Astra J araçlarda donanım değişikliği

DarthWider

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra J araçlarda donanım değişikliği

Opel astarlarda kasa değişimi yaklaştıkça donanım seviyesi düşmeye başlıyor, muhtemel maliyetleri düşürüp rekabetçi olmaya devam etmek istiyorlar, bundan bi önceki aracım astra h da j kasa çıkmasına 1-2 sene kala donanımları kırpmaya başlamışlardı.

onderak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
jb.iphoneturkey.net

drcoach link' Alıntı:
Bence de, en akla yatkın senaryo bu. Boylelıkle 1.3 -1.6 arasındaki fiyat farkını da donanım fiyat farkının içine gömecekler.

- üst paketlerden 1.3'ün kalkması demek olur, en kötü senaryo zaten bize göre bu :)
- opel ne yapar bilmem ama, akıllı işler yapmazsa bırak müşteri kazanmayı müşteri kaybedecektir...

1) ben olsam bmw gibi yapardım, mevcut kasayı hafifletip, farları makyajlayıp, çizgileri biraz farklaştırıp aynı kasayı yeni kasa die satardım..
2) 1.3 cosmo'ya 65, 1.6 cosmo'ya da 75 bin derdim, alt paketlerde buna göre 1.3 sport 55, 1.6 sport 65 bin. yine 1.3 edition 45, 1.6 edition 55 bin.  
   ve bu fiyat aralıklarına göre donanımlarıda tekrar düzenlerdim....

yani hem en güzel kasamı kaybetmemiş olurdum, hem donanımlarımı fazla kesmemiş olurdum, hem mevcut müşterimi korurdum.
hem ucuzluğumdan da vazgeçmemiş olurdum. yani her şeyi düşünürdüm. sahip olduğum hiç bir şeyi önce kaybetmemek, sonra satışları arttırmak.

albertxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Aslinda su var astraya 1.6koycaklar mi dizel insigniaya koyulmasinin sebebi 2.0motor hem pahali hemde yakit fazla ama astrada oyle bir durum yok kaldi ki 1.3 fiyatina verip donanim dusururlerse cogu kisi kacar dusuk donanim var diye golf almayanlar golf alir bence.Eger donanim sabit fiyat artarsa 70bin barajina dayanirsa bu seferde milletin yapicagi ayni paraya nerdeyse bmw varken bir dunya araba varken almazlar.

Su an cok kritik noktada opel fiyatta tam hepsiyle golf haric denk artarsa insanlar yeni cikmis 1.6 yi degil bilindik motora yonelir benim dusuncem bu.

DarthWider

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bence bizim astra j ler klasik kasa olarak 1.3 ve 1.4t manuel vites olarak üretilmeye devam edecek yavaş yavaş donanımları düşürüp yeni kasa astarlarla j kasaya göre donanım seviyesi olarak ciddi fark oluşturacaklar. 1.6 dizel ve çift kavramalı şanzıman yeni kasada gelecek. astra j ler gelmeden nerdeyse 1 sene önce h kasalar kırpılıp kırpılıp tek donanım paketiyle satılmıştı ( esentia confor paket) Benim senaryom bu :)

onderak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
jb.iphoneturkey.net
albertxx link' Alıntı:
1.3 fiyatina verip donanim dusururlerse cogu kisi kacar dusuk donanim var diye golf almayanlar golf alir bence.Eger donanim sabit fiyat artarsa 70bin barajina dayanirsa bu seferde milletin yapicagi ayni paraya nerdeyse bmw varken bir dunya araba varken almazlar.

Su an cok kritik noktada opel fiyatta tam hepsiyle golf haric denk artarsa insanlar yeni cikmis 1.6 yi degil bilindik motora yonelir benim dusuncem bu.

- ya bu sekilde baktiginizda da benim dusunceme gore; insanlarin herseyi bedavaya istemesi durumu ortaya cikiyor.

- hem guzel olsun, hem donanimli olsun, hem hizli olsun diyen adamda, parayi mesele etmemesi lazim. o adam cok sey istiyo zaten. bunlarin hepsini isteyipte bide ucuz olsun diye bi sey olamaz.. yeni volvo 1.6'lik 115 beygirlik benzinli arabayi 80'e satiyor.. astra j bu aractan daha mi cirkin ki daha mi kalitesiz ki ucuza versin, hem dizelini hemde daha donanimlisini :)

- illaki ucuz isteyende donanimdan biraz kisar, yukarda werdigim ornekteki gibi gider 1.6 sport dizeli alir...

ulas79

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et

donanım eksikliği demişken bugün opelin 2013 fiyat listesine bakayım dedim gtc de 1.6T motor seçeneği kalkmış büyük ihtimal ocak ayından itibaren yeni 1.6T 170 hp SIDI motor konacak.

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

DarthWider link' Alıntı:
Bence bizim astra j ler klasik kasa olarak 1.3 ve 1.4t manuel vites olarak üretilmeye devam edecek yavaş yavaş donanımları düşürüp yeni kasa astarlarla j kasaya göre donanım seviyesi olarak ciddi fark oluşturacaklar. 1.6 dizel ve çift kavramalı şanzıman yeni kasada gelecek. astra j ler gelmeden nerdeyse 1 sene önce h kasalar kırpılıp kırpılıp tek donanım paketiyle satılmıştı ( esentia confor paket) Benim senaryom bu :)

Bu ne biçim senaryo efendim - arayıştaki Opel yetkilileri görmesin tez vakit siline!

dreamofice

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

şu an piyasadaki 1.6 lar  65bin civarinda , golf civic hb..vs 1.3 motorun kalkacagini dusunmuyorum su an 1.3ler 57binse 1.6 64k civari olacaktir yani arada 7-8k civari fark olacak isteyen 64 civari verip 1.6 alacak isteyende 57 civari verip 1.3 alacak ben sırf motor 1.6 diye bu kadar fark vermem ve bnim gibi insanlar icn 1.3 devam edecek manuel 1.6 64den cift kavramali gelirse o da 71 den asagi olmaz aksini dusunenler fazla iyimser bence ; ozetle 1.3 sahiplerinin endiselenmesine gerek yok

gradient

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

dreamofice link' Alıntı:
şu an piyasadaki 1.6 lar  65bin civarinda , golf civic hb..vs 1.3 motorun kalkacagini dusunmuyorum su an 1.3ler 57binse 1.6 64k civari olacaktir yani arada 7-8k civari fark olacak isteyen 64 civari verip 1.6 alacak isteyende 57 civari verip 1.3 alacak ben sırf motor 1.6 diye bu kadar fark vermem ve bnim gibi insanlar icn 1.3 devam edecek manuel 1.6 64den cift kavramali gelirse o da 71 den asagi olmaz aksini dusunenler fazla iyimser bence ; ozetle 1.3 sahiplerinin endiselenmesine gerek yok
Katılıyorum.

Bu arada bir şey sormak istiyorum arkadaslar, dizellerde alcaltilmis şasi neden vardı? Yani Ozel bir sebebi var miydi yoksa görsellik mi sadece?

Cosmo1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

gradient link' Alıntı:
Katılıyorum.

Bu arada bir şey sormak istiyorum arkadaslar, dizellerde alcaltilmis şasi neden vardı? Yani Ozel bir sebebi var miydi yoksa görsellik mi sadece?

bence kaldırımdan inerken yada kapalı otoparklara inerken tamponun önü sürtsün diye yapılmış...