Astra J 1.4 turbo yakıt sarfiyatı....

onur-gul

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra J 1.4 turbo yakıt sarfiyatı....

aracım 3 aylık ancak ilk defa bugün benzin ışığım yandı. yaptıgım km 650. daha ilk depo. bunun 350 km si uzun yolda ilk aldığımda yapmıştım. geri kalanı şehir içi ve kısa mesafeler. bazen motor ısınmadan kapatıyorum kontağı. ilk depo için nasıl yakıt tüketimi?

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

onur-gul link' Alıntı:
aracım 3 aylık ancak ilk defa bugün benzin ışığım yandı. yaptıgım km 650. daha ilk depo. bunun 350 km si uzun yolda ilk aldığımda yapmıştım. geri kalanı şehir içi ve kısa mesafeler. bazen motor ısınmadan kapatıyorum kontağı. ilk depo için nasıl yakıt tüketimi?

Bence gayet iyi  045thumbsup

delikadir24

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Merhaba arkadaşlar bende yeni bir astra kullanıcısı olarak yakıt değerlerimi paylaşayım dedim. Ancak ben baya bi az yakması için özen gösterdim. Mesela 110 u hiç geçmedim (Birazda radar korkusu :) ) vites değişim göstergesine uydum, yanımdan geçen broadwaylere kamyonlara göz yumdum vs. Erzincandan konya ya gittim ve döndüm. Genelde sabit hız kullandım CC. Ve bilin bakalım ne oldu ? Bir depoyu doldurdum ve çıktım araçla tam 935 km yol yaptım ve ekranda 40 km daha gidebilirsin yazıyodu :) yani dizellere inat nerdeyse 1000 km yi yakaladım sayılır. Aracı sakin ve 2000 devirin üzerine çıkarmadığınızda tabi ani hareketlerden de kaçınacaksınız uzun yolda süper bi sonuç.

Not: Aracı öldürmüşsün diyeceklere, yeni nesil araçlarda artık devirsiz sürmüşsün yada devrini vereceksin gibi kavramlar hikaye oldu. Bu işi üstadlarına da sorsanız aynısını diyeceklerdir.

Aracım:
1.4 T Sport - Manuel / 3000 KM DE / ORTALAMA YAKIT DEğERİM = 5,8 lt ama karma ş.i. de var hiç sıfırlamadım.
1 depo = 975 km    VARMI DAHA İYİ Bİ DEğER YAKALAYABİLEN ?

omergokbulak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.yerlikuyum.com

delikadir24 link' Alıntı:
Merhaba arkadaşlar bende yeni bir astra kullanıcısı olarak yakıt değerlerimi paylaşayım dedim. Ancak ben baya bi az yakması için özen gösterdim. Mesela 110 u hiç geçmedim (Birazda radar korkusu :) ) vites değişim göstergesine uydum, yanımdan geçen broadwaylere kamyonlara göz yumdum vs. Erzincandan konya ya gittim ve döndüm. Genelde sabit hız kullandım CC. Ve bilin bakalım ne oldu ? Bir depoyu doldurdum ve çıktım araçla tam 935 km yol yaptım ve ekranda 40 km daha gidebilirsin yazıyodu :) yani dizellere inat nerdeyse 1000 km yi yakaladım sayılır. Aracı sakin ve 2000 devirin üzerine çıkarmadığınızda tabi ani hareketlerden de kaçınacaksınız uzun yolda süper bi sonuç.

Not: Aracı öldürmüşsün diyeceklere, yeni nesil araçlarda artık devirsiz sürmüşsün yada devrini vereceksin gibi kavramlar hikaye oldu. Bu işi üstadlarına da sorsanız aynısını diyeceklerdir.

Aracım:
1.4 T Sport - Manuel / 3000 KM DE / ORTALAMA YAKIT DEğERİM = 5,8 lt ama karma ş.i. de var hiç sıfırlamadım.
1 depo = 975 km    VARMI DAHA İYİ Bİ DEğER YAKALAYABİLEN ?

süper bi değer yakalmışsınız tebrikler...
ben yavaş gidemiyorum ort 130 yapıyorum. o yuzden 7lt yakıyorum.

yağmur06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

omergokbulak link' Alıntı:
süper bi değer yakalmışsınız tebrikler...
ben yavaş gidemiyorum ort 130 yapıyorum. o yuzden 7lt yakıyorum.

