Astra j 1.6 115 bg kullanıcı yorumları

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
LPG konusunda aslında net bir konu var. MArkadan ziyade işçilik ön planda olmalıdır.

turkfatih

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
Elbette sadece montajın iyi olması yetmiyor iyi bir afr ayarı şart.

BLA-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

b.arat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar bende geçen hafta pazartesi günü 2013 astra a16xer lpg li araç aldım 104 000 km de. Subapları orjinal subap yakmasını bilerek aldım bu fiyatlara alınabilecek bir araç her ne kadar vw grubu almak istesemde param yetişmedi bu aracı aldım. Aldıktan 3 gün sonra esenjör contası mağduru oldum ama dün gece şükür onuda kapının önünde oynardım. Daha önce sırasıyla civic ve polo classic kullanan biri olarak polo gibi atılan bir araç değil ancak vites oranları gayet iyi arada sırada Yozgat taraflarına gittiğim oluyor o zaman rampa ve uzun yol konusunda yorum yapabilirim ancak aracı en yakın zamanda Ümraniye sanayisinde Candan Mühendisliğe getirip Afr ayarı yaptıracağım çünkü inanın benzinde gittiği gibi gitmiyor diyorsanız afr ayarı şart. Önceki aracım pllo classic e Yaptırdım otobanda Bolu ve sonrasındaki rampalarda 90-100 km hıza düşen araç aynı rampalarda 140 - 170 km bandında rampa yukarı performans gösterdi. Bir depo ile Kartepe den Ankara Kayaş köprüsünün oraya kadar ancak gidebiliyorum afr ayarı yaptırdıktan sonra 343 km olan menzil 380 km ye yükseldi ve performansda cabası. Tavsiye ederim.

Hocam araciniz hayirli olsun, kazasiz belasiz kullanın. Bende de ayni arac var. Sakincasi yoksa kaça aldınız, ogrenebilir miyim?

Afr ayari sonrasi izleniminizi bekliyoruz. Ben de iyi bir ayarla bu aracin lpg de guzel sonuclar verecegini düşünüyorum. Takipteyim.

turkfatih

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
Teşekkür ederim daha iyisini Allah başkalarınada nasip etsin. 57.500 e aldım. Afr yaptırın a buraya yazarım.

• Beğen
Tepkiler: b.arat

b.arat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben de 58- 59 gibi düşünüyordum. Iyi fiyata almışsınız. Bilgi için tesekkurler.

esen38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Araciniz hayirli olsun kazasiz belasiz gunler insallah ben lpg yi candanda taktirdim arabayi sifir almistim 8000 bin km oldu sukur bir sikinti yok ins olmaz

SM-G6100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Savant

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Lpg maf ediyor 6 yılın kronik arızalarını sayayım:
2013 astra editon 1.6 aracıma landirenzo taktırdım herşey bundan sonra başladı, araç 6 yılda 3 termostat , 2 kere yağ soğutucu , bir bobin , gerizekalı gibi göğüsteki radyatör den su damlatınca tuzak gibi tam altına koydukları 1 sinyalizayson beyni, 1 manifoldda delinme , ne ilginçtir 2 defa motor suyu deposu , bir tüp beyni ,1 tüp enjektörü , plastik kelepçe takmadığım için fırlayan jant kapağı, termostat üstündeki ucu metal boru, bir marş dinamosu, ve en sonunda 120 binde 3500tl ye subap değişimi ,
abartmıyorum hayattan soğudum sananiyede serviste ortam yaptım, subap değişirken usta: çelik bile atılsa 30000 de subap eriten gördüm dedi. Düşünmeden sattım aracı, hiç üzülmedim,
Usta şunu dedi her defasında 1.6 motor, cruze daki gibi çok sorunlu alınmaz ,takdiri size bırakıyorum, okuyup abartıyor diyenleri 100.000 km den sonra görürüm
Yukarıdaki sorunlar çoğu LPG kaynaklı, lpg olmasa bile sorunlu araç , kısaca abi kardeş baba tavsiyesi uzak durun

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Lpg maf ediyor 6 yılın kronik arızalarını sayayım:
2013 astra editon 1.6 aracıma landirenzo taktırdım herşey bundan sonra başladı, araç 6 yılda 3 termostat , 2 kere yağ soğutucu , bir bobin , gerizekalı gibi göğüsteki radyatör den su damlatınca tuzak gibi tam altına koydukları 1 sinyalizayson beyni, 1 manifoldda delinme , ne ilginçtir 2 defa motor suyu deposu , bir tüp beyni ,1 tüp enjektörü , plastik kelepçe takmadığım için fırlayan jant kapağı, termostat üstündeki ucu metal boru, bir marş dinamosu, ve en sonunda 120 binde 3500tl ye subap değişimi ,
abartmıyorum hayattan soğudum sananiyede serviste ortam yaptım, subap değişirken usta: çelik bile atılsa 30000 de subap eriten gördüm dedi. Düşünmeden sattım aracı, hiç üzülmedim,
Usta şunu dedi her defasında 1.6 motor, cruze daki gibi çok sorunlu alınmaz ,takdiri size bırakıyorum, okuyup abartıyor diyenleri 100.000 km den sonra görürüm
Yukarıdaki sorunlar çoğu LPG kaynaklı, lpg olmasa bile sorunlu araç , kısaca abi kardeş baba tavsiyesi uzak durun

Biz burada her zaman söylüyoruz, LPG markasından ziyade takan ustanın işçiliği çok önemlidir diye. Manifolttaki delinme LPG sebebindense bu tamamen ustaların hatalı işlemlerinden kaynaklıdır. 1.6 motorların yağ soğutucu problemlerini okuyoruz ancak 2 defa olması biraz şanssızlığınız olmuş. Birde LPG ile kaç km kullandınız ? Subap sorununuz aşağı yukarı hangi kilometrelerde başladı ?

Savant

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yukarıdaki sorunların hepsi lpg kaynaklı değil, ben yaşadıklarımı saydım, benim araba 100.000 de subap sorunu sabah sönme yaparak başladı ama arkadaşımın aldığı 2014 modeldi ve o 45.000 de yaşadı bu sorunu, bu arada 5 yılda 3 akü değişritdiğimi söylemeyi unuttum ve sabahları ilk çalışma esnasında vuruntu sesi ayrı bir olay aynı zamanda 110.000 de baskı balata kendini belli etmeye başladı, 5 yılda yaklaşık 12 binlira gibi bir masraf yaptım, ben masraftan daha çok sanayi ve ustalarla uğraşmaktan yoruldum. Herkesin kendi takdiridir , amacım kötülemek değil sadece tecrübelerimi yazdım

Ekli dosyalar

• Screenshot_20190610-072213.png
    Screenshot_20190610-072213.png
    469.4 KB · Görüntüleme: 356
  • Screenshot_20190610-072119.png
    Screenshot_20190610-072119.png
    190.1 KB · Görüntüleme: 200

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Opel zaten 1.6 motor secenegini 2019 yilinda kapatti. artik yeni araclar 1.4 turbo sedan icin. Cok fazla problemle karsilasildi. 2018 yilinda otv indirimi ile birlikte elindeki stogu bitirdi. Ha bu otv indiriminde en iyi en uygun fiyata alinacak arac hangi aracti derseniz Toyota corolla 1.6 benzinli arac bence 1.6 astraya gore daha iyi bir aracti. 74 bin tl den gitti. suan 2018 lerini 90 ustu ikinci elde satiyorlar

Son düzenleme: