Astra J 1.4 T Lpg Montajı

ouzhn06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Ynt: Astra J 1.4 T Lpg Montajı

O zamn forever landirenzo:) suanda turkiyede var mi beki alamanlarin taktigi:)

REİS38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra J 1.4 T Lpg Montajı

lt818 link' Alıntı:
Arkadaslar turbo beslemenin lpg ile yani aracin yakiti ile bi alakasi yok diye biliyorum ben,yani sadece atmosferiklere takilir turbolara uygulanmiyo diyen arkadaslar bi aciklama getirirlerse sevinirim. 1.6t aracina lpg donusum uygulatmis ve sorular uzerine performansta bile hissedilir bi dusus olmadigini yazdigini gormustum bi arkadasin.yokmu hic su 30000km de magnezyum subap erime efsanesini yasayip bozmus bi arkadas questionnn
aracım şu an 35.000 km ama benimki turbo değil 1.6 115 hp hiç bir sıkıntı yok çok şükür

EFSANE_SAMSUNLU

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

REİS38 link' Alıntı:
aracım şu an 35.000 km ama benimki turbo değil 1.6 115 hp hiç bir sıkıntı yok çok şükür
reis38 kaç binde taktırdınız lpgyi. Hangi marka lpg taktırdınız acaba. teşekkürler.

REİS38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

2. el aldım aracı tam olarak ne zaman kaç km de takıldı bilmiyorum markası landirenzo

cabbar_4444

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

selam arkadaşlar bende yeni üye oldum. 2012 model astra sedan 1.4 turbo 140 beygir cosmo aldım lpg tavsiye edermisiniz  hangileri uymlu

deniz33

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bir forum sitesinde bir usta buldum taktırmayın diyor. Ne yapacağımı şaşırıdım. Arabayı alalı 7 ay oldu 13600 km yol yaptım kafayı yemek üzereyim. Ya ben bu arabayı satacağım yada kumar oynayıp taktıracağım LPg'yi. (Satsam 51.000 TL ye aldım 48-49.000 TL ye zor satarım zarar 3-5.000 TL arası LPG taktırsam çelik sbap bile olsan o da bitiyormuş ALLAH'ını seven bana bir akıl versin.) battle_Teroriste

O simdi asker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

deniz33 link' Alıntı:
Bir forum sitesinde bir usta buldum taktırmayın diyor. Ne yapacağımı şaşırıdım. Arabayı alalı 7 ay oldu 13600 km yol yaptım kafayı yemek üzereyim. Ya ben bu arabayı satacağım yada kumar oynayıp taktıracağım LPg'yi. (Satsam 51.000 TL ye aldım 48-49.000 TL ye zor satarım zarar 3-5.000 TL arası LPG taktırsam çelik sbap bile olsan o da bitiyormuş ALLAH'ını seven bana bir akıl versin.) battle_Teroriste
Hocam nasıl bi kullanım stiliniz var ki kafayı yemek üzeresiniz  general__p

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

deniz33 link' Alıntı:

şehir içi ve şehir dışı ortalama yakıt tüketimleriniz kaç acaba?
Sonradan takılan LPG sistemlerine karşı biri olarak bende taktırmanızı önermem.
Yakıt tüketiminiz çok abartılı ise bence kullanım tarzınızda biraz değişiklikler yapabilirsiniz.

*Hızlanmalarda gaz pedalına sonuna kadar basmaktansa kademeli olarak hızlanın
*Lastik basınçlarınızı 34 ve üstünde tutmaya çalışın
*Bagajınızda sürekli kullanmadığınız, gereksiz ağırlık yapacak şeyler varsa sadece gerektiğinde yanınıza alın
*Trafik ve ışık durumlarını önceden öngörüp, tam dibinde fren yapmaktansa biraz mesafe varken gazı bırakıp önceden yavaşlayın (yani freni yavaşlamak için değil durmak için kullanın)
*Eğimli yollarda yakıt tasarrufu için boşta gitmektense viteste gitmeyi tercih edin (devrini bulmuş viteste araçlarımız 0.0 değeri verirken, boş vites genellikle 2-3 civarında tüketime neden olur)
*Mümkün oldukça CC kullanmaya çalışın. 1 km'lik bir boş yol olsa bile uygun hızda CC'yi devreye sokun
*Yakıt olarak 97 oktan kullanıyorsanız 95 oktan kullanmak yakıt tasarrufunda size avantaj sağlayacaktır

ve şuan için aklıma gelmeyenler...  :)

