Astra J Benzin yakıt tüketimleri

arkin39

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra J Benzin yakıt tüketimleri

Aracim şu anda 7.5 lt gösteriyor ve ortalama hızım 49 km eski Megane 2 8.4 lt yakiyordu şu anki tuketimimden memnunum aslında aracı sakin kullanıyorum ve vites geçişlerinide genellikle göstergeye göre ayarlıyor yani 2500 devirde filan yapıyorum sizce 7.5 çok mu

mucahitduran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

arkin39 link' Alıntı:
Aracim şu anda 7.5 lt gösteriyor ve ortalama hızım 49 km eski Megane 2 8.4 lt yakiyordu şu anki tuketimimden memnunum aslında aracı sakin kullanıyorum ve vites geçişlerinide genellikle göstergeye göre ayarlıyor yani 2500 devirde filan yapıyorum sizce 7.5 çok mu
Motor seçeneğiniz 1.6 115 MT midir hocam?

chn124

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
plus.google.com
Ynt: Ynt: Ynt: Astra J Benzin yakıt tüketimleri

arkin39 link' Alıntı:
Valla ben de yeni alicam hocam arabayi. Sizin bu değeri görünce sevindim. Bence 7.5 lt ck iyi bir değer. Boyle olursa LPG fikrinden vazgecebilirim sanirim

OGOKTAS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Ynt: Ynt: Astra J Benzin yakıt tüketimleri

cihan seker link' Alıntı:
Valla ben de yeni alicam hocam arabayi. Sizin bu değeri görünce sevindim. Bence 7.5 lt ck iyi bir değer. Boyle olursa LPG fikrinden vazgecebilirim sanirim

7lt gibi değerler İstanbul'da yaşayanlar için yalnızca uzun yolda sakin kullanımla yakalanabilir malesef, ama daha küçük şehirlerde mümkün olabilir belki  032questn

arkin39

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

mucahitduran link' Alıntı:
Motor seçeneğiniz 1.6 115 MT midir hocam?
Evet motor 1.6 115 bg manuel Cosmo şehir dışı tüketim çok daha az onun için ortalama hizida yazdım yani karma tüketim. Yorumlara bakınca az olduğunu anladım bunu yapmak için sadece sakin kullanım yapıp 2500 devri gecmiyorum

mucahitduran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

arkin39 link' Alıntı:
Evet motor 1.6 115 bg manuel Cosmo şehir dışı tüketim çok daha az onun için ortalama hizida yazdım yani karma tüketim. Yorumlara bakınca az olduğunu anladım bunu yapmak için sadece sakin kullanım yapıp 2500 devri gecmiyorum
Değerleriniz gayet güzel... Güzel günlerde, tasarruflu kullanmaya devam etmeniz dileklerimle :)

arkin39

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Teşekkürler resimde koyacaktim ama nasıl olduğunu bulamadim

M

madmax50

Bilgi Girilmemiş

Arkadaşlar şehir içi diyebilmemiz için ortalam hızın 35 km altı olması lazım. Ortalama 50km demek aracın 60-70 km hızlarla gittiğini gösterir ki bu şehir içi olmaz. 1.6 atmosferik 30km gerçek şehir içi tüketimde maalesef 10 litre altına düşmüyor.

milannbaross

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt:

Evet aynen katiliyorum..urfa merkezde yasiyorum..ortalama hizim 19.5  ve yakit tuketimini her benzin (lpg) aldigimda sifirliyorum..ve 10.4-10.5 in altini bir turlu goremiyorum..

detay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Aracımı seviyorum (1.6 Cdti 136 hp astra hb), 70-75 günde 5500 km'lere geldim ama yaza denk geldiği için kilometrenin büyük bir kısmını şehirdışı yaptığım halde ortalama tüketimim ancak 6.2lt/100 km seviyelerine geriledi. İzmir'de şehir içi 7,5/8 lt gibi ortalama tüketimi var, eski aracım 1.6 HDi C4 ile kıyaslayınca şehir içi 2-2,5 lt tüketim farkı var. Opel'in aktarma ve ağırlık konusunda ciddi mesafeler kaydetmesi gerekli.