Astra J 2011 Su Kaynatma Problemi Acil!!

arikanrecep

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Merhabalar,
Bugun yaklasik 3 aydir binmedigim aracimi calistirdim. Sogutma suyu az uyarisi verdi. Antifriz doldurdum. 1 kilometre gitmeden yine uyari verdi. Kaputu actim baktim, Kalorifer ust hortumu dibinden kaciriyordu. Tekrar antifiriz doldurdum ve 3 kilometre sonraki sanayiye gittim. Oring yeniledik ordaki kacagi giderdik. tekrar doldurup calistirip bekledik. Radyator fan acmadigi, sicaklik 90 derece de oldugu halde yine suyu kaynatip genlesme tanki tahliyeden disari verdi. bu islemi ve testi birkac kez denedik. havasini aldik denedik yine ayni.
Yani fan devreye girmiyor. Sicaklik 90 derece ama su kaynayip tahliye ediyor. Ustalar conta gitmis dediler. Arabayi sanayiye biraktim. Yarin acacaklar. Baska bisey olabilir mi.
Tesekkurler.

cenk artem

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
her denilene hemen onay vermeyin. pahalı işlemleri yapmadan önce araştırmak veya bir kaç yere sorup aynı şeyleri duymak önemli. aracınıza sizden izinsiz bir müdahale yapılmasına da izin vermeyin. tanıdık değil akraba bile olsa ben güven sorunu yaşıyorum sanayi ustalarında. geçmiş olsun. benim kendi fikrim fan açmadığına göre derece doksanı gösterse bile termostat arıza yapmış olabilir. küçükten büyüğe gitmekte fayda var. arabayı sanayiye bırakırken iki kere düşünün.

arikanrecep

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
her denilene hemen onay vermeyin. pahalı işlemleri yapmadan önce araştırmak veya bir kaç yere sorup aynı şeyleri duymak önemli. aracınıza sizden izinsiz bir müdahale yapılmasına da izin vermeyin. tanıdık değil akraba bile olsa ben güven sorunu yaşıyorum sanayi ustalarında. geçmiş olsun. benim kendi fikrim fan açmadığına göre derece doksanı gösterse bile termostat arıza yapmış olabilir. küçükten büyüğe gitmekte fayda var. arabayı sanayiye bırakırken iki kere düşünün.
Haklisiniz. Sanayide guvenilir saglam usta bulmak zor. Baska secenegim yoktu. Radyator 5-6 ay once delindigi icin yenilenmisti. bu sabah termostata baktik. herhangi bir sikinti yok. tekrar test ettik yine ayni kaynatma. Tanidik opel ozel servisteki ustami aradim. actir baktir dedi. yada koy cekiciye getir dedi. 550 km yol ayrica zamanim yok. Henuz actirmadim. baska bisey olma ihtimali var midir.

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Genleşme tankı kapağı orjinal ve sağla mı bunu denediniz mi? Kullandığınız su saf su olmalı kireç geçtiği yer yerinin debisini düşürür yüzeyi kaplayarak en iyi karışımda %50-%50 dir.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Önce su tankı ve kapağını orjinal olarak değiştir dene su kaynatma olucakmı genelde kaynat opelde bu su tankı ve kapak bozulursa yapmaya başlıyor yani miladi dolan bir parçada yapıyor

Serkan Ünlü

Kayıtlı Kullanıcı
31-Hatay
Siteyi ziyaret et
Merhabalar,
Bugun yaklasik 3 aydir binmedigim aracimi calistirdim. Sogutma suyu az uyarisi verdi. Antifriz doldurdum. 1 kilometre gitmeden yine uyari verdi. Kaputu actim baktim, Kalorifer ust hortumu dibinden kaciriyordu. Tekrar antifiriz doldurdum ve 3 kilometre sonraki sanayiye gittim. Oring yeniledik ordaki kacagi giderdik. tekrar doldurup calistirip bekledik. Radyator fan acmadigi, sicaklik 90 derece de oldugu halde yine suyu kaynatip genlesme tanki tahliyeden disari verdi. bu islemi ve testi birkac kez denedik. havasini aldik denedik yine ayni.
Yani fan devreye girmiyor. Sicaklik 90 derece ama su kaynayip tahliye ediyor. Ustalar conta gitmis dediler. Arabayi sanayiye biraktim. Yarin acacaklar. Baska bisey olabilir mi.
Tesekkurler.
Fan arızalanmiş olabilir 3 yıl önce aynı şey benimde başıma geldi fan açmıyordu araç hararet yapıyordu usta ilk fanı kontrol etti fan yanmiş fanı degiştirdim sorun çözüldü.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Fan arızalanmiş olabilir 3 yıl önce aynı şey benimde başıma geldi fan açmıyordu araç hararet yapıyordu usta ilk fanı kontrol etti fan yanmiş fanı degiştirdim sorun çözüldü.
Klimayı aç dış fan çalışır sa fan sağlamdır

• Beğen
Tepkiler: Cemil

arikanrecep

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar herkese ilgisinden dolayı teşekkür ederim. Redyafor , hortumlar 2 genleşme tankı 6 ay önce yenilenmişti. Herşeyi denedik ama yapamamıştık. Sorun gerçekten contadaan çıktı . 3 gündür geziyorum sorun yok