlar bir anlatsın nasıl yaptıklarını. Araba daha 4000 deviri görmedi desem yeridir. ևok canım sıkılıyor bu yakıt işine offf offf.
nerde yokus var kaçar hale geldim her yokuş çıkmada 39,9 görüyorum. neyse ki daha yukarısı yok 50 60 lara dogru gidicek nerdeyse. ya o vites aralarına ne demeli. offf offff 019cryy 019cryy
[/quote]
[/quote]

sayın hanika sizin araçtan birileri geceleyin benzin çekiyo olmasın  :D

Hanika

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.epiksigorta.com.tr

tolgahan06 link' Alıntı:
[quote author=Hanika link=topic=175.msg70321#msg70321 date=1323814154]
[quote author=bulent_tnt link=topic=175.msg70297#msg70297 date=1323812455]
arkadaşlar ben anlamadım .. Benim canavar beni bitirdi daha ilk depodan daha 14,5 altını göremedim.bir ara 12,5 düşmüştü sonra depoyu fulleyip ortalamayı sıfırladım şimdide 14,5 den düşmüyor. İnanın o kadar da sakin kullanıyorum. Formda arkadaşlar ilk depodan sonra normale döndüğünü sölüyor benim 2 depo yarılandı gözümle görüyorum ibrenin aşağı dogru indiğini. Böle devam ederse tüp olayına giriyim diyorum ama çok farketmez bu defada 37 40 kuruş arası yakıcak. Heralde arabayı koyup öle bakıcam camdan. başka yapıcak bişey kalmıyor.:( ya da şu 9 larda 8 lerde kullanan arkadaşlar bir anlatsın nasıl yaptıklarını. Araba daha 4000 deviri görmedi desem yeridir. ևok canım sıkılıyor bu yakıt işine offf offf.
[/quote]
[/quote]

sayın hanika sizin araçtan birileri geceleyin benzin çekiyo olmasın  :D
[/quote]

hahah kardeşim valla şaşkınım. Gece rüyalarımda yokuşlar benzin istasyonları kabusum oldu. İşin şakası bir tarafa böle devam ederse yalnış tercih yaptıgımı düşünmeye başlıycam.23 ünde aldım arabayı 530 liralık benzin aldım 520 km yol yaptım içinde de yarım depo var. o da gitse gitse 150 km daha gider bölece 65 70 kuruşa sabitleriz hahaha..

T

tolgahan06

Bilgi Girilmemiş

aracınız km de 1 tl yakıyo desenize o zaman sizi sitenin en fazla yakanı ilan ediyoruz  dancee umarım en kısa sürede düşer bence bi aracınızı servise götürün derim belki ne biliyim insanın aklına hersey geliyo kacak olabilir ufak bi sızıntı olabilir deponuzda kul yapısı sonucta

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Hanika link' Alıntı:
arkadaşlar ben anlamadım .. Benim canavar beni bitirdi daha ilk depodan daha 14,5 altını göremedim.bir ara 12,5 düşmüştü sonra depoyu fulleyip ortalamayı sıfırladım şimdide 14,5 den düşmüyor. İnanın o kadar da sakin kullanıyorum. Formda arkadaşlar ilk depodan sonra normale döndüğünü sölüyor benim 2 depo yarılandı gözümle görüyorum ibrenin aşağı dogru indiğini. Böle devam ederse tüp olayına giriyim diyorum ama çok farketmez bu defada 37 40 kuruş arası yakıcak. Heralde arabayı koyup öle bakıcam camdan. başka yapıcak bişey kalmıyor.:( ya da şu 9 larda 8 lerde kullanan arkadaşlar bir anlatsın nasıl yaptıklarını. Araba daha 4000 deviri görmedi desem yeridir. Çok canım sıkılıyor bu yakıt işine offf offf.

Ben dizel aracımı galeriden teslim alıp dümdüz bir yolda evime getirene kadar ortalama 10.6 litre tüketmiştim, ne ışık vardı ne de araba; dümdüz yol!!

Şuanki aracım içinde aynı yaklaşık 11 litrelik tüketim verisiyle garajıma getirdiğimi hatırlıyorum ama 9.000 küsür km lerdeyken Ankara da ş.içinde tüketimim 6.8 - 8.5 arası değişiyordu.

Ne yaparsanız yapın belli bir km ye kadar her sıfır km araç fazla tüketecektir; bunu değiştiremezsiniz ama aracınızdan gereksiz yere soğumanız mümkün!!

Bu yüzden biraz sabırlı olup motorun ve aktarma organlarının biraz rahatlamasını bekleyin, bana göre tüketiminden performansına, konforundan tasarımına sınıfının en güzel aracına sahipsiniz.

Hanika

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.epiksigorta.com.tr

Arkadaşlar bugun teker basınalrını kontrol ettim 42 çıktı. 36 ya düşürdüm. Bu arada frene basında arka taraftan biryerden vuruntu gibi bir ses geliyor normal mi bu .. tok bir ses tak ediyor gibi ama normal mi çözemedim :)

oscar-361@hotmail.com

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

mrb arkadaslar bende 1,6 115 hp trıptonık vıtes astra j war. siz 8 9 lt yazyosunuzda benım arac daha 11,5 altına dusmedı km 9500 ndn bole ki ?

tomacco

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Hanika link' Alıntı:
Arkadaşlar bugun teker basınalrını kontrol ettim 42 çıktı. 36 ya düşürdüm. Bu arada frene basında arka taraftan biryerden vuruntu gibi bir ses geliyor normal mi bu .. tok bir ses tak ediyor gibi ama normal mi çözemedim :)
yakıt deposundan gelebilir bu ses.bizim depolar 2 bölmeye ayrılmamış.