Astra j 1.6 Cdti Start Stop Sorunu

gustavo

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Herkese merhaba. Malesef bir suredir bir sorunla karsi karsiyayim.Sorun start stop.Bundan 4 ay once inci 80 ah agm start stop aku aldim. 1 ay oncesine kadar hersey yolunda idi start stop ta hicbir sorun yoktu.1 ay once arkadasin akusunun bitmesi uzerine (onunki duz aku) takviye yaptik. Kutup baslari ile.Takviyeden sonra start stop ta duzensizlikler basladi.bazen devreye giriyor bazen girmiyor.acaba beyindenmi diyerek 2 kez resetleme yaptim. Resetlemeden hemen sonra devreye giriyor ancak biraz yol yapinca tekrar eski haline donuyor. Start stop un calismasi icin gerekli tum sartlar var en azindan ben oyle biliyorum.Aractaki multimedyadan akü degerlerini okudugumda arac stopta 12.2 v calisir halde 11.9 v - 13.9 v arasinda surekli degisimler oluyor. Bu sekilde start stop gunde 1-2 kez devreye ya giriyor ya girmiyor.Oto elektrikciye gittim aku kendini birakmiyor diyorki eski akum start stop olmamasina ragmen start stop her daim devreye girerdi.beyinciye gittim sorun yok dedi. Boyle bir sorunla karsilasan varmidir varsa yardim lutfen...

sahmerdan

Kayıtlı Kullanıcı
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Akü iç direnci yükseldiyse de yapar kaliteli bir obd cihazı ve car dcanner uygulanası üzerinden akü sağlığınızı görebilirsiniz aküler bekledikçe ölürler size satılana kadar beklediyse ölmüş olabilir özellikle agm aküler az sattığıdan beklemiş olabiliyor

cenk artem

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
benim başka marka model aracım var. benim de bazen başıma geliyor soğuk havada zaten stop etmiyor araç soğukken de stop etmiyor ama öyle oluyor ki sıcak havada stop etmediği oldu araştırdım direksiyon sağa veya sola dönükken stop etmiyor. kalorifer klima açıkken etmiyor. bir sürü şey var aslında. akü sağlam ama bilemiyoruz işte araba o anda neyi veri olarak alıp ta stop ettirmiyorsa.