Astra J 1.3 cdtı araç sahiplerin dikkatine!

edmontdante

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra J 1.3 cdtı araç sahiplerin dikkatine!

Valla benim araçtaki gibiyse pek normal bir şey olduğunu düşünmüyorum.Oromatik vites araçta vites geçişleri gibi.Peki bu durum başka hangi markada var madem ki normal?Adamlar depoda dalgakıran olmaması durumuna  bile normal diyorlar bu nasış bir normallik.Deposundan böyle ses gelen kaç marka vardır acaba?Normal olan onlar mı yoksa opel mi?Ne yalan söyleyeyim benim astradan hevesim kaçtı bu iki durum sebebiyle.

ugurer53

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

edmontdante link' Alıntı:
Valla benim araçtaki gibiyse pek normal bir şey olduğunu düşünmüyorum.Oromatik vites araçta vites geçişleri gibi.Peki bu durum başka hangi markada var madem ki normal?Adamlar depoda dalgakıran olmaması durumuna  bile normal diyorlar bu nasış bir normallik.Deposundan böyle ses gelen kaç marka vardır acaba?Normal olan onlar mı yoksa opel mi?Ne yalan söyleyeyim benim astradan hevesim kaçtı bu iki durum sebebiyle.

Valla vites geçişi konusunda sadece 1. vites de hissediliyor. Hafif boşluğa düşüyormuş gibi. Ama ani hızlanmalarda hissedilmiyor. 1. vites 20 km hıza gelince yapıyor. Depodaki sese gelince evet bendede oluyor. depo full den biraz aşağı olsun firene basınca yapıyor o sesi look look diye :)

MuratS2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ugurer53 link' Alıntı:
Valla vites geçişi konusunda sadece 1. vites de hissediliyor. Hafif boşluğa düşüyormuş gibi. Ama ani hızlanmalarda hissedilmiyor. 1. vites 20 km hıza gelince yapıyor. Depodaki sese gelince evet bendede oluyor. depo full den biraz aşağı olsun firene basınca yapıyor o sesi look look diye :)

1.4t kullanıcısıyım A/S.. normalde hiç dikkat etmemiştim ama manuelde kullanırken 1. vitesten 2.vitese atarken hiç farketmiyorum diğer viteslere atarken bariz bir boşluk oluşur 1 sn bile olsa ama bunda hiç boşluk yok devir saati bile değişmiyor.. Acaba araçta 1. yada 2. vites yokmu bizi mi yiyorlar anlamadım gitti :D

mucahitduran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

MuratS link' Alıntı:
1.4t kullanıcısıyım A/S.. normalde hiç dikkat etmemiştim ama manuelde kullanırken 1. vitesten 2.vitese atarken hiç farketmiyorum diğer viteslere atarken bariz bir boşluk oluşur 1 sn bile olsa ama bunda hiç boşluk yok devir saati bile değişmiyor.. Acaba araçta 1. yada 2. vites yokmu bizi mi yiyorlar anlamadım gitti :D

MAŞALLAH diyelim :)

Scrapercar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

MuratS link' Alıntı:
En belirsiz gecis 1 den. 2 ye gecis. En belirgin gecis 2 den 3' e gecis :) bence bunun sebebi disli orani farkinin fazla olmasi ama her sartta active selecti cok seviyorum yine otomatik alacak olsam gozumu kirpmadan tercih ederim  bravoo

edmontdante

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ugurer53 link' Alıntı:

Benim araçta 1 de 20 de,2 de 40 ta ve 3 te 60 ta yapıyor.Kesilip tekrar devam ediyor.Bu Vites geçişinde bir boşluk değil.Partikül filtresine bağlandı olay ama ilaçlı temizlikten sonra da geçmezse sıkıntı olacak servisle.Çünkü ikinci kez temizlikten sonra daha belirginleşti gibi.Belki de başka bir sorun var.Dediğim gibi ilaçla yapılacak partikül filtresi temizliğinden sonra belli olacak

bugra_06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Konuyu takipteyim...

edmontdante

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

İlaçlı temizlikten de bir numara çıkmadı araç yine aynı.Çarşamba akşamı aracı servisten aldım bugün denedim yarın sabah tekrar servise gideceğim.

edmontdante

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Servise tekrar gittim.Durumun değişmediğini söyledim.Tekrar teste çıktık.Testte pek hissettirmedi ama yine enjektörün kademeli oluşundan ve kademe geçişlerinde bunun normal olduğu yine gerekçe olarak ileri sürüldü.Partikül filtresine bağlıyordunuz dedim.Buna cevap olarak 4.viteste bir sağırlık olduğunu tespit ettiklerini bunu Partikül filtresine bağladıklarını söylediler.Ben de tekrar geleceğimi söyledim çünkü zaman zaman çok belirgin olurken bazen belli belirsiz oluyor bu durum.Bu arada şikayet var a yazdım

"24.01.2013 tarihinde Opel astra j 1.3cdti satın aldım.Tüm bakımları Samsun Reis yetkili serviste yapıldı.30 bin bakımından sonra 1.ve 2.viteslerde normal kullanımda 20 km ve 40 km de ufak bir tekleme yapmaya başladı.2 arkadaşımda da bu araçtan var ama o araçlarda bu durum yok.Servis bunun enjektörlerin kademeli olduğunu,1. kademeden 2.kademeye geçerken bunun olacağını ve normal olduğunu söylüyor.Normalse arkadaşlarımın arabasında neden yok?Bir de full depoda arkadan gelen lak luk seslerini depoda dalgakıran olmamasıyla açıklayıp,bunun aracın genel özelliği olduğu gibi komikçe bir gerekçe ileri sürüyorlar.Bu iki durum sebebiyle Opel'den soğudum.Aracı bir an önce satıp bir daha Opel'e yanaşmayacağım."

Bundan sonra servis müdürü aradı.Yakıtı nereden aldığımı sordu shell deyince sustu.Farklı yerlerden alıyorum deseydim buna bağlayacaktı.Sonra bizzat ilgileneceğini söyledi ben de 3-5 dakikalık testlerden bir şey çıkmayacağını aracımı mümkünse birkaç gün usta başının günlük hayatında kullanmasını söyledim.Çünkü şehiriçi trafikte bu durum daha belirginleşiyor ve bazen belirgin yapıyor bazen yapmıyor.Bu aralar soğukken daha belirginleşiyor mesela.Hafta içi servise bırakacağım tekrar ama şikayetimde de dediğim gibi araçtan fena soğudum

_OzGuR_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Otomatik araçların vites geçiş durumları gibiymiş bu olay :) belkide hazır otomatik şanzumanında olan bir patch i bizim beyinlere gömdüler :)