Astra J 1.4 turbo yakıt sarfiyatı....

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra J 1.4 turbo yakıt sarfiyatı....

Tolga KARACA link' Alıntı:
֖ğreniyorsun  8)

Sanırım birgün öğrenirken geberip gideceğim sıkıntıdan. (:)

O

oakyol

Bilgi Girilmemiş

Araci aldigim ilk gunden itibaren 9.9 kendimi hayretler icinde birakiyorum nasil yapiyorsam sehirici veya sehir disi fark etmiyor.
10 lt veya ustune cikarsam psikolojik sinirin altina cekmek icin yavasliyorum biraz

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Az önce çeyrek depo Shell in üzerini P.O. 95 ile fulledim, istasyon iş yerime çok yakın olduğundan sıfırladığım ortalama başta 6.9 a kadar düştü ama kırmızıda bekleyip 500m ilerdeki iş yerine kalkana kadar 9 litreye çıktı  011zaa

Ortalama ekranı ilk birkaç km saniyelik artıp azalıyor bakalım geneli kaç çıkacak, sıfırladığımda 7.8l/100 km gösteriyordu (ş.içi) sanki manifolt değişiminden sonra tüketimde ve performansta bir miktar artış var..

Sting

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Aslında bizim arabalar cok yakmıyor da bizim yaşadığımız sehir sen ve trafik ten dolayı cok yakıyor görünüyor

dreamofice

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

GNSpower link' Alıntı:
Ha sonuçta ne oldu? Geçen bir dizel Astra ok gibi geçti yanımdan. Büyük ihtimalle de en yüksek ortalaması 6.5 olarak. Dedim kafamı... ee taşlara vurayım. Hayır giderkende sıkılıyorum. İlk başlarda ehe direksiyon, aha düğme, nihehehe lamba falan arabanın içi ilgimi çekiyordu, şimdi gözüm alıştı insan heyecan arıyor. (:)

Ortalamamı şehir içi(fazla yoğun trafiğe girmiyorum) ve şehir dışı  5.4(4000km) olarak değiştirerek  itiraf ediyorum o bendim..:)

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

dreamofice link' Alıntı:
Ortalamamı şehir içi(fazla yoğun trafiğe girmiyorum) ve şehir dışı  5.4(4000km) olarak değiştirerek  itiraf ediyorum o bendim..:)

İzmir'de denk gelmeyelim ağlarım ha. (:)

dreamofice

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

İzmir candır denk gelırız bır gun ınsallah İstanbul sıktı artık! Ben de geçen Antalya dönüşü ıkı 1.16nın arkasına takılmısım 190km ile gıdıyorum hafıf yokusa gelınce arkama yapısan bır clıo'dan selektor yememle sağa çekerek ağladım

YunusÇelebi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Benim aracım da şuan ortalama yakıt tüketimini 100km/8,7 olarak gösteriyor ben uçmuşum sanırım :)

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

dreamofice link' Alıntı:
İzmir candır denk gelırız bır gun ınsallah İstanbul sıktı artık! Ben de geçen Antalya dönüşü ıkı 1.16nın arkasına takılmısım 190km ile gıdıyorum hafıf yokusa gelınce arkama yapısan bır clıo'dan selektor yememle sağa çekerek ağladım

Beklerim İzmir'e. Bende o Clio'lara selektör atınca ağlıyorum benzin ibresi yerlerde sürünüyor diye.  (:)

Yunusևelebi link' Alıntı:
Benim aracım da şuan ortalama yakıt tüketimini 100km/8,7 olarak gösteriyor ben uçmuşum sanırım :)

Otomatik mi düz mü sizin araba? :)