ASTRA J 1.4 T MOTUL HAKKINDA

phaldor

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
V kayışı, destek ünitesi kayışı (alternatör demek istedi herhalde), yağ, filtreler,bujiler, işçilik ve kdv'yi de hesaba katınca bu fiyat.. Balatalar dahil değil bu arada, gerekiyorsa onlar da değişecek..

Nisan ayı sonuna kadar geçerli 3 yaş üzeri Opel araçlara özel bakım kampanyası fiyatı bu ayrıca..

SM-N960F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Cok gereksiz cok fazla,bir fiyat soylenmis full orjinal bujiler dahil bakim seti 440 lira linki, https://www.onlineyedekparca.com/urun/opel-astra-j-1-4-turbo-periyodik-bakim-seti-gm yagida gm alirsan 109 lira linki
GM DEXOS 2 5W30 MOTOR YAĞ 4 LİTRE 2018 ÜRETİM PARTİKÜLLÜ 125,00 TL yerine 109,99 TL

kayisida https://www.onlineyedekparca.com/urun/opel-astra-j-1-4-turbo-2012-model-sonrasi-v-kayisi

129 lira yani toplamda 650 civari parca 100 lirada usytaya verirsin

• Beğen
Tepkiler: Murat

phaldor

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Servise yaptırma niyetim yok zaten, sadece değişecek parçaları sormak için aradım ve o arada fiyat almış oldum..

Servisin yağ ile ilgili söyledikleri kafamı karıştırdı asıl önemlisi bu benim için.. Dexos 2 değil Dexos 1 - Gen2 özellikli yağ konusunda ısrar etti servis, sekman sorunu yaşanmaması için şart koştu adeta..

Bu yağ konusunda ısrarlı olmamın sebebi dışarıda bakım yaptırırken doğru yağı seçebilmek..

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
benim ozel serviste yaptirdigim bakimdaki gibi elinde kalan 10 40 yagi koymus bide ustune bu arabaya,bu yag gider diyo. Opel astra j aracin yagi 530 dexos 2 ozellikli yagdir opeli olan herkes bunu kullaniyorsa serviste yapilan bakimdada bu yag konuyordur. elinde kalan yagi soyluyor sana ayrica aracinizin modeli ve km si iyi durumda neden sekman sorunu yasansin. Ben bu araclarda sekman sorunu yasayani hic gormedim. genelde contalarindan yag kacaklari termostat ve devirdaimi skinti cikariyo baska bi skintisi olmuyo

volkan1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Az evvel servisi aradım 60 bin bakımı için fiyat almak üzere. 1.4 turbo Astra'larda mutlaka Dexos 1 - Gen 2 uyumlu yağ kullanılması gerektiğini söyledi görüştüğüm servis yetkilisi.. Nısan ayınsonuna kadar geçerli indirimli kampanya fiyatı olarak 1.400 TL dedi..
Hem fiyat hem de yağ ile ilgili bilgisi fikri olan var mı acaba?

Garanti bittiyse ve nazinizin geçtiği bildiğiniz iyi bir ustaniz varsa eğer ben parcalari kendim alir, kendim yapardım bakımı. 4lt en kaliteli 5w30 yağ taş çatlasın 250lira, bujiler GM 250, 150lira filtreler, 100lira kayış, 100lira işçilik, taş çatlasın 750lira tutar ki bu bakım bence 600liraya biter. Bu arada daha önce degistirdinizmi bilmem ama fren hidroligini de yenileyin, bunda işçilik biraz onemli.

phaldor

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Usta yok tanıdık Opelci ama yine de niyetim parçaları alıp dışarıda işini bilen bir yere yaptırmak..

Yağı aldığım yerle yarın görüşeceğim ve aldığım yağı iade edip ellerinde varsa Dexos1 - Gen2 Liqui Moly yağla değiştireceğim.. Kalan parçalar (bahsettiğiniz fren hidroliği dahil) kolaylıkla temin edilecek şeyler zaten..

addim27

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Usta yok tanıdık Opelci ama yine de niyetim parçaları alıp dışarıda işini bilen bir yere yaptırmak..

Yağı aldığım yerle yarın görüşeceğim ve aldığım yağı iade edip ellerinde varsa Dexos1 - Gen2 Liqui Moly yağla değiştireceğim.. Kalan parçalar (bahsettiğiniz fren hidroliği dahil) kolaylıkla temin edilecek şeyler zaten..
Sanırım dexos1 gen2, dexos2 den sonra geliştirilmiş yağ, servis bu nedenle de tavsiye etmiş olabilir..
Luki molinin 7~8 bin kmlerde ilk başlardaki mükemmeliğini birden kaybettiği yorumlarını okumuştum.. Kullandıysanız yorum yapar mısınız? Ben de yağ arıyorum.. motul ile luki moli arasındayım..

SM-C5010 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Motul da liquide iyi yagdir. Ben internetten getirmekle ugrasmak yerine mobil 1 dexos 2 yagi koyul geciyorum sahane bi yag herhangi ni olumsuzlugunu gormedim

addim27

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Motul da liquide iyi yagdir. Ben internetten getirmekle ugrasmak yerine mobil 1 dexos 2 yagi koyul geciyorum sahane bi yag herhangi ni olumsuzlugunu gormedim
Mobil 1, 0~40 ta mı var dexos onayı sadece?

Beygil

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2011 opel astra 1.4 turbo aracıma motul dexia 1 gen 2 yağ koydum bi zararı olurmu