Astra j 1.6 115 bg lpg tavsİyeler, tÜketİm deĞerlerİ???

akdnzerhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2011 MD ASTRA J 1.6 115 BG OTOMATİK ARAÇ SAHİBİYİM. ARACIMA LPG TAKTIRACAĞIM. LANDİ İÇİN YAĞLAMALI SİSTEM, PRİNS İÇİN VALVE CARE KİTLER VAR. ŞİMDİ YOL BİLGİSAYAINDA ŞEHİR İÇİNDE ORT. 10,4 LT YAKIYOR. LPG TAKTIRINCA NE KADAR TASARRUF EDERİM. TASARRUF VE SİBOP PROBLEMİ YAŞAMAMAM İÇİN ÖNERDİĞİNİZ LPG ÇEŞİTLERİ NELERDİR. KULLANICI YORUMLARINI BEKLİYORUM. ANTALYA İÇİN AYRICA MONTAJ TAVSİYESİDE ALABİLİRİM ??????? KISACASI ANTALYADA MONTAJ İÇİN NERESİ VE HANGİ LPG ÇEŞİDİ??? BİDE FİYAT??? ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM ARKADAŞLAR...:tesk::tesk:

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Erhan eğer aracınla yıllık 10 bin km yapmıyor isen bulaşma şu LPG illetine. Yeminle insanı aracından soğutuyor.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Yillik ortalama 10-12 bİn km yol yaparim

Benim araçta otomatik ama oldum olası bu LPG işini sevemedim gitti. Yine bir çok arkadaş fikir beyan edecektir ama özellikle şu yağlama sistemler bana göre saçma sapan bir sistem. Sadece lpg araç kullanan kişiler üzerinden para kazanmaktan başka bir numara değil şahsen ben öyle düşünüyorum.

NuRo

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
ortalama kalitede bi lpg kiti taktırın bence. landi renzo, brc. lovato hatta atikerde olabilir.
senede ortalama 1200-1500 tl tasarrufunuz olur. isterseniz lpg taktırmadan siboplarınızı celik siboplarla değiştirin ilerde hiç sorun yasamayın. veya direkt lpg nizi taktırın ileride siboplardan bi sorun cıkarsa (cıkacagı kesin degil) ozaman sibopları gaydları vs değişirisiniz. bunun bedelide ortalama 1000 tl gibi olucaz size yani 1 sende yapacagınız tasarruf bile değil. kendi aracım astra g 100binde lpg takıldı aracım su anda 180binde hiçbir arızam yok Allaha şükür. benim hesabıma göre benzine oranla 10bin tl tasarruf etmişim. lpgnin kendi parası ve bakımlarını düşersek 8bin tl karım var. bence gayet iyi.

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
2011 MD ASTRA J 1.6 115 BG OTOMATİK ARAÇ SAHİBİYİM. ARACIMA LPG TAKTIRACAĞIM. LANDİ İÇİN YAĞLAMALI SİSTEM, PRİNS İÇİN VALVE CARE KİTLER VAR. ŞİMDİ YOL BİLGİSAYAINDA ŞEHİR İÇİNDE ORT. 10,4 LT YAKIYOR. LPG TAKTIRINCA NE KADAR TASARRUF EDERİM. TASARRUF VE SİBOP PROBLEMİ YAŞAMAMAM İÇİN ÖNERDİĞİNİZ LPG ÇEŞİTLERİ NELERDİR. KULLANICI YORUMLARINI BEKLİYORUM. ANTALYA İÇİN AYRICA MONTAJ TAVSİYESİDE ALABİLİRİM ??????? KISACASI ANTALYADA MONTAJ İÇİN NERESİ VE HANGİ LPG ÇEŞİDİ??? BİDE FİYAT??? ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM ARKADAŞLAR...:tesk::tesk:

Aynı motorlu araçtan bizde de var. Geçen yıl yazın Landirenzo Evo (yağlamasız) taktırdık. Taktıralı 10000 km olmak üzere şu anda memnunuz ilk durumuna göre en az yaklaşık yüzde 30-40 gibi az tüketmeye başladı. Tavsiye ederim. Bu arada http://www.opelim.net/forums/opel-l...l-astra-classic-iii-a16xer-lpg-onerileri.html benim açtığım konu okuyabilirsiniz..

NC188

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende Astra Classic III A16XER motor kodlu aracıma BRC taktırmıştım. Yaklaşık 20.000 km'dir lpg'li kullanıyorum. Şimdiye kadar bir sorun yaşamadım. Ben sistemden filan çok anlamıyorum. Ama lpg'yi takan ustamın dediğine göre belli aralıklarla subaplara benzin püskürtmeli bir kiti varmış. dediğim gibi sistemden çok anlamıyorum ama lpg için görüşme yaparken bi sorarsınız böyle böyle bi durum varmış diye işinize yararsa böyle birşey düşünebilirsiniz.

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Senelik yaptığınız km'ye bakarsak araca en az 4-5 sene binecekseniz taktırın.
Yağlamalı sisteme gerek yok.
En önemlisi iyi bir montaj ve usta. Referansları iyi olan bir yerde taktırın.
Ucuz kitlere bulaşmayın. BRC, Lovato, LandiRenzo. Bunların enjektörleri hızlı çalışan modellerinin hepsi olur. Prins bu işin piridir ama o parayı vermeye gerek bırakmıyor diğerleri.

carl

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende tavsiye lazım. bende 1598cc sedan, manuel, astra 2012 var.acil tavsiye lazim.otomobilim 27bin kilometrede simdi.hadi yardım acil.ne yapsam lpg tavsiye edin.yoksa hiçmi yapmasam.simdi sehirde 9 lt ortalama.dısarida 6 lt ortalama.ben sehirde binerim surekli ve sadece bp ultimate benzin alirim.ne dersiniz yardim, tesekkurler herkese

SAKARYALI5411

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar merhaba. Ben BRC taktırdım, ayrıca yağlama sistemide taktırdım. PRİNS marka çok pahalı ve tasarruf miktarı diğerlerine göre daha düşük diye duydum. Tavsiyeye gelecek olursak, şehir içi 30-35 kuruş şehir dışı 100-130 km/h ortalama 22 kuruş. Zaten malüm aracın pek rampası yok. Pisikolojik olarak olsa gerek uzun rampalarda benzine geçiyorum. Arabam çok bağırıyor ve çekmiyor gibi geliyor. Ayrıca biliyorsunuz siboblar al-magnezyum karışımlı malzemeden üretilmiş ve tüpde belli bir süre sonra eriyor. Ben 1 senede 27.000 km yaptım tüpte, bir sıkıntı yok ama biliyorumki bi gün eriyecek. Benim şahsi düşüncem 10.000 km sonra 1600 tl verip çelik sibobla eğiştirmek. Değermi ? Değer aga. Tüpsüz bu arabaya binmek zor, ben yapamadım ve bilerek taktırdım. eee sibob parasınıda amorti ettim sıkıntı yok.

Bu arada benim araçta arıza ışığı yandı. BRC servisi (Montaj yapan) tüple alakası yok desede araştırmalarım sonucunda alakalı olduğunu öğrendim. Kartalda mucip oto 250 tl fiyata modül takarak çözüyor. Ben taktırmadım, ama araç başka bir hadadan dolayı arıza yaparsa anlayamazsınız.

Son düzenleme: