Astra J araçlarda donanım değişikliği

REC1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra J araçlarda donanım değişikliği

Düşündüm de Astra nesil değiştirince bu kasaya Classic 4 denilecek... Çok tuhafsıyor insan bunu düşününce ama büyük ihtimalle yeni nesil Astra bu durumu ört bas edecektir. Şu ana kadar Astra gerek tasarım, gerekse teknolojisinde (kısmen aratmış olabilir ama) genel manada bir önceki kasayı aratmadı bana göre.

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

REC link' Alıntı:
Düşündüm de Astra nesil değiştirince bu kasaya Classic 4 denilecek... Çok tuhafsıyor insan bunu düşününce ama büyük ihtimalle yeni nesil Astra bu durumu ört bas edecektir. Şu ana kadar Astra gerek tasarım, gerekse teknolojisinde (kısmen aratmış olabilir ama) genel manada bir önceki kasayı aratmadı bana göre.

İnşallah donanımsal anlamda daha düşük bir yeni araç almak zorunda kalmayız demek istiyorum ama Astra G'de bile 8 hoparlör varken J'de 7 olduğundan sadece umut etmekle yetiniyorum. Diğer yürütülen ekstraları ve standart donanımları saymıyorum bile.

Cosmo1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

mmtcopur link' Alıntı:
Valla aracı alali 2 ay oldu benim evin onunde garajin çıkışı ile yola birleştiği yer alçak ya ne kadar yavaş çıksam gene surtuyor en az 10 defa surtmusumdur en sonunda garaja ger geri girip ileri ileri çıkmak geldi aklıma denedim artık burda hiç surtmuyorum sizde garajiniza giriş yönünü değiştirin göreceksiniz bi daha olmayacaktir

benim geri geri inip çıkma şansım yada hafif çapraz girme şansım yok :)

Ekli dosyalar

• Ekran Alýntýsý1.JPG
    Ekran Alýntýsý1.JPG
    35.2 KB · Görüntüleme: 88
  • Ekran Alýntýsý.JPG
    Ekran Alýntýsý.JPG
    28 KB · Görüntüleme: 87

bjk675

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

2 senelik arabaya makyaj yapan 3. sene kasa değiştirir...

kürsad1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bjk675 link' Alıntı:

Astra J kasa eylul 2009'da tanıtıldı. 2010'da satılmaya başlandı. 3.senesinde makyajlandi. Gayet normal birsey bu. Hangi araca bakarsanız bu böyledir. 5-6 sene sonunda da kasa değiştirilir. Teknoloji geliştikte yeni modeller üretilir.

Astra'nin gecmisi;
Astra F 1992-1998 (1995te makyaj görmüştür)
Astra G 1998-2004
Astra H 2004-2010
Astra J 2010-...

2015 veya 2016'da kasa değiştirecektir. Bu gayet normal bir durum.

2 senelik arabaya makyaj yapan 3. Sene kasa değiştirir sözünüzü bir gözden geçirin bakalım :)

REC1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bjk675 link' Alıntı:

Zavallı GOLF VI  da 3. senesinde kasa değişimine uğradı?

Bu olabilir, gayet normal. Alışmak / kabullenmek bize biraz güç gelebilir ama bu böyle :)

mmtcopur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Cosmo link' Alıntı:
benim geri geri inip çıkma şansım yada hafif çapraz girme şansım yok :)
hocam senin araçta pırlnta altın kaplama felan var galiba resmen çelik kasaya koyuyorsun arabayı  005hihih

onderak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
jb.iphoneturkey.net

kürsad link' Alıntı:
Astra J kasa eylul 2009'da tanıtıldı. 2010'da satılmaya başlandı. 3.senesinde makyajlandi. Gayet normal birsey bu. Hangi araca bakarsanız bu böyledir. 5-6 sene sonunda da kasa değiştirilir. Teknoloji geliştikte yeni modeller üretilir.

Astra'nin gecmisi;
Astra F 1992-1998 (1995te makyaj görmüştür)
Astra G 1998-2004
Astra H 2004-2010
Astra J 2010-...

2015 veya 2016'da kasa değiştirecektir. Bu gayet normal bir durum.

2 senelik arabaya makyaj yapan 3. Sene kasa değiştirir sözünüzü bir gözden geçirin bakalım :)

- bugüne kadar böyle oldu diye bundan sonrada böyle olacak diye bir şey olamaz...
- eğer bir kasa gerektiği kadar başarılı olmuşsa, 15 - 20 sene kadar kullanılır.
- bunun en güzel örneklerini; marka olarak genele yayabilen bmw ve audi yapmıştır galiba.
- model olarak evo ve daha niceleri sayılabilir.
- bunlar gerçekten de daha iyisini yapmanın mümkün olmadığı kasalardır.
- bu kasalar efsane kasalardır, 15 sene sonra kaldırıldıklarında bile unutulmazlar.
- astra f'yi yada astra g'yi sorsam, o ne ya der bir çoğu, bi şey ifade etmez insanlara çünkü..
- ama toyota supra desem mesela, kasa yıllara meydan okumasına rağmen, hala daha fanatikleri vardır

2Toyota_Supra.jpg

- eline alıpta modifiye edeni bile vardır ya supra'nın bi dünya, neyse...
- sonuç olarak astra j, astra'nın efsane kasası. daha iyisinin olamayacağı kasa.
- daha güzelinin olamayacağı kasa yani. bu kasadan bu kadar çabuk vazgeçmek, aptallıktır.
- ve her aptallığın muhakkak bir bedeli vardır...

REC link' Alıntı:
Zavallı GOLF VI  da 3. senesinde kasa değişimine uğradı?

Bu olabilir, gayet normal. Alışmak / kabullenmek bize biraz güç gelebilir ama bu böyle :)

- golf'te 6.nesile kadar aynı kasa'nın makyajlanarak gelmiş hali. ki bence 7.nesil'de aynı kasa.
sadece çok fazla makyajı var. Golf: 6'ya kadar kasasını 15 - 20 senede eskitenlerden.
ve artık değişme zamanı gelmişti, o yüzden 3.senesinde yerini golf 7 ye bırakmıştı..
- yani golf 4'ün makyajlı halidir 5 - 6- 7'si...

sudp8.jpg

sksk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

onderak link' Alıntı:
- bugüne kadar böyle oldu diye bundan sonrada böyle olacak diye bir şey olamaz...
-
Hocam biraz abartmiyor musunuz. Supra falan. Alti ustu c segmenti, yuksek satış hacmi amaçlayan bir arabadir astra.
J kasa gider yenisi gelir çok satmanın başka yolu yoktur. Acı gerçek.
Astra j günümüz teknolojisnin birçok özelliğinde geride kalmış durumda, yaşından dolayı.
Daha hafif bir kasa, daha modern bir kokpit (dokunmatik ekran, daha az tuş vb), daha fazla günvenlik özelliği (adaptif CC vesaire);
dizayn olarak ön yüzde ve aracın tümünde daha keskin hatlar, daha gelişmiş LED farlar, herşeyden önemlisi daha verimli motorlar...
Yani yeni kasa’da çok şey değişecek, değişmesi gerekir...