Astra J 1.3 cdtı araç sahiplerin dikkatine!

albertxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra J 1.3 cdtı araç sahiplerin dikkatine!

Depodaki ses ile ilgili doğru söylemişiler. Dalgakıran olmadığı için o ses geliyor. Ama diğer konularda farklı bir servise başvurun bence.

edmontdante

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Depodaki ses ile ilgili söyledikleri doğru da böyle saçma bir durum ve böyle aptalca bir açıklama olamaz.Başka hangi markanın hangi modelinde böyle bir durum var.Yani hiçbir marka bu ֖ZELLİğİ düşünemedi bugüne kadar.Yani hepsi anormal ama bizim Opel normal bu konuda.Depon  doluysa arka iki amortisörün de patlak gibi gez işin yoksa.Besbelli bir eksiklik bu ve bunu kabul etmiyor koskoca Opel.

edmontdante

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Enjektörleri söküp başka enjektör taktılar ve denememi istediler.Denediim,aynı olay yine vardı ama daha az hissedilir boyuttaydı.Benim enjektörleri ölçüme gönderdiler.Ölçüm sonuçlarının normal olduğunu söylediler.Bir hafta sonra servisten çağırdılar enjektörlerin depişeceğini söylediler ve Aracın enjektörlerini garantiden değiştirdiler.Durumun enjektörlerdeki kademe geçişine bağlıyorlar yine de.Hala bunu herkesin anlamayacağından bahsediyorlar ve araçtaki durumun normal olduğunu söylediler.Anlamadım gitti madem normal niye enjektörleri değiştiniz? Acaba başlarının etini yedim defalarca ondan mı?Aracı deneyemedim henüz ,yarın bakacağız.Bu arada işçilik dahil 5000 tl civarında bir maliyeti var serviste bu işin

huseyin06671

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

edmontdante link' Alıntı:
Depodaki ses ile ilgili söyledikleri doğru da böyle saçma bir durum ve böyle aptalca bir açıklama olamaz.Başka hangi markanın hangi modelinde böyle bir durum var.Yani hiçbir marka bu ֖ZELLİğİ düşünemedi bugüne kadar.Yani hepsi anormal ama bizim Opel normal bu konuda.Depon  doluysa arka iki amortisörün de patlak gibi gez işin yoksa.Besbelli bir eksiklik bu ve bunu kabul etmiyor koskoca Opel.
Bu sınıfta çoğu araçta aynı olay mevcut. Golf focus bunların hepsinde mevcut depo sesi, araştırabilirsiniz.

edmontdante

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

2010 model focus'um vardı onda depo sesi yoktu.

edmontdante

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Enjektörler değiştikten sonra bir süre belli belirsiz aynı şeyi yaptı ama çok hissedilmedi eskisi gibi.Bir süre sonra belirginleşti biraz daha.Şimdiyse hiç yok.Ben bu işten bir şey anlamadım.Araba kullanma zevkim geri geldi inşallah aynı şey tekrarlamaz

ugurer53

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Enjektörler değiştikten sonra bir süre belli belirsiz aynı şeyi yaptı ama çok hissedilmedi eskisi gibi.Bir süre sonra belirginleşti biraz daha.Şimdiyse hiç yok.Ben bu işten bir şey anlamadım.Araba kullanma zevkim geri geldi inşallah aynı şey tekrarlamaz

Bende bir ara Shell den yakıt aldım kendiliğinden gitti. Şuan araç 15 binde o zamanlar daha 10 bindeydi acaba yeniydi diye mi öyle yapıyordu anlamadım. :)

copcu06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

dizel kullanan arkadaslar düsük hizla giderken gazi diplediginizde enjektörden herhangi bir sikirti duyuyormusunuz.

edmontdante

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Depoyu fulledim yine yaptı.200-250 km sonra kesti.Tekrar fullediğimde bakalım olacak mı?Dediğim gibi ben bu işten bir şey anlamadım.Yapıyor,kesiyor.Hep yapsa araba böyle diyeceğim.Yakıttan farkediyor desek depoda aynı yakıt var.Garip bir durum

mucahitduran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

Depoyu fulledim yine yaptı.200-250 km sonra kesti.Tekrar fullediğimde bakalım olacak mı?Dediğim gibi ben bu işten bir şey anlamadım.Yapıyor,kesiyor.Hep yapsa araba böyle diyeceğim.Yakıttan farkediyor desek depoda aynı yakıt var.Garip bir durum
Hocam motorda bir sıkıntı var. Mutlaka servise gitmelisiniz.