Astra J 1.4 turbo yakıt sarfiyatı....

Sting

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra J 1.4 turbo yakıt sarfiyatı....

ze623 link' Alıntı:
a.s güncellemeden sonra aracımı geçen cuma günü teslim aldım ve bugün itibarıyle toplamda 450 km yol yaptım.karma ortalama tüketim 7,4 lt.aracımda UG8 kış lastikleride mevcut.sanki bana bu güncellemeyle yakıt düştü gibi geldi.eskiye göre sakin kullanımda daha erken vites değişiyor gibi.
Güncelleme gelmiş mı ya nerede yaptırdınız acaba

mtaner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ze623 link' Alıntı:
a.s güncellemeden sonra aracımı geçen cuma günü teslim aldım ve bugün itibarıyle toplamda 450 km yol yaptım.karma ortalama tüketim 7,4 lt.aracımda UG8 kış lastikleride mevcut.sanki bana bu güncellemeyle yakıt düştü gibi geldi.eskiye göre sakin kullanımda daha erken vites değişiyor gibi.
Hocam aracınız kaç model? güncelleme hangi araçlara yapılıyor bilginiz var mı?

ze623

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

mtaner link' Alıntı:
Hocam aracınız kaç model? güncelleme hangi araçlara yapılıyor bilginiz var mı?
aracım 2012 GTC 1.4T active select.vites geçişlerinde silkelenme sorunu ve trafikte dur kalkta sarsıntı ile gittim, güncelleme yapıcaz dediler kısmende sorunum çözülmüş gibi.şanzuman yağını değiştirmedik ama değiştirince tamamen düzeleceğini düşünüyorum.sonuçta 50 bin km oldu ve yağın ömrü illaki bitmiştir

mtaner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ze623 link' Alıntı:
aracım 2012 GTC 1.4T active select.vites geçişlerinde silkelenme sorunu ve trafikte dur kalkta sarsıntı ile gittim, güncelleme yapıcaz dediler kısmende sorunum çözülmüş gibi.şanzuman yağını değiştirmedik ama değiştirince tamamen düzeleceğini düşünüyorum.sonuçta 50 bin km oldu ve yağın ömrü illaki bitmiştir
Teşekkür ederim :)

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arkadaşlar normal hava filtresinden tekrar K&N e geçtim, normalde K&N bir parça performans katıyor ama bu kez birşey daha farkettim; aracın turbosu daha çabuk doluyor ve sakin kalkışlarla vites değişimlerinde araç daha titreşimsiz daha torklu bir hal alıyor, bu durum özellikle sakin ş.içi sürüşlerinde bir parça ekonomi de sağlıyor.

BİLDS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Kullanılan süre 14 ay.  Kasım 2013'te trafige cıktı.

Yapılan km : 12.150

Alınan benzin : 4280

Km başına 0,352 kurus.

Buna yaz kış şartları, klima, şehir içi, şehir dışı her şey dahildir. Uzun yol hiç yapmadım desem yeridir. 2 defa 200 km lik yol yaptım.

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

BİLDS link' Alıntı:
Kullanılan süre 14 ay.   Kasım 2013'te trafige cıktı.

Yapılan km : 12.150

Alınan benzin : 4280

Km başına 0,352 kurus.

Buna yaz kış şartları, klima, şehir içi, şehir dışı her şey dahildir. Uzun yol hiç yapmadım desem yeridir. 2 defa 200 km lik yol yaptım.

Arada uzun yola çıkın, bu motorlar sürekli ş.içinde kullanınca özellikle gürültü oranını arttırıyor.

Uzun ve biraz yüksek devirle geçen bir yolculuk sonrası motorun daha yumuşak ve sessiz çalıştığını farkedersiniz.

BİLDS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tolga haklısın. Uzun yol şart ancak benimki yine de oyle dur kalk şehir içi sayılmaz. Ev iş arası 25 km her gun en az 50 km yapıyorum belli hızlarda.