astra j tekleme sorunu

kaanesr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ArkadaŞlar astra 1.4t actİve s. Hb 2012 model aracim var. Benİm 2-3 aydir yaŞadiĞim ve halen bulamadiĞim bİr sorunum var. Aracim normal hizlanirken bİr sorun yaŞamiyorum. Fakat ne zaman gaza yÜkleme yaptiĞimda (dÜz veya yokuŞta) araÇta tekleme meydana gelİyor. 5. Ve 6. Vİteste bunu Çokca yaŞiyorum. Mesela 120 km hizla İlerlerken araÇ hiz kaybi yaŞadiĞinda gaza yÜkleme yapiyorum vİtes kÜÇÜlÜyor devİr yÜkselİyor İŞte o anda teklemede baŞliyor. Az gazdan ÇektİĞİmde tekleme kesİlİyor ve araÇ hizlaniyor. Yada 6. Vİteste 130 km hizla gİderken az gaza yÜklenİyorum sankİ boŞluĞa basiyor gİbİ oluyor İŞte yİne bu sirada araÇ tekleyerek hizlanmaya baŞliyor ne zaman gazdan azda olsa Çeksem kesİyor. Bana ateŞleme bobİnİnden yapar dedİler deĞİŞtİrdİm fakat tekrar yaŞiyorum. Bununla bİrlİkte doĞal olarak aracimda bİr gÜÇ kaybi yaŞiyorum eskİ performansini yakalamiyorum. Bİlen balina gelen yardimci olmak İsteyenlerİn cvplerini acİlen beklİyorum. Herkese İyİ gÜnler

mrttzngn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.4 t otomatik lpg li aracimda durur halde iken dip gaz yaptigim zaman 120 civari hiza ulastiginda vites gecisinde tekleme sorununu ben de yasiyorum. Benzinde denedim yine ayni tekleme sorunu ile karsilastim. Yetkili servise sordugum zaman bunun normal olduğunu söyledi. Bence normal değil. Sorun hala devam ediyor. Bu durumu yasayan/çözüm bulan?

SM-G850FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi