Astra J 1.4 T Lpg Montajı

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra J 1.4 T Lpg Montajı

sanalbiri link' Alıntı:
Bülent bizim motorların (1,6 115Hp) tipi de euro 5 olduğundan mağnezyum alaşımlı subaplarda erime riskinin 15000-20000 km sonra olması muhtemel diye çok yerde söyleniyor.Turboyla lpg anlamında takılması yönünde sıkıntı aynı.Olsa olsa turboda sıkıntı daha fazladır.
dusunmedıgım için cok detaylı bılgım yok acıkcası
ama arıza verır kesın  011zaa 011zaa 011zaa 011zaa

sanalbiri

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bulent_tnt link' Alıntı:
dusunmedıgım için cok detaylı bılgım yok acıkcası
ama arıza verır kesın  011zaa 011zaa 011zaa 011zaa
Sen de ona ampul takmazsın,bitti gitti işte.  :D

mksarikaya

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arkadaşlar ben bu işe cok zaman harcamış ve kafa yormuş biriyim. Bütün forumları okudum opel genel merkeziyle yazıştım. Kesin çözüm olarak şunu önerebilirim. Yağlamalı sistemlerden uzak durun sadece subap ve subap yataklarının bir miktar omrunu uzatır. Ama kaçınılmaz son bellidir. Tavsiyem çok iyi bir ustada orta kalite bir lpg kiti taktırmanız, sunap ve subap yataklarını değiştirmeniz. Toplamda yaklaşık 3500 lira harcamanız yeterli.... Pahalı geldiyse bence de pahalı geçici cozum olarak 1500 lira kit 25000 km kullanım sonrasında 2000 liraya subap ve subap yatakları değiştirmeniz. Özetle bu araçlara lpg ile binilir. Sadece donusum maliyeti bizi üzüyor o kadar

delihoca42

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

dün konya ademler otogaz ile görüştüm. landirenzo bayileri kendileri. 1.4 turbo 140 hp aracıma lpg takılımı diye sormak için. 2500 tl karşılığında motor 2 yıllık kaskolu olacak şekilde takılır cevabını aldım. landirenzo olduğu için motor harici garanti bozulmuyor. motorda kaskolu zaten. 2500/12 taksit yapacaklar. 1.5 yıldır kullanan arkadaş varmış istersem çağıracaklar aynı motordan. bu kit, bizim araca özgü bir kitmiş. sizinde fikrinizi almak istedim ne derseniz arkadaşlar ??????

batu1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

landirenzo opel ile anlaşmalı bir firma !! 1.6 atmosferik motorlarda sorun yok ama turbolar hakkında bir bilgim yok !! kullanan arkadaşlar var ise onlar detaylı bilgiler verebilirler !!

lt818

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arkadaslar turbo beslemenin lpg ile yani aracin yakiti ile bi alakasi yok diye biliyorum ben,yani sadece atmosferiklere takilir turbolara uygulanmiyo diyen arkadaslar bi aciklama getirirlerse sevinirim. 1.6t aracina lpg donusum uygulatmis ve sorular uzerine performansta bile hissedilir bi dusus olmadigini yazdigini gormustum bi arkadasin.yokmu hic su 30000km de magnezyum subap erime efsanesini yasayip bozmus bi arkadas questionnn

ouzhn06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

delihoca42 link' Alıntı:
dün konya ademler otogaz ile görüştüm. landirenzo bayileri kendileri. 1.4 turbo 140 hp aracıma lpg takılımı diye sormak için. 2500 tl karşılığında motor 2 yıllık kaskolu olacak şekilde takılır cevabını aldım. landirenzo olduğu için motor harici garanti bozulmuyor. motorda kaskolu zaten. 2500/12 taksit yapacaklar. 1.5 yıldır kullanan arkadaş varmış istersem çağıracaklar aynı motordan. bu kit, bizim araca özgü bir kitmiş. sizinde fikrinizi almak istedim ne derseniz arkadaşlar ??????
konu biraz hortlamiş olcak:D hocam taktrdınız mı lpg?

murat26mm

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arkadaslar mrb konuyu canlandirayim biliyorsunuz lpg li aracimi o zamman satmak zorunda kaldim ancak durumu duzeltince tekrar 140 bg sport aldim.almanya opel sitesine baktim araca 1.4 t astralara landirenzo takmislar yalniz enjektorler uc kisimlari yesil renkliydi.montaj ayri bir atolyede takiliyordu corsaya buda muhtemelen ayniyerde takiliyordur
Bu da oluyorki yeni aracima landi renzo taktiracam