Astra J 1.4 turbo yakıt sarfiyatı....

thehunturk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra J 1.4 turbo yakıt sarfiyatı....

Bendede 1.4 turbo as var ben hic sizin d3diginiz degerleri yakalayamiyorum bu aylarda. Benim arac 10-11litre sehirici yakiyor. Yol bilgisayari hatali gosteriyor ama bencw sizde biraz kirparak soyluyosunuz gibi geldi bana.

oczorlutuna

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

thehunturk link' Alıntı:
Bendede 1.4 turbo as var ben hic sizin d3diginiz degerleri yakalayamiyorum bu aylarda. Benim arac 10-11litre sehirici yakiyor. Yol bilgisayari hatali gosteriyor ama bencw sizde biraz kirparak soyluyosunuz gibi geldi bana.

Active Select, kullanım tarzınıza göre kafadan 1.5 litre ekliyor. Nişanlımda AS astra var, bendeki ise manuel.
Güzergahlarımız benzer ve benim daha agresif kullanmama rağmen benim araçtaki yol bilgisayarında değerim 9.0, onunki 10.5.

Y

Yusufi

Bilgi Girilmemiş

Kullanim tarzi ortalama bi surus icin 3 lt farkediyor. Onemli olan frene basmayi gerektirmiycek surus. Benimde dikkatimi ceken performansli kullanimda 16-17 lt yakit ortalamasi gozuktugu halde inanilmaz hizli dusuyor benzin ibresi. Sanki 40 dk oyle kullansam yarim depo benzin gitcek sehiricinde:)

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

harunhoca link' Alıntı:
Bende tamtersi çıkıyor, ekranda 8,1 ise 8,5 lt çıkıyor. Tekrar denemek lazım. Ama henüz erken yarım depo daha duruyor, ışık yanana kadar almayıp fullüyorum.

Harun abi ekranı sıfırladıktan sonra anladığım kadarıyla 100. km ye doğru pompa ile ortalama ekranı arasındaki fark kapanıyor.

O değil de Astra ya son günlerde deneme amaçlı aldığım yakıtların litresine bakılırsa ya aracın ortalama ekranı çok gösteriyor ya da benzinliğin pompası verilen litreyi az gösteriyor  011zaa

Araç neredeyse 1.5 ton, motoru benzinli ve turbo destekli 170Hp, ş.içinde soğuk motorla kullanıp kapatıyorum ve buna rağmen pompa bazen 100km de 6.7 litre benzin alacak şekilde gösteriyor, benzinlik sahibi arkadş da şüphelenmeye başladı bu işten!  005hihih

harunhoca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Vallahi ben en son fullediğimde (aha fişleri saklıyorum cüzdanımdan çıkarıp bakıyorum) 51,76 litre almışım,548 km yol yapmışım, 253 tl ödemişim. Yani 100 km.de 9,44 litre net yakmış( 46 kuruşa denk geliyor). Bu esnada not almışım aracın yol b.sayarı ortalama tüketim olarak 8,8 lt. yazıyormuş, ortalama hız ise 25,3 km. imiş. Ne kırptım, ne eksilttim ne de değiştirdim. Bu değerler pompa değerleri( 5 km.lik yol ve sabah saatleri). 51,76 litre ile 548 km. yol gitmişim ve aracın b.sayarında 55 km. daha gider yazıyormuş. Ben kıl adamım hepsi notlarımda ve PC de kayıtlı.

delikadir24

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Düne depomu fulledim ama yol bilgisayarı 8.8 gösteriyorken ortalamam bunun çok üstünde çıktı. İlk kez bukadar farketti gerçi doğu baya soğuk araba boşta çok çalıştı.
9.5 lt çıktı f/km oranı. Soğuklarda sapıtıyor ortalama demekki !

harunhoca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

delikadir24 link' Alıntı:
Düne depomu fulledim ama yol bilgisayarı 8.8 gösteriyorken ortalamam bunun çok üstünde çıktı. İlk kez bukadar farketti gerçi doğu baya soğuk araba boşta çok çalıştı.
9.5 lt çıktı f/km oranı. Soğuklarda sapıtıyor ortalama demekki !
benimki de 9,44 litre... yani normal değerler bizim araçlar için. bende de benzer farklar oluro b.sayar ile pompa arasında. araç 3 bin 500 km.de... umut edilirki  5 bini devirince ve havalar ısınınca belki düşer.

Sting

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ben daha 9 un üzerinde ortalama yakıtı görmedim cok şükür uzun yolda 6.2 ile. Adana'ya gittim. Kısmet olursa 2 hafta sonra tekrar gideceğim an ve an yakıt tüketimleri paylaşırım bu arada araç Meşhur AS. Ama ben seviyirum bu sanzumani

ze623

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

a.s güncellemeden sonra aracımı geçen cuma günü teslim aldım ve bugün itibarıyle toplamda 450 km yol yaptım.karma ortalama tüketim 7,4 lt.aracımda UG8 kış lastikleride mevcut.sanki bana bu güncellemeyle yakıt düştü gibi geldi.eskiye göre sakin kullanımda daha erken vites değişiyor gibi.

gogoank

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

araç henüz 1000 km de. 2500-3000 devir aralığında kullanıyorum. 7.2 ortaama.