''Ben bunların hepsini ve daha fazlasını yapıyorum ama yinede aracımın yakıt tüketiminden memnun değilim'' diyorsanız size dizel bir araç almanızı tavsiye ederim. Yada Honda gibi fabrika çıkışlı LPG sistemi mevcut olan araçlara yönelebilirsiniz.

iurista

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

MeRt link' Alıntı:
şehir içi ve şehir dışı ortalama yakıt tüketimleriniz kaç acaba?
Sonradan takılan LPG sistemlerine karşı biri olarak bende taktırmanızı önermem.
Yakıt tüketiminiz çok abartılı ise bence kullanım tarzınızda biraz değişiklikler yapabilirsiniz.

*Hızlanmalarda gaz pedalına sonuna kadar basmaktansa kademeli olarak hızlanın
*Lastik basınçlarınızı 34 ve üstünde tutmaya çalışın
*Bagajınızda sürekli kullanmadığınız, gereksiz ağırlık yapacak şeyler varsa sadece gerektiğinde yanınıza alın
*Trafik ve ışık durumlarını önceden öngörüp, tam dibinde fren yapmaktansa biraz mesafe varken gazı bırakıp önceden yavaşlayın (yani freni yavaşlamak için değil durmak için kullanın)
*Eğimli yollarda yakıt tasarrufu için boşta gitmektense viteste gitmeyi tercih edin (devrini bulmuş viteste araçlarımız 0.0 değeri verirken, boş vites genellikle 2-3 civarında tüketime neden olur)
*Mümkün oldukça CC kullanmaya çalışın. 1 km'lik bir boş yol olsa bile uygun hızda CC'yi devreye sokun
*Yakıt olarak 97 oktan kullanıyorsanız 95 oktan kullanmak yakıt tasarrufunda size avantaj sağlayacaktır

ve şuan için aklıma gelmeyenler...  :)

''Ben bunların hepsini ve daha fazlasını yapıyorum ama yinede aracımın yakıt tüketiminden memnun değilim'' diyorsanız size dizel bir araç almanızı tavsiye ederim. Yada Honda gibi fabrika çıkışlı LPG sistemi mevcut olan araçlara yönelebilirsiniz.
adam daha ne desin.. mahmut mu desin  :D şaka bir tarafa gerçekten kitabın ortasından konuşmuş arkadaş.. sağolsun...

eyapici

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Merhaba arkadaşlar ben de foruma yeni üyeyim 1,4 t cosmo sahibiyim lpg olayını çok araştırdım hatta sahibinden'de 1,4 t lpgli araç kullanan araç sahiplerini aradım sağolsunlar hepsi de gereken bilgileri verdiler şikayetçi olan yoktu ve landirenzo taktırmamı önerdiler ben de bu ayın 7sinde yağlamasız landirenzo taktırdım fazla km yapmıyorum bu yüzden yağlamasız taktırdım lpg taktırdıktan sonra montajı yapan usta ile 3 defa deneme sürüşüne çıktık çünki her seferinde motor lambası yandı ancak 4.sürüşte yanmadı kablo çokluğundan dolayı bağlantıları yanlış yaptığını söyledi usta tekrar deneme sürüşüme çıktık ve inanın ustanın 230 km hız yaptığını ibrede gördüm ben memnunum şuan 560 km oldu yakıt tankı  istepne yerine takıldı 31,5 lt gaz aldı 84 lira. şehiriçinde 0,277 yaktı ama 1000 km tekrar ayar yapacaklar herhalde 1000 km olunca bakıma çağırdılar
performans düşüklüğü yok denecek kadar az bence. lpg taktıracak arkadaşlara faydalı olur inşallah. iyi günlerde kullanın allah kaza bela vermesin.