7 lt çok mu bence cok iyi değer

ali-eti

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ben arabamı almadan önce yorumları okurken bir şey dikkatimi çekmişti. aracı test eden arkadaş demişti ki; araç 6 ileri vites olduğu için devri çok yükseltmediğiniz ve sürat yapmadığınız sürece yakıtı iyi ama " araç, sizi hız yapmanız konusunda teşvik ediyor ve genelde sizde onu kıramıyorsunuz gaza basıp astranın keyfine varıyorsunuz". :) bende arabamı aldıktan sonra onu hiç kırmadım 8 in altına inemedim :)

aktan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arkadaşlar arabam 2011 model turbo 1.4 astra j Ankara-Manavgat arası 500 km. 110 km ortalama hızla ortalama yakıt tüketimim 6,5 oldu dönüş yolunda ise 6,9 gösterdi ilgilenenlere duyurulur.:)

DarthUtku

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

tatilde bursa antalya yaptım antalyada da şehir içi gezmeleri falan derken bursa geldiğimde ortalama 7.2 idi (sıfırlayarak yola çıkmıştım) genelde 130-140 bazen 150-160 ile gittim 110 a yerleşim yerlerinin giriş çıkışlarında düştüm. dahada indirebilirdim 6.5 lara falan ki daha önce bursa ankara arası yapmışlığım vardır bu ortalamayı. 0.7 lt için çok zevksiz bir sürüş oluyor bence

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

Evet bugün itibariyle sakin sürmeninde ötesine geçerek kamlumbağalarla kapışır sümüklüböceklere geçilir hale gelmemin ödülünü aldım. Arabayı 70-80 bandından çıkartmadan, trafikte en kıçı kırık şeritlere dahi hız değiştirmemek için atlayarak, beni makaslarla geçen Golf, Symbol hatta Palio'lara bulaşmadan karakterimdeki gazlarımı içime ata ata ortalamamı 8.3'e düşürdüm. Kalkışlarda 124'ler mi selektör yapmadı, kamyonlar 3 şeritli yolda az daha üstümden mi geçmiyordu. Şehir içinde cruise manyağı oldum. Hatta 30'dan sonraki hızlanmalarımı bile ekonomik olsun diye cruise ile yaptım.

Ha sonuçta ne oldu? Geçen bir dizel Astra ok gibi geçti yanımdan. Büyük ihtimalle de en yüksek ortalaması 6.5 olarak. Dedim kafamı... ee taşlara vurayım. Hayır giderkende sıkılıyorum. İlk başlarda ehe direksiyon, aha düğme, nihehehe lamba falan arabanın içi ilgimi çekiyordu, şimdi gözüm alıştı insan heyecan arıyor. (:)

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

GNSpower link' Alıntı:
Evet bugün itibariyle sakin sürmeninde ötesine geçerek kamlumbağalarla kapışır sümüklüböceklere geçilir hale gelmemin ödülünü aldım. Arabayı 70-80 bandından çıkartmadan, trafikte en kıçı kırık şeritlere dahi hız değiştirmemek için atlayarak, beni makaslarla geçen Golf, Symbol hatta Palio'lara bulaşmadan karakterimdeki gazlarımı içime ata ata ortalamamı 8.3'e düşürdüm. Kalkışlarda 124'ler mi selektör yapmadı, kamyonlar 3 şeritli yolda az daha üstümden mi geçmiyordu. şehir içinde cruise manyağı oldum. Hatta 30'dan sonraki hızlanmalarımı bile ekonomik olsun diye cruise ile yaptım.

Ha sonuçta ne oldu? Geçen bir dizel Astra ok gibi geçti yanımdan. Büyük ihtimalle de en yüksek ortalaması 6.5 olarak. Dedim kafamı... ee taşlara vurayım. Hayır giderkende sıkılıyorum. İlk başlarda ehe direksiyon, aha düğme, nihehehe lamba falan arabanın içi ilgimi çekiyordu, şimdi gözüm alıştı insan heyecan arıyor. (:)

֖ğreniyorsun  8)