Astra J 1.4 turbo yakıt sarfiyatı....

harunhoca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra J 1.4 turbo yakıt sarfiyatı....

BİLDS link' Alıntı:
24 aylık süreçte yaz- kış, şehir içi- şehir dışı, klimalı- klimasız, yavaş-hızlı karışık kullanım sonucu.

Alınan benzin :6830 TL
Gidilen km :    19.000 km

km'de 0.359 kuruş
Aldığın tüm benzin fişlerini ben de saklamaya çalıştım hatta saklıyorum bir gün hesap yaparım diye ama yazılar silinmiş.. bunu öngörememiştim. Aslında her benzin aldığımda b.sayarıma yazıyordum ama b.sayar çökünce o da gitti, şanssızlık işte. Yoksa ben de tam rakamı söyleyebilirdim. Fişteki yazı nasıl silinir anlamıyorum.

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

enigma33

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

harunhoca link' Alıntı:
Aldığın tüm benzin fişlerini ben de saklamaya çalıştım hatta saklıyorum bir gün hesap yaparım diye ama yazılar silinmiş.. bunu öngörememiştim. Aslında her benzin aldığımda b.sayarıma yazıyordum ama b.sayar çökünce o da gitti, şanssızlık işte. Yoksa ben de tam rakamı söyleyebilirdim. Fişteki yazı nasıl silinir anlamıyorum.

Ben şu siteye tek tek giriyorum tüm masrafları, takibini yapabiliyorum, ayrıca kendi aracımı dünyadaki aynı marka ve model araçlar ile de karşılaştırabiliyorum. Hem imzama yakıt sarfiyatımı hesaplayıp gösteren bir de ifade ekleyebiliyorum, şu an 100 km'de 9.0 litre olarak aşağıda görebilirsiniz.
https://www.spritmonitor.de/en/

Ayrıca Android'de "My Cars" isimli uygulamaya da giriyorum, grafiksel analizler de yapabiliyorsunuz. Benzeri başka Android uygulamalar da var tabi...

Böylece bilgisayarınızda bir şey tutmanıza gerek kalmıyor, ayrıca yedeklemiş de oluyorsunuz...

harunhoca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

enigma33 link' Alıntı:
Ben şu siteye tek tek giriyorum tüm masrafları, takibini yapabiliyorum, ayrıca kendi aracımı dünyadaki aynı marka ve model araçlar ile de karşılaştırabiliyorum. Hem imzama yakıt sarfiyatımı hesaplayıp gösteren bir de ifade ekleyebiliyorum, şu an 100 km'de 9.0 litre olarak aşağıda görebilirsiniz.
https://www.spritmonitor.de/en/

Ayrıca Android'de "My Cars" isimli uygulamaya da giriyorum, grafiksel analizler de yapabiliyorsunuz. Benzeri başka Android uygulamalar da var tabi...

Böylece bilgisayarınızda bir şey tutmanıza gerek kalmıyor, ayrıca yedeklemiş de oluyorsunuz...
Keşke bunu yani my cars olayını daha onceden bilseydim.  Bunu play store dan yükleyebilir miyim

enigma33

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

harunhoca link' Alıntı:
Keşke bunu yani my cars olayını daha onceden bilseydim.  Bunu play store dan yükleyebilir miyim
Arattırdğınızda karşınıza "My Cars (Fuel logger++)" olarak çıkacaktır.

astrasail

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

1 depoyla sakin ekonomik kullanirsam 750km gidiyorum, basarak kullanirsam 550 civari.

harunhoca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Istanbul şehir içi 560- 600 km arası yazın gidebiliyorum. Uzun yolda en 985 gidebildim sonra yolda kalırım diye korkup benzin aldim 57 litre.