Astra j 1.4 Ecoflex - Motor Sesi Sorunu? "8 Temmuz - YENI SORUN Video"

mahmutabbas

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaslar Almanya'da yasiyorum ve Haziran 2011 1.4 Astra J ecoflex sahibiyim. Araci sifir almistim. Araci aldiktan 1 ahfta sonra debraj ve fren padalindan tel sesi geliyordu. 1 Hafta araba Opel servisinde kaldi ve hic sorun yok dediler. Haziran 2012 de ilk bakimini yaptirdim ve pedal sorununu da yaptirdim. Ilk bakimdan sonra bi kac sorun yasadim.

1. si tel sesi sorununun varligina sonunda onlarda inandi ve pedallari degistirdiler. Ama bu sefer Fren pedali hafif basili kaldi. Arabayi kilitledikten sonra bile fren lambasi yaniyordu. Ayrica pof pfo diye ses yapiyor pedal. Buna bagli olarak hiz sabitleyicide calismiyordu. Sonra sorunu düzelttiler. hersey normal dediler.

2. yillik bakim sonrasi benzinli olan motordan sanki dizelmis gibi ses geliyor. Bu beni gicik ediyor. Arada tik tik tik diye sesgeliyor. Bunu servise söyledim yine cok normal dediler. Astralarin hepsi öyleymis. Sizin araclarinizda da şir şir diye motordan ses geliyor mu? ve Sanki kayis yada pervane dönerken biyere carpiyormus gibi cok kisik bi sesle tik tik tik yapiyormu? Kafayi yicem sifir arabadan böyle ses gelmemeli diye düsünüyorum. Arac daha 20000km de.

Astra J 1.4 EcoFlex 74KW - 2011 Motor Sesi

GÜNCELLEME: Yeni Sorun ve Yeni Video

Opel Astra J - 100HP - 2011 - 30000KM - Almanya

Araci aldigim günden itibaren yani 2 senedir Opel servisine aracin normal olmadigini defalarca anlatmama ragmen bütün sorunlarim icin normal dediler. Aracin bakimi haziran 2013 te yapildi ve Haziranda 24 aylik garanti bitti. 2 senedir araca normal diyen Opel servisleri bu sese ne cevap verecekler cok merak ediyorum.

Astra J 1.4 EcoFlex 74KW - 2011 Motor Sesi

ulas79

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra j 1.4 Ecoflex - Motor Sesi Sorunu?

mahmutabbas link' Alıntı:
Arkadaslar Almanya'da yasiyorum ve Haziran 2011 1.4 Astra J ecoflex sahibiyim. Araci sifir almistim. Araci aldiktan 1 ahfta sonra debraj ve fren padalindan tel sesi geliyordu. 1 Hafta araba Opel servisinde kaldi ve hic sorun yok dediler. Haziran 2012 de ilk bakimini yaptirdim ve pedal sorununu da yaptirdim. Ilk bakimdan sonra bi kac sorun yasadim.

1. si tel sesi sorununun varligina sonunda onlarda inandi ve pedallari degistirdiler. Ama bu sefer Fren pedali hafif basili kaldi. Arabayi kilitledikten sonra bile fren lambasi yaniyordu. Ayrica pof pfo diye ses yapiyor pedal. Buna bagli olarak hiz sabitleyicide calismiyordu. Sonra sorunu düzelttiler. hersey normal dediler.

2. yillik bakim sonrasi benzinli olan motordan sanki dizelmis gibi ses geliyor. Bu beni gicik ediyor. Arada tik tik tik diye sesgeliyor. Bunu servise söyledim yine cok normal dediler. Astralarin hepsi öyleymis. Sizin araclarinizda da şir şir diye motordan ses geliyor mu? ve Sanki kayis yada pervane dönerken biyere carpiyormus gibi cok kisik bi sesle tik tik tik yapiyormu? Kafayi yicem sifir arabadan böyle ses gelmemeli diye düsünüyorum. Arac daha 20000km de.
aracınızdan gelen şır şır sesi triger zincirinden geliyor 14 motorlarda triger kayışı yerine zincir kullanıldığından bu sesi yapıyor.

oczorlutuna

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ulas79 link' Alıntı:
aracınızdan gelen şır şır sesi triger zincirinden geliyor 14 motorlarda triger kayışı yerine zincir kullanıldığından bu sesi yapıyor.

Ulas bey peki 1.6 115hp atmosferik motorlarda triger kayışı mı kullanılıyor zincir mi?

Teşekkürler

ulas79

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et

chiv link' Alıntı:
Ulas bey peki 1.6 115hp atmosferik motorlarda triger kayışı mı kullanılıyor zincir mi?

Teşekkürler
1.6 atmosferiklerde kayış kullanılmış.

mahmutabbas

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ulas79 link' Alıntı:

Ama bu ses bakimdan önce yoktu. Bakimdan sonra olustu. Araba ilk aldigimda süperdi tikir tikirdi.

Peki zincir mi iyi kayis mi? Zincir yerine kayis taksak olur mu?

ulas79

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et

mahmutabbas link' Alıntı:
Ama bu ses bakimdan önce yoktu. Bakimdan sonra olustu. Araba ilk aldigimda süperdi tikir tikirdi.

Peki zincir mi iyi kayis mi? Zincir yerine kayis taksak olur mu?
malesef seçim şansınız yok motorunuzda kullanılan parçalar gereği zincir kullanmak zorundasınız.

mahmutabbas

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Usta sorularimi cevapladigin icin cok tesekkürler.

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Zincir elbette daha iyi ama onun da gerekli ayarlamaları düzgünce yapılmalı. Servis konusunda ben de aynı şeyi yaşadım. Servisten önce ses çıkmayan araba şimdi hırıl hırıl. Bizdeki bildiğim kadarı ile kayış ama öncesinde olmayan sesler bakım sonrası hayat buldu.

gradient

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

1.4 ecoflex ne demek? Almanya'da mi var? Turkiye'ye getirilmeyen motorlardan mi?