Astra J Benzin yakıt tüketimleri

akın2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra J Benzin yakıt tüketimleri

hocam senin araç 1.6 t  otomatikmi yoksa  1.4 t otomatik mi çünkü yazdığın değer 1.6 t lerin yakıt tüketimi.  

Djfree

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

akın link' Alıntı:
hocam senin araç 1.6 t  otomatikmi yoksa  1.4 t otomatik mi çünkü yazdığın değer 1.6 t lerin yakıt tüketimi.  
akın bey bende aracımı yeni aldığımda o rakamlardaydı.3000km yaklaştım baya bi düşme oldu.sanırım 8,8/100km.
arkadaşında muhakkak düşecek.Tavsiyem bi uzun yol yapsın :)

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bende tüketim olarak 17 ile başladım 12lere indi 600 km de şuan gittikçe düşüyor bi yaz gelse de bodrum a giderken düzeltirim istanbul trafiğinde özellikle indirmek çok zor oluyor

türk_187

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.umithc.blogspot.com

Bosss link' Alıntı:
[quote author=Lorenzo Von Matterhorn link=topic=175.msg20634#msg20634 date=1301503161]
aracım 2000km geçtiinden beri yakıtı gözle görülür bir şekilde farketti, şu anda 100kmde 7.5-8lt yakıt harcıyor. Sakin kullandığımız taktirde araçlarımız gayet ekonomik arakdaşlar fakat istanbulda araçlar bu kadar ekonomik olamıyor ne yazık ki.. malum efsanevi bir trafik soz konusu...  :(

Ben aracı yeni aldım, (1.4 T Active Select) 690 KM yaptım ortalama 9,5'te... Ve bunu düşürmek istersem artık gaa hiç dokunmamam gerekiyor.. Bu yüksek tüketim sanırım aracın motorunun henüz açılmamış olmasın kaynaklanıyor. İnşallah ben de 7,5'leri fln görürüm :)
[/quote]

gerek dizel olsun gerek ise benzinli, araçlarımız arasında kullanım farkından dolayı ort. yakıt tüketiminde ciddi farklılıklar var...  şehir trafiği, hava şartları, kullanım alışkanlıkları yakıt tüketimini etkilese de, araçlarımızdaki elektronik beyindeki güncellemeler, forumda anladığımız kadarıyla, bu yakıt tüketimini düşürebiliyor... ilk fırsatta ben de servise gidip bir gözden geçirteceğim... sizin de servise göstermenizde fayda var.

E

esadsari

Bilgi Girilmemiş

akın link' Alıntı:
hocam senin araç 1.6 t  otomatikmi yoksa  1.4 t otomatik mi çünkü yazdığın değer 1.6 t lerin yakıt tüketimi. 

1.4 t oto benimki akın hocam

ama normal kullanım değerleri değil bunlar aracın ilk deposunu biraz agresif kullanım amacıyla tüketiyorum daha sonra normal kullanıma geçicem. sürekli sert kalkışlar ve hızlanmalar yaptım ama dediğim gibi ilk depo olduğu için 1-2 hafta içinde normale döner bidahaki depoyu fullediğimde tekrar sıfırlıcam yol bilgisayarını 10-11 lt ye düşer hatta sürekli manuel arttırımı kullansam dahada düşebilir, zamanla km ilerledikçede 8.5-9 lt şehir içi gördümmü olay bitmiştir benim için.

merak etiğim bi konu şu acaba 1.6 t ler uzun yolda ne yakıyor?

alahan1963

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

esadsari link' Alıntı:
ortalamam 14.1 bu gün itibariyle :D :D

220km falanda oldu kmsi daha 3. günüm

aslında bukadar gezen bi tip değildimde sürekli bi işim çıkıyor yahu  ;) ;)

Nedense benim de her hafta sonu  bir iş için biryerlere gitmem gerekiyor cooll 005hihih

goxb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

esadsari link' Alıntı:
[quote author=akın link=topic=175.msg24413#msg24413 date=1302330233]

ama normal kullanım değerleri değil bunlar aracın ilk deposunu biraz agresif kullanım amacıyla tüketiyorum daha sonra normal kullanıma geçicem. sürekli sert kalkışlar ve hızlanmalar yaptım ama dediğim gibi ilk depo olduğu için 1-2 hafta içinde normale döner bidahaki depoyu fullediğimde tekrar sıfırlıcam yol bilgisayarını 10-11 lt ye düşer hatta sürekli manuel arttırımı kullansam dahada düşebilir, zamanla km ilerledikçede 8.5-9 lt şehir içi gördümmü olay bitmiştir benim için.

[/quote]
Tersini yapmanız gerekmiyor mu? Yani ilk depoları efendi kullanıp arabayı ilerleyen kilometrelerde sıkıştırmak... Kitapçığın yalancısıyım.

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Az önce Balıkesir e gidip geldim,

Hava mükemmele yakındı araçta 3 kişiydik, gidişte ortalama 7litre yaktı ancak genelde 4. vitesle gitmek zorunda kaldım yeni yol yapımı yüzünden trafik yoğundu.

Dönüşü 4 kişi olduk + klima da açıktı ama bu kez 5. vitesle geldim, gene 7 litre ortalama yaktı..

E

esadsari

Bilgi Girilmemiş

goxb link' Alıntı:
[quote author=esadsari link=topic=175.msg24474#msg24474 date=1302354199]
[quote author=akın link=topic=175.msg24413#msg24413 date=1302330233]

[/quote]
Tersini yapmanız gerekmiyor mu? Yani ilk depoları efendi kullanıp arabayı ilerleyen kilometrelerde sıkıştırmak... Kitapçığın yalancısıyım.
[/quote]

ya serviste redline sokmayın yeter dedi bende onların yalancısıyım :D

goxb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Araç zaten redline a girmiyor devri kesiyor. Bence kitapçığın ilgili bölümünü okumanızda fayda var.