ASTRA J 1.4 T MOTUL HAKKINDA

phaldor

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese merhabalar,

Aranıza yeni katıldım, cuma günü 2013 model Astra J 1.4 T Cosmo araç sahibi oldum. Adettendir, yeni alınan araç bir elden geçirilir yağ filtre değişimi vs. Aklımdaki yağ Motul ve sitesine bakınca aşağıdaki ürün uygun gibi geldi siz ne dersiniz?

Motul 5w30

Şimdiden teşekkürler

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Aracınız hayırlı olsun, Rabbim kaza bela vermesin inş. Bakım konusunda kesinlikle haklısınız bakımı yapılmış bile olsa elden geçirilir :) Motul kullanabilirsiniz sorun olacağını sanmıyorum. @Cemil abi yağ konusunda senin eklemek istediklerin varmı ?

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Aracınız Hayırlı olsun..Açıkçası bende motulu düşünüyorum...Birkaç tane takip ettiğim kişi var..Bunlarda genelde motul veya lukoil öneriyorlar..Zaten üzerindede Gm Opel dexos2 tam sentetik yazıyor..Bencede Gayet uygun..Güle güle kullanın..

Mtunc

VIP Üye
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
Bende makyajsız kasa 2012 1.4 t var dexos 1 gen 2 çıkıyor motulun sitesinde. Ancak opel eu olarak bakıyorum. Opel rus olarak bakınca sizin verdiğiniz yağ ve başka yağlar tavsiye ediyor motulun sitesinde. Bizim araçlar ne olarak geçiyor.

phaldor

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İyi dilekleriniz için teşekkür ederim, Allah hepimize kazasız belasız kullanmayı nasib etsin..

Kendi bayiinden almaya çalışacağım ürünü ve ilk fırsatta bakımı yaptıracağım..Buradan da paylaşırım detayları..

Bu başlığın konusu değil gerçi ama Astra J için Tesla tabir edilen multimedya ekrandan taktıran ve tavsiye verebilecek olan var mı. Özellikle İstanbul Anadolu yakasında montaj yapan, ürünü satan bir yer bulmak mümkün mü?

phaldor

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende makyajsız kasa 2012 1.4 t var dexos 1 gen 2 çıkıyor motulun sitesinde. Ancak opel eu olarak bakıyorum. Opel rus olarak bakınca sizin verdiğiniz yağ ve başka yağlar tavsiye ediyor motulun sitesinde. Bizim araçlar ne olarak geçiyor.

Bende Motul'un sitesinde Astra J olarak aratınca Dexos 1 olan ürün çıkıyor. Google'da Dexos 2 olarak arattığımda ise linkteki ürüne ulaştım. Umarım bulunabilir bir üründür..

phaldor

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Daha önce Motul yağ için konu açmış sizden fikir almıştım. Fakat hem yüksek fiyatı ve hemde tedarik konusunda çok seçenek olmaması nedeniyle Motul yağdan vazgeçtim.

Araştırma yaparken Liqui Moly marka yağ hakkında çok fazla olumlu yoruma rastladım. Dexos 2 ve Acea A3 standartına sahip yağı olduğunu görünce ve uygun fiyata da bulunca aldım.

İlk fırsatta yağ değişimi yapıp gözlemlerimi size aktarırım. Bu arada bu yağı kullanıp olumlu-olumsuz tecrübesi olan varsa ve paylaşırsa sevinirim.

Son olarak Astra J 1.4 T motorlar 4 lt yağ alıyor değil mi yanlış almadım umarım..
732e72392cd2a443a2349133f4942356.jpg

SM-N960F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Hayırlı olsun..İyi bir tercih olmuş...Bende çok olumlu yorumlar okumuştum...

phaldor

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Az evvel servisi aradım 60 bin bakımı için fiyat almak üzere. 1.4 turbo Astra'larda mutlaka Dexos 1 - Gen 2 uyumlu yağ kullanılması gerektiğini söyledi görüştüğüm servis yetkilisi.. Nısan ayınsonuna kadar geçerli indirimli kampanya fiyatı olarak 1.400 TL dedi..

Hem fiyat hem de yağ ile ilgili bilgisi fikri olan var mı acaba?

SM-N960F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Hocam 1400 TL ne için istediler ? Bu nasıl bir fiyattır...