Astra J 1.4 T Otomatik Şanzıman yağı değişimi

Valla ben sizden duyuyorum şanzıman yağının değiştiğini, şanzıman yağı değişmez benim bildiğim sadece eksilme varsa tamamlanır.

SM-G930F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Valla ben sizden duyuyorum şanzıman yağının değiştiğini, şanzıman yağı değişmez benim bildiğim sadece eksilme varsa tamamlanır.

SM-G930F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bu bizim ustalarin uydurduğu koca bir yalan hocam.

Son düzenleme:
Merhabalar,

Bende de 1.6 Sport 2011 Model otomatik vites HB Astra var. 65 binde. İstanbul'da ikamet ediyorum anadolu yakasında 65 binde şanzıman yağ değişim vakti gelmişmidir sizce?
Anadolu yakasında bu işi düzgün yapan bir yer öneriniz var mıdır ?

Teşekkürler
Bostancı’da sanayi sitesi ea servis var d blok ta Erdoğan usta git bir tanış derim Opel Master dır aynı zamanda kendisi ben 60000 bakımını geçen hafta yaptırdım sanzıman yağınıda o servis değişti aracımda otomatik aracımda vites düşürürken hafif silkeleme vardı şimdi gayet iyi

Şanzıman yağı uzun periyotlarda değişiyor. Benim eski aracımda da değişmişti vites geçişlerinde sorun çıkmaya başlayınca.

Bostancı’da sanayi sitesi ea servis var d blok ta Erdoğan usta git bir tanış derim Opel Master dır aynı zamanda kendisi ben 60000 bakımını geçen hafta yaptırdım sanzıman yağınıda o servis değişti aracımda otomatik aracımda vites düşürürken hafif silkeleme vardı şimdi gayet iyi

Çok teşekkür ederim. Opel kendi servislerine gitmek istemiyorum. Değer ve odak gittim hiç memnun kalmadım. Ustanın iletişim bilgileri var ise rica edebilir miyim?

Aracım 2012 model 40.000 km de yaşı itibariyle şanzıman yağı değişimine gerek var diyolar sizce değiştirmelimiyim

2011 model otomatik 2017 Ağustos eylül gibiydi sanırım değiştirdiğimde kilometre 70 bindeydi.

2011 model otomatik 2017 Ağustos eylül gibiydi sanırım değiştirdiğimde kilometre 70 bindeydi.
Km itibariyle benimkine gerek yok ama servis yaş itibariyle değiltir diyo ikilemde kaldım

Genelde km ve yaş olarak bakarlar...Hangisi önce gelirse..Servis öyle dediyse,değiştirin derim..

Ben de sonunda şanzuman yağını herhangi bir sorun olmamasına rağmen değiştirdim.Yetkili serviste 375TL'den pazarlıkla 300TL'ye yapıldı.
Sanki araca yeni şanzıman takılmış gibi oldu inanın...
Değiştirmeyi düşünenlere duyurulur 50.000km'deki aracın yağı simsiyah çıktı.
Yetkili servisin master'i (onlar öyle diyor) ben olsam 30.000km de değiştiririm diyor, Servis müşteri temsilcisi de hala neden değiştirdiğimi soruyor:)
20180208_135548-min.webp20180208_140507-min.webp20180208_142048-min.webp
Eski yağ

Ekli dosyalar

• 20180208_142552-min.webp
    20180208_142552-min.webp
    112.7 KB · Görüntüleme: 186
  • Beğen
Tepkiler: Hasip
Geri