Astra J 1.4 turbo yakıt sarfiyatı....

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra J 1.4 turbo yakıt sarfiyatı....

Tolga KARACA link' Alıntı:
Ben benzinin 1 Lira olduğu gün "yok artık, 1 litre benzin 1 litre Kola dan pahalı" demiştim hay ağzım lal olaydı !!  :D :D
Aynen laaa bende kolayla yada dolarla ölçüyodum.
Yakinda 1 dolar olur benzin diyodum.

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

BÜLENT link' Alıntı:
Aynen laaa bende kolayla yada dolarla ölçüyodum.
Yakinda 1 dolar olur benzin diyodum.

Harbi ama ne sinirlenmiştim; cebimde 5 Lira vardı ve onunla aldığım benzin Tempra nın işkembe ibresini kımıldatmamıştı bile.

Şimdi sesimiz çıkmıyor alıştık mecbur.

Cerrah

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Geçen hafta 45000 bakımını yaptırdım ortlama 12-13 yazıyordu şimdi 8.4 yazıyor bu kadar farketmesi şaşırttı beni açıkçası.

harunhoca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Yazın sıcak havalarda İstanbul Şehir içi ortalamam hem 8,5 litre idi en pompa verisinden, hızım 25 km ortalam iken.. şimdi havalar soğudu ya aşağı yukarı aynı hız ortalama ile 9,6 litreye çıktı, tabi 4-5 km lik çok kısa mesafelerde daha motor sıcaklığı 90 a gelmeden neredeyse stop ediyorum... Hal böyle işte.

UnStabLe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ankaraya gittim geldim hafta sonu 3 kişi araçta bagaj dolu 200+50 = 250 kg  afyondan çıkmadan depoyu doldurdum yaklaşık 20 km afyonda yaptım şehir içi sonra çıktım sıfırladım göstergeyi ankaraya gittim yaklaşık 80km de orada şehir içi yaptım sivrihisara uğradım dönerken birde dönerken felaket bir yağmur vardı silecek yetiştirmedi denilen cinsten sisler ve 4 lülerle geldik yaklaşık 150 km ona rağmen..
647  km yol yapmışım
ortalama yakıt tüketimi: 5.9 lt/km
ortalama hız: 79.6 km/h
108-112 çok nadir 130-140 gittim
Depo 175 Tl aldı..

harunhoca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

UnStabLe link' Alıntı:
Ankaraya gittim geldim hafta sonu 3 kişi araçta bagaj dolu 200+50 = 250 kg  afyondan çıkmadan depoyu doldurdum yaklaşık 20 km afyonda yaptım şehir içi sonra çıktım sıfırladım göstergeyi ankaraya gittim yaklaşık 80km de orada şehir içi yaptım sivrihisara uğradım dönerken birde dönerken felaket bir yağmur vardı silecek yetiştirmedi denilen cinsten sisler ve 4 lülerle geldik yaklaşık 150 km ona rağmen..
647  km yol yapmışım
ortalama yakıt tüketimi: 5.9 lt/km
ortalama hız: 79.6 km/h
108-112 çok nadir 130-140 gittim
Depo 175 Tl aldı..
Bizim araçlar uzun yolda ve 90-120 km ortalama hızda gayet makul ve tasarruflu araçlar bunda bi sorun yok... ancak şehir içinde sanırım ağırlığından dolayı dur-kalk işin içinde olunca çok yakıyor. yapacak bir şey yok.

ray55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

harunhoca link' Alıntı:
Bizim araçlar uzun yolda ve 90-120 km ortalama hızda gayet makul ve tasarruflu araçlar bunda bi sorun yok... ancak şehir içinde sanırım ağırlığından dolayı dur-kalk işin içinde olunca çok yakıyor. yapacak bir şey yok.

kesinlikle katılıyorum..

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ağırlık kadar bir diğer etkende gaz tepkileri; Opel modellerinde genelde ilk viteslerde gaz gecikmeli tepkiler verecek şekilde çalışıyor, bu da 0-100 değerlerinin olabileceğinden ortalama 1 saniye kötü olmasına ve kimi zaman ş.içinde hedeflenenin tersine tüketmi arttırabiliyor..

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

Tolga KARACA link' Alıntı:
Ağırlık kadar bir diğer etkende gaz tepkileri; Opel modellerinde genelde ilk viteslerde gaz gecikmeli tepkiler verecek şekilde çalışıyor, bu da 0-100 değerlerinin olabileceğinden ortalama 1 saniye kötü olmasına ve kimi zaman ş.içinde hedeflenenin tersine tüketmi arttırabiliyor..

Baa mı didin?