Astra j ayna altı led montajı

• Konuyu başlatan madmax50
  • Başlangıç tarihi
M

madmax50

Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar, ayak altı led sonrası ayna altı led işlemi için ön kapılar söküldü ve aynaya tek led yerine daha homojen ışık için 3 chipli led kullanıldı. Ayna altında 3 adet delik açıldı ve kablo ayak altı lede yani tavan lambasına bağlandı. Işık şiddeti olarak homojen oldu ve akşam muhteşem görünüyor.

[img=450x600]http://img801.imageshack.us/img801/8121/6jqi.jpg[/img]
[img=450x600]http://img841.imageshack.us/img841/9307/uot1.jpg[/img]
[img=450x600]http://img834.imageshack.us/img834/9945/ldjx.jpg[/img]
[img=450x600]http://img198.imageshack.us/img198/4526/ftce.jpg[/img]

revelation

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra j ayna altı led montajı

Mustafa çok güzel uygulama olmuş. Montajla ilgili resimlerin de varsa onları da paylaş istersen. Bu arada jantlar da gelsin artık :)

M

madmax50

Bilgi Girilmemiş

yavuzozkan link' Alıntı:
Mustafa çok güzel uygulama olmuş. Montajla ilgili resimlerin de varsa onları da paylaş istersen. Bu arada jantlar da gelsin artık :)

Yavuz montaj işi çok sıkıntılı bu yüzden fotoğraf çekmeye fırsat bulamadım. Kapıyı söküyoruz aynayı çıkarıyoruz bunlar basit işler. İşin iki zor bölümü var. İlki ayna içinden dışına kablo çekmek tam bir işkence. Ortasında dönen silindirin içinden sadece orjianl kabloya yetecek büyüklükte bir kanal var ve silindirde dolaştığı için susta falan fayda etmiyor. Biz ilki için tam 1,5 saat uğraştık birçok kablo ile denedik geçirmeyi ama sonunda plastik kelepçe ile geçirebildik. İkincisi için 15 dakika uğrştık. Diğer zor bölümse kapıya gelen kablolar kapı arasındaki körükten geçmiyor. Körük ucunda büyükce soket var ve karşısındaki sokete geçiyor. Bu sokete uygun delik açtık ve tek kablo geçirdik. Biz acemelikten dolayı 4 saat uğraştık ikinci yapılışta 2 saatte bitecektir.

Jant konusunda aracım beyaz olduğu için siyah opc jantları beğenmiyorum. Sport orjinal jantlar için beklemedeyim 700-800 gibi fiyatlara düşürebilirsem alacağım. Kapak jantlar konusunda da kafamı karıştırıyorlar bunlarda güzel değişmene gerek yok diyen çok oluyor.

mrt54

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
u1312.hizliresim.com

madmax50 link' Alıntı:
Yavuz montaj işi çok sıkıntılı bu yüzden fotoğraf çekmeye fırsat bulamadım. Kapıyı söküyoruz aynayı çıkarıyoruz bunlar basit işler. İşin iki zor bölümü var. İlki ayna içinden dışına kablo çekmek tam bir işkence. Ortasında dönen silindirin içinden sadece orjianl kabloya yetecek büyüklükte bir kanal var ve silindirde dolaştığı için susta falan fayda etmiyor. Biz ilki için tam 1,5 saat uğraştık birçok kablo ile denedik geçirmeyi ama sonunda plastik kelepçe ile geçirebildik. İkincisi için 15 dakika uğrştık. Diğer zor bölümse kapıya gelen kablolar kapı arasındaki körükten geçmiyor. Körük ucunda büyükce soket var ve karşısındaki sokete geçiyor. Bu sokete uygun delik açtık ve tek kablo geçirdik. Biz acemelikten dolayı 4 saat uğraştık ikinci yapılışta 2 saatte bitecektir.

Jant konusunda aracım beyaz olduğu için siyah opc jantları beğenmiyorum. Sport orjinal jantlar için beklemedeyim 700-800 gibi fiyatlara düşürebilirsem alacağım. Kapak jantlar konusunda da kafamı karıştırıyorlar bunlarda güzel değişmene gerek yok diyen çok oluyor.
Mustafa bugun dedimki bu ayna alti ledi yapabilirmiyim dedim sen bu kadar zorlandiysan ben kedigozune ledi koyamayan adam hic kalkismasin :(

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Beğendim güzel olmuş gayet.Neden power led kullanmadınız?

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ևok başarılı olmuş.  14alkiss
Güle güle kullanın.  :)

M

madmax50

Bilgi Girilmemiş

mrt54 link' Alıntı:
Mustafa bugun dedimki bu ayna alti ledi yapabilirmiyim dedim sen bu kadar zorlandiysan ben kedigozune ledi koyamayan adam hic kalkismasin :(

Murat çok zor iş cidden. Ustam olmasa bende yapamazdım. En kolay iş gibi görünen kabloyu aynayı parçalamadan geçirmek 2 saatimizi aldı. Öyle herkesin yapabileceği bir iş değil.

M

madmax50

Bilgi Girilmemiş

sallierim link' Alıntı:
Beğendim güzel olmuş gayet.Neden power led kullanmadınız?

Power led hocam bunlar. Ayak altında da kullanmıştık Samsung marka suya dayanıklı çok kaliteli bir malzeme.

M

madmax50

Bilgi Girilmemiş

MeRt link' Alıntı:
ևok başarılı olmuş.  14alkiss
Güle güle kullanın.  :)

Teşekkürler Mert bey.