Astra j 1.4 Ecoflex - Motor Sesi Sorunu? "8 Temmuz - YENI SORUN Video"

mahmutabbas

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra j 1.4 Ecoflex - Motor Sesi Sorunu? (Video)

Ya sese alisiriz ses sorun degil. Yakit ve cekiste fark var suan, ayrica servisin tavri beni gicik ediyor.

oczorlutuna

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Servislerde sizinle aynı motora sahip test aracı fln varsa ikisini kıyasladınız mı acaba? Veya servis yetkilisine kıyaslatın iki sesi belki bir sonuca varılabilir...

O simdi asker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

1.4T motorlar gürültülü çalışıyo.Astra G de bile tık ses duymazdım ben de iyice gıcık oldum  walll
Ama çekişte veya yakıtta problem yok Allah şükür

mahmutabbas

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Usta benim Astra turbo degil normal 100hp ecoflex motor. Birde debriyaj sorunum var. 1 sefer degistiler pedali ses yapiyor diye. Simdi yine tak tak diye ses yapiyor iyice bunaltti beni. Astra J Sedan 1.4T ecoflex 140hp ye mi gecsem diye düsünüyorum. Yoksa Astradan vazgecip jetta yada Golf 7 Variant mi alsam diye cok kararsizim. Yada debriyaji garantiden tekrar gösterip Astramla yola devam mi etsem.

Levent1982

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Biraz önce konu açtım, aynı ses benim aracımdada bugün servisten sonra oldu. ama triger falan değişmedi bende ilk bakımıydı aracın yağı filtresi falan değişti. aracım dizel fakat o arkadaki tık tık tık tık sesi hafifte olsa benim aracımdada var. bunun çözümü yok mu ?

mahmutabbas

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ay sonunda 2. bakim var orada bidaha sorucam. Servis buzamana kadar hep normal dedi. Arkadas hyundai de bile bu ses yok deli oluyorum.

mahmutabbas

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra j 1.4 Ecoflex - Motor Sesi Sorunu? "8 Temmuz - YENI SORUN Video"

Yeni Sorunu ilk mesaja ekledim. Farketmeyenler icin tekrar yaziyorum.

Araci aldigim günden itibaren yani 2 senedir Opel servisine aracin normal olmadigini defalarca anlatmama ragmen bütün sorunlarim icin normal dediler. Aracin bakimi haziran 2013 te yapildi ve Haziranda 24 aylik garanti bitti. 2 senedir araca normal diyen Opel servisleri bu sese ne cevap verecekler cok merak ediyorum. Sabah 8 de araci birakicam bakalim ne dicekler. Sizinle sonucu paylasicam.

Astra J 1.4 EcoFlex 74KW - 2011 Motor Sesi

EK NOT: Ayrica size farkli bisey sormak istiyorum. Aracin aks ayarinin 2 senede degismesi normal mi? Arac kendi kendine sola gidiyordu.Euromaster servisine yaptirttim ama hala sola gidiyor onun icin baska bir gün Euromaster a da gidicem. Astradan önce 97 model Twingom vardi. Araci opele verip astra aldik. Astrayi teslim almaya giderken sinyalleri yanmiyordu. Yemin ediyorum o hurda bile benim basimi bukadar agritmadi. Fransiz arabalarini hic sevmem hatta tövbe ettim bidaha almicam diye. Biz sifir alalimda basimizi dinleyelim dedik ama nerdeee 2 senedir opel servislerini dolasmaktan biktim.

alis9011

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

mahmutabbas link' Alıntı:
Yeni Sorunu ilk mesaja ekledim. Farketmeyenler icin tekrar yaziyorum.

Araci aldigim günden itibaren yani 2 senedir Opel servisine aracin normal olmadigini defalarca anlatmama ragmen bütün sorunlarim icin normal dediler. Aracin bakimi haziran 2013 te yapildi ve Haziranda 24 aylik garanti bitti. 2 senedir araca normal diyen Opel servisleri bu sese ne cevap verecekler cok merak ediyorum. Sabah 8 de araci birakicam bakalim ne dicekler. Sizinle sonucu paylasicam.

Astra J 1.4 EcoFlex 74KW - 2011 Motor Sesi

EK NOT: Ayrica size farkli bisey sormak istiyorum. Aracin aks ayarinin 2 senede degismesi normal mi? Arac kendi kendine sola gidiyordu.Euromaster servisine yaptirttim ama hala sola gidiyor onun icin baska bir gün Euromaster a da gidicem. Astradan önce 97 model Twingom vardi. Araci opele verip astra aldik. Astrayi teslim almaya giderken sinyalleri yanmiyordu. Yemin ediyorum o hurda bile benim basimi bukadar agritmadi. Fransiz arabalarini hic sevmem hatta tövbe ettim bidaha almicam diye. Biz sifir alalimda basimizi dinleyelim dedik ama nerdeee 2 senedir opel servislerini dolasmaktan biktim.
Arabam 1.3 dizel Bu yeni yüklediğiniz videodaki tık tık sesi benim arabamda kalkışlarda yapıyordu sonra arabaya yeni bir yazılım yüklendi ses şu an için yok arıza egr valfine elektrik akımının az gelmesinden kaynaklanmış.

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

Araç sağa sola mı sıkıyor? O nasıl bir sestir öyle? Sanırım bu sese normal demezler artık.

DERSİMLİ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra j 1.4 Ecoflex - Motor Sesi Sorunu?

mahmutabbas link' Alıntı:
Sinir oldugum konu Opel servisi kaputu bile acmadan dinleyip " bu ses normal " diyor ve bu ses yillik bakimdan sonra oldu.

şanslısınız Türkiyede sesi bile dinlemiyorlar.  :)